موفقیت استیو جابز
استیو جابز یک انسان فوقوالعاده و یک کار آفرین نمونه بود؛ او کار خود را با سختی ها و مشکلات فراوانی آغاز کرد اما زندگینامه اش الگویی برای دیگران شد.

بهترین راههای رسیدن به موفقیت از زبان استیو جابز

همه ما در زندگی خواهان دستیابی به موفقیت هستیم اما برخی از افراد به موفقیت دست خواهند یافت، چرا که این افراد مانند جنگجویان شجاع صحنه ی نبرد خستگی ناپذیرند هستند و با شکست های فراوان دست از هدف نمی کشند و همیشه برای فتح قله های موفقیت آمادگی دارند.

یکی از افراد موفقی که بسیاری از شما آن را می شناسید، استیو جابز، مبدع و بنیانگذار اپل می باشد. با نگاهی به زندگی استیو جابز در می یابیم که او همواره در حال تلاش برای رسیدن به موفقیت بوده و هیچ گاه نا امید نمی شد. در این بخش از نمناک شما را با راز موفقیت و درس هایی که استیو جابز می تواند به هر فردی بدهد، آشنا می کنیم.

زندگی خود را محدود نکنید

زمان محدود است اما نباید آن را هدر دهید. خودتان را محدود به انجام کار هایی نکنید که از قبل تعریف شده هستند. اجازه ندهید که عقاید و نظرات دیگران بخواهد ندای درونی شما را خاموش کند و مهم تر از همه اینکه شجاعت و انگیزه برای دنبال کردن ندای درونی قلبتان داشته باشید زیرا قلبتان می داند که حقیقتاً چه چیزی برای شما بهتر است.

انگیزه داشته باشید

اگر به اندازه کافی برای شروع کار انگیزه نداشته باشید، هرگز به آن چیزی که می خواهید نمی رسید. در هر شغلی که هستید، جنبه های مختلف کاری را در نظر بگیرید. بعضی از آن ها خسته کننده و ناامید کننده هستند. حتی اگر رویایی ترین شغل جهان هم داشته باشید، گاهی اوقات از آن خسته می شوید. پس سعی کنید همیشه برای ادامه راه، انگیزه خود را حفظ کنید.

محل کار

زندگی را برای خودتان طراحی کنید

اجازه ندهید که عقاید دیگران بخواهد صدای درونی شما را خاموش کند. هیچ گاه طبق کلیشه دیگران پیش نروید و راه خودتان را در پیش بگیرید. شما داستان زندگی خودتان را دارید. هیچ کس نمی تواند جهت زندگی شما را مشخص کند. پس طراحی زندگی را خودتان انجام دهید.

به کیفیت پایین قانع نشوید

اگر می خواهید تولید محصول کنید و آن ها را به فروش برسانید، همیشه بالاترین کیفیت را ارائه دهید. همانطور که می دانید محصولات اپل مدت زمان زیادی است که جزء با کیفیت ترین محصول ها هستند. پس سعی کنید کیفیت بالا را اولویت قرار دهید.

یک تیم عالی بسازید

افرادی که اطراف شما را احاطه می کنند، اشخاصی هستند که آینده تان را شکل می دهند. اگر خودتان را با افراد مثبت نگر و باهوش احاطه کنید و بینش آن ها را مد نظر قرار دهید، در نهایت خودتان هم می توانید با هوش عمل کنید. به یاد داشته باشید که شما حاصل افکار کسانی هستید که در اطرافتان وجود دارد و بیشترین زمان را کنار آن ها سپری می کنید. پس افراد اطراف تان را هوشمندانه انتخاب کنید.

تیم موفق

هیچ کاری را برای پول انجام ندهید

شغلی را انتخاب کنید که دوست دارید؛ تا هیچ گاه از انجام دادنش خسته نشوید. استیوجابز در سن 25 سالگی حدوداً 100 میلیون دلار ثروت داشت اما این کار را برای پول انجام نمی داد. او می خواست با انجام این کار دنیا را تغییر دهد زیرا یک خلاق و نوآور بود.

به محصولات خود افتخار کنید

محصولاتی را تولید کنید که می توانید با افتخار آن را به اعضای خانواده و دوستان پیشنهاد دهید. اگر محصول شما عالی باشد، قطعاً دیگران برای آن پول زیادی پرداخت می کنند. محصول شما باید کیفیت بالایی داشته باشد و همه عاشق استفاده کردن از آن باشند.

برای خودتان مشتری پیدا کنید

مشتریان معمولاً به افرادی اعتماد می کنند که در مورد کارشان جدی هستند و زمان می گذارند تا فهم دقیقی از نیازهای شان پیدا کنند. پس شما هم هر روز زمان بگذارید تا از مشتریان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید و با چالش های آن ها آشنا شوید.

لازم به ذکر نیست اما جلب اعتماد، بخش مهمی از تجربه مشتری محسوب می شود. شما همیشه باید محصول را به مشتری ارائه دهید که واقعاً می خواهد و به آن نیاز دارد. باید این توانایی را داشته باشید که ارزش گذاری به آن ها را اثبات کنید. به دنبال حل مشکلات باشید و پیش بروید اگر اعتماد مشتری را جلب نکنید، احتمالاً سراغ شما نخواهد آمد.

توافق

متوقف نشوید

هرگز راضی نشوید و همیشه به دنبال رشد و پیشرفت باشید. تلاش کنید و به تلاش ادامه دهید و به حرف دیگران توجه نکنید.

رمز و اصول موفقیت استیو جابز، مدیر فقید اپل

55
این مطلب مفید بود ؟50
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی