اتصالات استیل
شرکت ایران استنلس ، تولید کننده انواع زانوجوشی استیل اینچی ، درزدار و مانیسمان در گریدهای 304 و 316 ، رده های 10 و 40 و 80 از سایز یک دوم اینچ الی شش اینچ میباشد.

زانو جوشی استیل

شرکت ایران استنلس ، تولید کننده انواع زانوجوشی استیل اینچی ، درزدار و مانیسمان در گریدهای 304 و 316 ، رده های 10 و 40 و 80 از سایز یک دوم اینچ الی شش اینچ میباشد ، لطفا جهت اطلاع از مشخصات فنی و قیمتها روی لینک فروشگاه اتصالات استنلس استیل شرکت ایران استنلس کلیک بفرمایید .

زانو جوشی استیل یا زانویی لب جوش استیل ، زانویی فولادی است که توسط پرس سرد ایجاد می شود. شکل اتصال آن به طور جوش مستقیم به لوله است. زانویی لب جوش به طور عمده برای با فشار و دمای بالاتر نسبت به انواع دیگر اتصال مورد استفاده قرار می گیرد.

زانویی لوله ای استیل

زانویی لوله ای استیل ، بخش مهمی در یک سیستم لوله کشی برای تغییر جهت جریان سیال است. زانویی برای اتصال دو لوله با همان قطر اسمی میباشد . زانو جوشی استیل می تواند از زاویه جهت ، نوع اتصال، طول و شعاع ، مواد متغیر باشد. همانطور که می دانیم ، با توجه به مسیر مایع خطوط لوله، زانویی را می توان به درجه های مختلف تقسیم کرد ، مانند 45 درجه ، 90 درجه ، 180 درجه ، که شایع ترین درجه است. همچنین برای برخی از خطوط لوله ویژه 60 درجه و 120 درجه وجود دارد.

شعاع زانو استیل

شعاع زانویی به معنای زاویه خمشی است. که آنرا زانویی کوتاه یا SR نامیده و بطور معمول برای خطوط با فشار کم استفاده میشود .اگر شعاع بزرگتر از قطر لوله R ≥ 1.5 باشد ، زانویی بلند شعاعی ( LR Elbow ) می نامیم و معمولا برای خطوط فشار و جریان بالا استفاده می شود.

اتصالات زانو استیل جوشی

در تاسیسات استیل یک کارخانجات جهت تغییر مسیر یک لوله کشی از زانو ها و تقسیم جریان از توسط سه راهی ها استفاده میشود . در صنایع غذایی کلا از اتصالات و لوله استیل های مخصوص صنایع غذایی استفاده میشود . متریال های مختلفی را ما از سری 300 و 400 داریم . زانو استیل صنایع غذایی و کلیه لوله و اتصالات صنایع غذایی از متریال 304 و 316 تولید و توضیع میشود .

انواع زانو استیل شامل :

 • زانو استی 45 درجه
 • زانو استیل 90 درجه

کاربرد زانو استیل – اتصالات استیل

 • تغییر مسیر جریان مایع و گاز به صورت 45 درجه
 • تغییر مسیر جریان با زاویه 90 درجه
 • استفاده از زانو استیل صنایع غذایی در ورودی و خروجی مخازن
 • استفاده در ورودی و خروجی های رادیاتور
 • استفاده برای بهینه سازی کردن سایر اتصالات استیل

انواع زانو 45 درجه و 90 درجه استنلس استیل ، با توجه به نوع محیط و زاویه تغییر جهت جریان این زانو ها هر کدام در یک شرایط بکار میروند . ضخامت دیواره های زانو استیل نیز بر اساس میزان فشار تعیین میگردد .

ویژگیهای ساختاری زانو استیل

زانو استیل های صنایع غذایی از متریال استنلس استیل 304 و 316 تولید میشود . از استنلس استیل در محیطهایی استفاده میشود که اکسیداسیون های مقطی و طولانی مدت وجود داشته باشد ، که موجب زنگ آهن و فرسایش متریال های دیگر میشود . در این بین استنلس استیل میتواند در برابر این اکسایش ها کاملا مقاوم باشد . حال درصد بالای کروم و نیکل موجود در زانو استیل صنایع غذایی میتواند در برابر عوامل زیر نیاز باشد .

 • محیط های با رطوبت بالا
 • شرایط دمایی بالای محیط
 • مایعات اسیدی و خورنده
 • محیطهای بهداشتی ، لبنی و دارویی

لوله استیل

لوله استیل چیست ، لوله استیل

لوله قطعه یا سیلندر توخالی است که معمولا دارای مقطعی گرد و برای انتقال محصولات از مکانی به مکان دیگر استفاده می شود. محصولاتیکه جریان دارند و قابل انتقال با لوله هستند ، شامل مایعات، گازها، دوغاب، پودر و توده مواد جامد ریز می شود.

فرق لوله و تیوب

به طور معمول واژه های لوله و تیوب به جای یکدیگر به کار می روند اما در صنعت و مهندسی این دو واژه هر کدام تعریفی مشخص و مختص به خود دارند. به طور خلاصه تیوب با قطر خارجی و لوله با قطر اسمی اندازه گیری می شود. ساختار لوله معمولاً سخت است و انعطاف پذیری ندارد.

 • لوله عموما با سایز اسمی ( NPS ) مشخص می شود
 • که در واقع عدد آن نشان دهنده قطر خارجی لوله  ( OD )  می باشد
 • رده لوله یا اسکجول ( SCH ) نشان دهنده ضخامت دیواره لوله است
 • سایز اسمی لوله  ( NPS ) و قطر خارجی آن ( OD ) همیشه یکسان نیستند
 • در لوله های با سایز اسمی الی 12 سایز اسمی لوله و قطر خارجی متفاوت هستند
 • در لوله های با سایز اسمی 14 به بالا، سایز اسمی و قطر خارجی یکسان می باشند

تیوب اغلب با قطر خارجی (OD) و ضخامت دیواره (WT) مشخص می شود، اما ممکن است برای مشخص کردن سایز آن از قطر داخلی  (ID) هم استفاده شود. قطر خارجی (OD) در تیوب اندازه ای دقیق و مهم است. قطر خارجی اندازه گیری شده و قطر خارجی اعلام شده یا دقیقا یکسان هستند یا تفاوت عددهای آن ها بسیار ناچیز و کم است. معمولا قیمت تیوب از لوله گران تر است و این به دلیل سخت تر بودن فرآیند تولید است. تیوب می تواند هم سخت و هم انعطاف پذیر باشد.

لوله اتصالات استیل

شرکت ایران استنلس ، تولید کننده انواع زانوجوشی استیل اینچی ، درزدار و مانیسمان در گریدهای  304 و 316 ،  رده های 10 و 40 و 80 از سایز یک دوم اینچ الی شش اینچ و انواع زانو صنایع شیر ، زانو صنایع غذایی و صنایع دارویی میباشد ، لطفا جهت اطلاع از مشخصات فنی و قیمتها روی لینک فروشگاه اتصالات استنلس استیل شرکت ایران استنلس کلیک بفرمایید . 

 
 

DKLS-3SDYKZتولید کننده اتصالات استیل

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : رپورتاژ
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی