روش حفظ سلامتی
در روزهای شلوغ کاری به هیچ وجه از برنامه حفظ سلامت بدن غافل نشوید و اگر احساس می کنید که فراموش خواهد شد، می توانید با یک فرمول ساده، سلامتی را حفظ کنید.

تکنیک‌های سلامت برای روزهایی که سرتون شلوغه

فرقی ندارد که تا چه حد عاشق شغلتان هستید. در هر حال بسیار مهم است که از سلامتی خود مراقبت کنید. موفقیت شما به سلامتی تان گره خورده است. به عبارت دیگر سالم بودن باعث خلاقیت بیشتر، بهره وری و پیشرفت می شود. یک فرد موفق می تواند صبر و پایداری بیشتری داشته باشد اما نباید سلامتی اش را فراموش کند.

پس باید یاد بگیرید در روز های شلوغ کاری هم سلامت بدن خود را حفظ کنید، اما چگونه باید این کار را انجام داد؟ در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک راهکارهایی برای حفظ سلامتی در روزهای شلوغ کاری را به شما معرفی خواهیم کرد.

حفظ سلامت

1. منظم باشید

همیشه عادت غذایی سالم را به صورت روزانه به کار بگیرید. آرام و سالم شروع کنید. یک رژیم غذایی سالم را با نظم، میل کنید و به یاد داشته باشید که عادات غذایی سالم نقش مهمی در مدیریت و کنترل میزان کالری دارند.

2. وعده های غذایی کوچک و منظم داشته باشید

به جای این که یک وعده غذایی بزرگ میل کنید، مطمئن شوید که وعده های غذایی کوچکتر را در فواصل زمانی منظم میل می کنید و در نتیجه متوجه می شوید که چه میزان گرسنه هستید و بیش از حد غذا نمی خورید.

وعده های غذایی کوچک

3. صبحانه پادشاهی میل کنید

صبحانه سالم و کامل شرط یک زندگی سالم می باشد. میوه و میلک شیک را به جای روغن و کره استفاده کنید. همیشه غذاهای سالم و ساده بخورید که خوشمزه هم باشند.

4. از بشقاب های کوچک استفاده کنید

غذای خود را در بشقاب کوچک بریزید تا از پرخوری جلوگیری شود. به یاد داشته باشید که اگر گرسنگی به شما غلبه کند، همیشه می توانید بیشتر بخورید اما بشقاب کوچک در این مسیر به شما کمک خواهد کرد.

جلوگیری از پرخوری

5. غذا های بسته بندی را با غذاهای سالم جایگزین کنید

هر زمان که غذا های بسته بندی خوردید، حتما مطمئن شوید که برای جبران آن به اندازه کافی مواد غذایی سالم مثل:سیب یا پرتقال میل کرده اید تا ضرر آن را کاهش دهید.

6. آرام غذا بخورید

آرام غذا خوردن نه تنها به جویدن بهتر غذا کمک می کند، بلکه به شما اجازه می دهد از طعم آن لذت ببرید. زمانی که با سرعت غذا می خورید، تمایل دارید بدون توجه به مزه، غذا را میل کنید. آرام غذا خوردن به هضم بهتر غذا کمک خواهد کرد.

آرام غذا خوردن

7. مصرف میوه و سبزیجات را فراموش نکنید

توصیه ای پر تکرار در بخش سلامت نمناک؛ میوه های تازه و سبزیجات پخته باید بخشی از، وعده غذای شما باشند. یک ظرف کامل سبزیجات، نه تنها مواد مغذی را به بدن شما می رساند، بلکه به کاهش کالری کمک می کند.

8. پروتئین ها را به کربوهیدرات ها اولویت دهید

مصرف غذای صحیح و سالم به تقویت بدن کمک می کند. زمانی که احساس گرسنگی دارید بدنتان نیاز به مواد مغذی دارد، نه کالری. مثلا:ذرت و تخم مرغ پخته نمونه های بارزی از این غذا های مغذی هستند.

رازهای سلامت برای روزهایی که سرتون شلوغه

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی