افزایش اعتماد به نفس
افزایش اعتماد به نفس,خواسته ای است که تمام افراد برای رسیدن به آن تلاش میکنند.افراد آشنا با راه های افزایش اعتماد به نفس,راحت تر به خواسته ی خودمیرسند

10 راه افزایش اعتماد بنفس که پیش از این کسی به شما نگفته بود

به دنبال راه هایی باشید که بتواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و یک زندگی منحصر به فرد را برای شما ایجاد کند. اعتماد به نفس یک ویژگی شخصیتی است که بسیاری از ما خواستار آن هستیم اما خیلی در مورد این که بتوانیم در آن خوب عمل کنیم، مطمئن نیستیم. در این قسمت از نمناک راهکار هایی را به شما معرفی می کنیم که برای افزایش اعتماد به نفس به شدت کمک کننده هستند.

شما می توانید انجامش دهید

بسیاری از افراد بر این باور هستند که نمی توانند کارهای مختلف را انجام دهند و به اندازه کافی باهوش نیستند اما آن ها اشتباه می کنند. این طرز فکر غلط علت های مختلفی مانند کوچک شمرده شدن از سمت دیگران دارد اما ما اینجا هستیم تا به شما بگوییم که می توانید هر کاری را انجام دهید، فقط زمان می برد و نیاز به یادگیری دارید. این موضوع شما را به چالش می کشد اما بلاخره انجام خواهد شد. سعی کنید از دیگران یاد بگیرید، نقل قول های افراد موفق را بخوانید و هر کاری را که می توانید انجام دهید و مطمئن باشید که اینگونه اعتماد به نفستان بهبود پیدا می کند.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس از درون خودتان می آید

اعتماد به نفس شبیه به حس شادی است و به دیگران وابسته نیست، بلکه از درون ما می آید. شما باید یاد بگیرید که خودتان اعتماد به نفس داشته باشید، حتی اگر دیگران به شما ارزش و اعتبار نمی دهند. البته انجام این کار کمی چالش برانگیز است، زیرا ما مدام به دریافت اعتبار از سمت دیگران، اعضای خانواده، خواهر و برادر نیازمند هستیم اما این اتفاق خیلی از وقت ها برای ما رخ نمی دهد. بدانید که اعتبار اصلی شما از سمت خدا می آید؛ او است که بدون هیچ توقعی شما را دوست دارد.

پیروزی

شما دو انتخاب دارید، می توانید پیروز باشید یا قربانی. سعی کنید که همیشه پیروز ماجرا باشید که باز هم این طرز فکر کمی شما را به چالش می کشد؛ مخصوصاً زمانی که اطرافیان شما منفی نگر باشند اما شما می توانید این کار را انجام دهید.

می توانید در هر شرایطی پیروز باشید، دقیقاً اعتماد بنفس هم همین است. هنگامی که از لحاظ ذهنی قربانی باشید، اعتماد به نفس ندارید. بدانید که همه چیز درست می شود و به هر چه که می خواهید می رسید و می توانید به چیز هایی که نرسیدید فکر کرده و از آن ها درس بگیرید. پس باید بین قربانی و یک فرد پیروز، همیشه پیروزی را انتخاب کنید.

موفقیت

خداوند بهترین ها را برای شما می خواهد

بله! این جمله حقیقت دارد. گاهی اوقات این گونه به نظر نمی رسد، زیرا ما نمی توانیم انتهای ماجرا را ببینیم اما مطمئن باشید که خداوند بهترین ها را برای شما می خواهد و دوست دارد که همیشه شما را شاد ببیند پس با این طرز فکر اعتماد به نفس خود را دوباره بازیابی کنید.

آینده در دستان شماست

بله شما می توانید آینده را کنترل کنید، نه اینکه بخواهید دیگران را کنترل کنید. اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا آینده خود را ببینید. اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا روی چیزهای تمرکز کنید که آنها را دوست دارید. یادآوری میکند که خداوند بهترین ها را برای شما می خواهد پس اتفاقات خوبی در راه است.

شما هرگز همه چیز را نمی دانید

بسیاری از اوقات کمبود اعتماد به نفس به این دلیل است که ما اطلاعات کافی نداریم. اطلاعات و آگاهی هرجایی موجود است و به دست می آید . به عنوان مثال درست است که شما در زمینه مالی اطلاعات ندارید اما افراد زیادی هستند که در این حوزه متخصص بوده و می توانند به شما کمک کنند. پس شما باید همیشه برای کسب اطلاعات انگیزه داشته باشید، زیرا هرگز همه چیز را نمی دانید و این موضوع اصلا اشکالی ندارد بلکه باید اعتماد به نفس داشته باشید و از دیگران سوال کنید.

افزایش اطلاعات

تیم و گروه بسیار مهم است

تیم و گروهی که با آن کار می کنید، در موفقیت و اعتماد به نفس شما بسیار مهم و حائز اهمیت هستند. اگر می خواهید اعتماد بنفس داشته باشید، باید یک تیم و گروه عالی داشته باشید. باید افراد با دیدگاه مثبت را در اطراف خود جمع کنید و سعی کنید که بهترین تیم را بسازید.

چمدان گذشته را ببندید

اگر تصمیم غلطی در گذشته گرفته بودید، احتمالا اعتمادبه نفس شما به چالش کشیده می شود اما باید اشتباهات را فراموش کنید. از آن ها یاد بگیرید و به سمت آینده حرکت کنید . همه ما اشتباهاتی در زندگی داشته ایم و تصمیمات غلطی گرفته ایم اما چیزی که اعتماد بنفس ما را نگه می دارد، این است که چگونه به آن ها واکنش نشان می دهیم.

به عنوان مثال اگر در گذشته تصمیم غلطی برای اوضاع مالی گرفته بودید، هنوز فرصت دارید و می توانید آن را جبران کنید. پس از اشتباهات گذشته بیاموزید، از آن یاد بگیرید و دوباره اعتماد به نفس خود را بازیابی کنید.

گذشته را همانجا رها کنید

اکنون که یاد گرفتید باید از اشتباهات خود درس بیاموزید، باید مطمئن شوید که گذشته را در همان گذشته رها کرده اید. افراد معمولاً سعی دارند که گذشته را دوباره مرور کنند اما بهتر است که به فکر آینده و زمان حال باشید و اجازه ندهید که گذشته، حال شما را خراب کند و بخواهد باعث حس منفی، حسرت و پشیمانی تان شود. به دنبال چیزهایی باشید که در آن ها قدرت انتخاب دارید. شما نمی توانید تغییری در گذشته به وجود بیاورید. پس بهتر است که به آن فکر نکنید و ادامه زندگی خود را بسازید.

افزایش اعتماد به نفس

شما نویسنده داستان زندگی خود هستید

هر روز مانند یک صفحه خالی در داستان زندگی ما است و ما نویسنده آن هستیم. می توانیم با اعتماد بنفس توانایی نوشتن داستان روزانه زندگی خود را داشته باشیم. پس خودکار را در دست بگیرید، آن را پایین نگذارید و به نوشتن داستان زندگی خود ادامه دهید تا بتوانید پرفروش ترین و جذاب ترین داستان را ثبت کنید. اعتماد به نفس به صورت طبیعی در افراد وجود ندارد، بلکه باید هر روز روی آن کار کرد .

افزایش اعتماد بنفس از راهی جدید و کاملا متفاوت

512
این مطلب مفید بود ؟120
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
وبگردی