جلوگیری از دعوا
در قدیم دعوا را نمک زندگی میدانستند اما باید مراقب بود زندگی شور نشود. اگر با بودن کنار همسرتان بحث به وجود می آید برای جلوگیری از دعوا این روش را امتحان کنید.

جلوگیری از دعوا با همسرت در شرایطی که مدتها کنار هم هستید

قطعا زندگیِ بعد از ازدواج راحت نیست، زیرا هر دو نفر مسئولیت های زیادی دارند و بین کار و زندگی شخصی گیر می کنند و مشغله هایشان بسیار زیاد است. گاهی زن و شوهر فقط در زمان خواب کنار هم هستند و با این حال، وقتی در برخی مواقع زمان بیشتری را با هم تنها در خانه می گذرانند، همه چیز تغییر کرده و ممکن است جر و بحث پیش بیاید. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک ایده ها و تمرین هایی را به شما معرفی می کنیم که یاد بگیرید اگر مجبور به دعوا شدید، چگونه از این اتفاق جلوگیری کنید.

کمی از یکدیگر دور شوید

منظور از جدایی؛ دوری فیزیکی است که یک الی دو ساعت در اتاق های جداگانه بنشینید، به خودتان زمان بدهید و به کاری مشغول شوید تا ذهن تان آرام شود.

کنار هم آشپزی کنید

برای خودتان زمان بگذارید. حواس تان را پرت کنید؛ شروع به آشپزی کنید. چه بهتر که این کار را با هم انجام دهید و رسپی های جدید را امتحان کنید. در این شرایط تمرکز شما روی فرایند پخت غذا است و از فضای پرتنشی که بین تان ایجاد شده؛ دور خواهید شد

آشپزی کردن زوج

کنار هم تلویزیون تماشا کنید

هیچ چیز به اندازه تماشا کردن یک قسمت از سریال باعث گذر زمان نمی شود. انجام این کار حواس تان را پرت می کند و باعث می شود که کمی آرام شوید و زمان برای تان راحت ‌تر سپری شود.

یوگا کار کنید

سعی کنید که حرکات یوگا را در کنار یکدیگر به انجام برسانید که هم؛ کاری سرگرم‌کننده است و هم این که باعث خنده، شادی و لذت بردن از زمان تان می شود. فقط حتما قبل از شروع یوگا؛ بدن تان را گرم کنید تا آسیب نبیند.

با یکدیگر ورزش کنید

زمانی که احساس خشم و عصبانیت دارید، انرژی شما در سطح بالایی قرار می گیرد. می توانید با ورزش در کنار هم این انرژی منفی را آزاد کنید و به انرژی مثبت تبدیلش کنید.

ورزش کردن زوج

مدیتیشن کنید

بهتر است که در کنار هم مدیتیشن تمرین کنید تا از خشم و اضطراب دور باشید و احساس بهتری در طول روز پیدا کنید.

وسایل تان را تعمیر کنید

احتمالا لوازم زیادی در منزل هستند که نیاز به تعمیر دارند و مدت زمان زیادی است که به آنها توجه نکرده اید. اکنون وقت انجام این کار است. سعی کنید چیز هایی که خراب هستند را تعمیر کنید تا هم حال و حوصله بهتری پیدا کنید و هم ذهن تان باز شود و از تنش دور باشید.

در کنار هم کتاب بخوانید

دو نسخه از یک کتاب بگیرید، کنار هم بنشینید و آرام بخوانید. این کار می تواند بسیار آرامش بخش باشد. وقتی فصلی را تمام کردید، می ‌توانید با هم درباره آن بحث کنید و حتی با بررسی اینکه طرف مقابل چقدر پیشرفت کرده است، به یکدیگر انگیزه دهید که به خواندن تان ادامه دهید.

کتاب خواندن

مشکل تان را تجزیه تحلیل کنید

کنار هم بنشینید تا تحلیل کنید و ببینید که چرا نمی ‌توانید دست از مبارزه و بحثِ مداوم بردارید. همه ما می‌دانیم که تا حدی به این دلیل است که شما عادت ندارید برای مدت طولانی در خانه کنار هم بمانید، اما گاهی اوقات دلیل اساسی دیگری وجود دارد. شاید اگر آن را بفهمید و حلش کنید، اوضاع هم درست شود.

راه جلوگیری از دعوا وقتی طولانی مدت کنار همسرتی

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن/ش
وبگردی