بدست آوردن محیط و مساحت مربع
محاسبه محیط و مساحت شکل هندسی “مربع”، یکی از سریع ترین محاسبات است که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با فرمول های مربوطه آشنا خواهید شد.

آموزش محیط و مساحت مربع

مربع از اشکال هندسی کاربردی است که حال شاید نسبت به اشکال هندسی دیگر شناخته تر باشد چرا که از شکل های پایه می باشد. با این حال مربع از 4 ضلع متقاطع که 2 به 2 بایکدیگر موازی و تمام اضلاع بایکدیگر به یک اندازه می باشند. با این وجود مشکلی که گاها ممکن است برای ما رخ دهد، فراموش کردن فرمول های مربوط به محیط مربع و محساب مربع است که شاید به دلیل کاربرد کم فراموش کنیم.

از این رو اگر شما نیز به دنبال فرمول های مربوطه هستید، در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک بصورت دقیق و مرحله به مرحله آشنا خواهید شد. همراه ما باشید.

مربع

نحوه محاسبه مساحت مربع

برای محاسبه مساحت مربع "square" به تصویر بالا نگاه کنید. همان گونه که مشاهده می کنید، تمامی اضلاع با یکدیگر برابر هستند و ما برای مثال هر ضلع را مساوی با a گرفته ایم و بنابراین 4 ضلع که هر یک از آنها مساوی با a هستند داریم. از این رو فرمول مساحت مربع مطابق زیر می باشد؛

یک ضلع×خودشبه عبارتیa × a

آموزش محاسبه محیط مربع

برای محاسبه محیط مربع کار خاصی نباید کنید و تمام کاری که باید انجام دهید، این است که یک ضلع را ضربدر 4 کنید که بصورت کلی فرمول محیط مربع بر اساس شکل بالا مطابق زیر می باشد؛

a×4

چگونه محیط و مساحت مربع را حساب کنیم؟

3.77418
این مطلب مفید بود ؟54891929
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : اشکال هندسی
وبگردی