سریال بازی مرکب

افشاگری جدید درباره سریال بازی مرکب

تاریخ انتشار : 9 مهر 1401کد مطلب : 88732زمان مطالعه : 2 دقیقه
سریال اسکویید گیم یا بازی مرکب یک سریال کره ای است که بازدید بسیار زیادی در کل جهان داشت اما بسیاری از افراد از حقایق پنهان این فیلم بی خبر هستند.

هشدارهای جدی درباره عوارض روحی روانی سریال بازی مرکب

اسکویید گیم یا بازی مرکب یک سریال بین‌ المللی است که در نتفلیکس پخش شد؛ اما عوارض جانبی زیادی را روی سلامت ذهنی افراد به جای گذاشت‌. مهم تر از همه این که خیلی از متخصصان هشدار داده اند که ممکن است کودکان بر اثر دیدن صحنه های این فیلم آسیب ببینند و خشونت در جامعه رواج پیدا کند. در این قسمت از نمناک قصد داریم در مورد حقایقی که از فیلم پنهان مانده است، توضیحاتی را ارائه دهیم.

خشونت داخل فیلم

این سریال محتوای خشونت آمیزی دارد و برای افراد زیر 17 سال اصلا مناسب نیست؛ در حالی که بیش از صد و یازده میلیون حساب کاربری در ماه اول انتشارِ این فیلم، آن را تماشا کرده اند که متأسفانه کودکان هم جزء این افراد بوده اند.

عکس العمل ها در سطح جهان

دولت ها و خیلی از سازمان های خصوصی در مورد عوارض جانبی و مشکلات سلامت ذهن بازی مرکب صحبت‌ هایی کرده اند که جنبش هایی هم توسط بعضی از والدین به پا شد تا مسئولین بیشتر به این موضوع توجه کنند. برخی مدرسه های اروپایی هم در این مورد نقش زیادی داشته اند و هر کدام به نحوی اعتراضات خود را اعلام کرده اند.

سریال بازی مرکب

صحنه های فیلم بازی مرکب

سکانس ها در این سریال باعث شده بود که مسئولین مدرسه نسبت به این مسئله حساس تر شوند، زیرا عوارض جانبی این سریال روی سلامت افراد مورد مطالعه قرار گرفته بود و خیلی از آنالیز ها و تحقیق ها ثابت کرده بود که این فیلم می تواند عاملی برای خشونت در بینِ کودکان باشد که هرگز نمی توان جلوی آن را گرفت‌.

نداشتن حساسیت نسبت به خشم

وقتی که خشم طبیعی جلوه داده شود، تبدیل به یک اتفاق روزمره خواهد شد و همه آن را می پذیرند و دیگر اتفاقی غیر نرمال و غیرطبیعی نیست که این فیلم باعث شده بود این خشم؛ هم در دنیای واقعی و هم در دنیای مجازی رواج و انتشار پیدا کند.

تاثیرات مخرب روی افراد جوان

بیشترین خطرات به خاطر خنثی نشان دادن خشم؛ از کمبود همدلی اتفاق می افتد و افراد جوان هم بیش از هر کسِ دیگری در معرض خطر این مشکلات هستند.

افشاگری جدید درباره سریال بازی مرکب

45
این مطلب مفید بود ؟41
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ن/ز.ت
وبگردی