موضوعات بی اهمیت
اهمیت دادن به موضوعات بی اهمیت، قطعا ما را از مسیر موفقیت باز میدارند. اما از نظر افراد موفق، چه موضوعاتی هیچ اهمیتی ندارند و به آنها فکر نمی کنند؟

مواردی که برای افراد موفق اهمیت خاصی ندارند

افرادی که خیلی موفق هستند، معمولاً چند روش بسیار مشهور در زندگی دارند و می دانند که از زندگی چه می خواهند. ما هم باید سعی کنیم که از آن ها الگوبرداری کنیم. البته در کنار همه این ها چیزهایی هست که افراد موفق اصلاً فکرش را نمی کنند و به آن ها بها نمی دهند؛ در حالی که افراد معمولی روی آن ها تمرکز می کنند. در این قسمت از نمناک قصد داریم که این موارد را به شما معرفی کنیم.

ترس از نتیجه نگرفتن

نگرانی در مورد نتیجه نگرفتن یا نتیجه بد، چیزی است که افراد موفق به آن دامن نمی زنند . آن ها در مورد اینکه به نتیجه نرسند یا در چیزی شکست بخورند، اصلاً نگران نیستند و خودشان را آماده هر اتفاقی می کنند و از خطر کردن نمی ترسند. افراد موفق انرژی و زمان خود را صرف ترسیدن نمی کنند. 

ترس

حواس پرتی های ولو کوچک

یکی از چیز هایی که افراد موفق از آن دور هستند، حواس پرتی هایی است که در زندگی آن ها اتفاق می افتد. آن ها هرگز به این حواس پرتی ها دامن نمی زنند و تمام تمرکز آنها روی کارشان است؛ حتی اگر لازم باشد نوتیفیکیشن های گوشی خود را خاموش می کنند تا از موارد حاشیه آزاد باشند و بتوانند راحت تر روی چیزی که دوست دارند تمرکز کنند. 

احساس گناه نکردن از فکر کردن به خودشان

افراد موفق به فکر خود و آینده شان هستند و از این موارد اصلا احساس گناه و شرمندگی ندارند  زیرا می دانند که این رمز موفقیت و خوشبختی است . آن ها به سلامت خود اهمیت می دهند و از رژیم غذای سالم استفاده می کنند و به طور کلی به خودشان می رسند. 

احساس گناه

شبیه دیگران بودن

یکی دیگر از رفتار هایی که هرگز نمی توانید در افراد موفق پیدا کنید این است که آن ها هرگز تلاش ندارند که شبیه دیگران باشند. آن ها به دنبال رضایت حداکثری خودشان می گردند و بر اساس چیزهایی که دوست دارند زندگی را پیش می برند. در نتیجه هرگز شبیه دیگران نیستند و یک ورژن و نسخه منحصر به فرد از خود را می سازند.

افکار مثبت غیر واقع بینانه

درست است که برای موفق شدن باید افکار منفی را کنار بگذارید و فکر های مثبت کنید اما افراد موفق در این مورد زیاده روی نمی کنند. آن ها فکر مثبت دارند اما بیش از حد خوش خیال نیستند؛ حتی ممکن است دچار شکست و ناامیدی هم بشوند اما خودشان را پیدا می کنند و کورکورانه و احمقانه فکر مثبت نمی کنند.

فکرهای مثبت

بهانه جویی

افراد موفق هرگز در مورد انجام دادن کار ها بهانه جویی نمی کنند. آنها خودشان را خوب می شناسند. می دانند که باید پروژه های جدید و ایده های ناب داشته باشند تا به موفقیت برسند و در نتیجه به دنبال بهانه جویی و پشت گوش انداختن کار ها نیستند و همین رمز موفقیت شان است. 

تمرکز روی ایده آل ها

ایده آل گرایی گاهی اوقات بعضی از افراد را به دردسر می اندازد . افراد موفق هرگز خودشان را درگیر ایده آل گرایی نمی کنند و همیشه واقع بینانه فکر می کنند زیرا می دانند که ایده آل گرایی باعث می شود که افراد بسیاری به اهدافشان نرسند زیرا افکار غیر واقع بینانه دارند و همین باعث سرخورده شدن و تسلیم شدن می شود که قطعا نتیجه منفی خواهد داشت. 

تمرکز کردن

تایید دیگران

گاهی اوقات ما بیش از حد به طرز فکر دیگران اهمیت می دهیم . همین باعث می شود که روی حرف های آن ها حساس شویم و منتظر بودن برای تایید دوستان و اعضای خانواده قطعاً تاثیر منفی روی زندگی می گذارد اما افراد موفق هرگز منتظر تایید دیگران نیستند. 

اهداف غیر واقع بینانه

یکی از راه های موفقیت این است که شما هدف داشته باشید. بسیار مهم است بین اهدافی که دارید تعادل برقرار کنید. یعنی اگر در سال 50 میلیون در می آورید، هدف درآمد یک میلیارد تومان برای شما غیر واقع بینانه است و یک نوع هدف دیوانه وارانه می باشد که افراد موفق هرگز چنین کاری را انجام نمی دهند. 

اهداف افراد موفق

اهداف بیش از حد

بسیار مهم است که انسان بلند پرواز باشد اما تعداد هدفِ بیش از حد زیاد ممکن است شرایط را بدتر کند. شما باید انرژی خود را روی یک هدف مشخص اختصاص دهید اما بیش از حد اهداف مختلف نداشته باشید تا تمرکز تان پخش نشود.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی محلی عالی برای در ارتباط بودن با دوستان و اعضای خانواده است اما وقت افراد را هم تلف می کند؛ حتی اگر در طول روز 10 دقیقه پای شبکه اجتماعی باشید، یعنی در 2 ماه، 60 ساعت از وقت خود را هدر دادید اما افراد موفق از تک تک لحظه های خود استفاده می کنند و هیچ وقتی را هدر نمی دهند. 

شبکه های اجتماعی

موفقیت های سریع و زودگذر

افراد موفق می دانند که موفقیت نیاز به تلاش و زمان دارد و خیلی به دنبال سرعت بالا نیستند و برای آن تلاش می کنند. آنها موفقیت های ماندگار را به موفقیت هایزودگذر ترجیح خواهند داد.

چیزهایی که افراد موفق فکرشو نمی کنن

4.717
این مطلب مفید بود ؟161
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی