تولد
نگاه نکردن به آینه

اگه چند روز تو آینه نگاه نکنی چه اتفاقی برات می افته؟

کد مطلب : 87794تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از عادات روزمره همه ما انسان ها، نگاه کردن به آینه است اما شاید کمتر کسی بداند بیش از حد نگاه کردن به آینه چه اثرات منفی دارد.

اثرات مثبت بیش از حد نگاه نکردن در آینه به خود

احتمالا نگاه کردن به خود در آینه یک کار غیر ارادی است و اکثرا هر روز به طور مدام آن را انجام می دهیم. در واقع ما از آینه هنگام مسواک زدن، شانه کردن مو، آرایش کردن یا حتی چک کردن بدنمان استفاده می کنیم اما برای بعضی از افراد وجودِ آینه، خود عامل ایجاد استرس و اضطراب است. در این قسمت از نمناک قصد داریم به شما بگوییم که اگر چند روز به آینه نگاه نکنید، چه اتفاقی برایتان می افتد.

به پایان رسیدنِ تصویر منفی از خود

همه ما یا بهتر است بگوییم که اکثر ما عادت داریم داخل آینه به خود خیره شویم و این بخشی از یک روتین طبیعی در زندگی است که تاثیر منفی روی ما خواهد داشت. در واقع اعتماد به نفس و تصویری که از خودمان داریم و نوع احساسات‌مان در نگاهمان داخل آینه خلاصه می شود؛ پس اگر از ظاهرتان راضی نباشید و مدام داخل آیینه به خود نگاه کنید، یک تصویر منفی از خود در ذهن تان شکل می گیرد اما اگر مدتی به آینه نگاه نکنید، این تصاویر و قضاوت های غلط پایان می یابند.

نگاه به آینه

پایان انتقادِ از خود

برای افزایش سطح اعتماد به نفس باید یاد بگیریم که کم‌تر از خودمان انتقاد کنیم تا حس منفی کم تری داشته باشیم. اگر کم‌تر داخل آینه نگاه کنید، کم‌تر از خودتان انتقاد می کنید و همین باعث می‌ شود که اعتماد به نفس بیشتری هم داشته باشید.

آگاهی بیشتر نسبت به خود

شاید فکر کنید که اگر در آیینه نگاه نکنید، نسبت به خودتان آگاه نیستید اما این موضوع کاملاً برعکس است‌. اگر می خواهید سطح آگاهی از خودتان، وجودتان و درونتان را افزایش دهید، باید مدتی از ظواهر و آینه دور باشید.

نگرانی کم‌تر در مورد نظر دیگران

نگاه نکردن داخل آینه باعث می شود که به نظر و عقاید دیگران کاری نداشته باشید. اگر این نگرانی را در مورد تفکرات دیگران احساس نکنید، در نتیجه از هر لحاظ حال تان بهتر خواهد بود.

کاهش سطح استرس و اضطراب

نگاه کردن بیش از حد به آینه باعث می شود که شما بسیار زیاد مضطرب شوید. مطالعات نشان می دهند که نگاه کردن به آینه؛ تقریباً 10 دقیقه در روز نگرانی در مورد ظاهر را افزایش می دهد و باعث می شود که شما مثلِ قبل؛ احساس شادی و خوشحالی نداشته باشید.

استرس و اضطراب

آگاهی بیشتر در مورد نوع استفاده از آینه

زمانی که کم‌تر به آینه نگاه کنید؛ به مرورِ زمان متوجه می شوید که تا به حال چگونه با خودتان رفتار می کرده اید و چه نگرانی‌ هایی داشته اید. همین باعث می ‌شود که آگاهی بیشتری از رفتار خودتان پیدا کنید و بفهمید که چه عادات غلطی را قبلا انجام می دادید که یکی از آن ها استفاده بیش از حد از آینه بوده است.

سخت نگرفتن به خود

این که بخواهید به داخل آینه نگاه نکنید؛ عامل بسیار مهمی برای حس خوب در شماست و باعث می شود کم‌تر به خودتان سخت بگیرید، کم‌تر نگرانی داشته باشید و احساس جذابیت بیشتری پیدا کنید.

حس خوب مثل رفتن به تعطیلات

دور بودن از آینه به مدت چند روز باعث می شود که شما مدام درگیر ظاهرتان نباشید و همین هم باعث ایجاد حس خوبی خواهد شد. انگار که به تعطیلات رفته اید و از نگرانی ها فارغ هستید و یک حس ریلکسی و آرامش به شما دست داده است.

اگه چند روز تو آینه نگاه نکنی چه اتفاقی برات می افته؟

4.3172
این مطلب مفید بود ؟14923
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
Soheila1403-01-07
آره من تجربه نگاه نکردن به آینه رو دارم واقعا درسته که حال آدم بهتره اینجوری،توی 4 ماه شاید 4بار نگاه کردم توی آینه ولی واقعا حالم خوب بود، واسم مهم نبود ظاهرم چطوریه، استرس نداشتم
50
وبگردی