رنگ لباس تابستانی

تیپ شیک تابستون چه رنگیه؟

کد مطلب : 82240زمان مطالعه : 5 دقیقه
در فصل گرم تابستان در انتخاب رنگ لباس ها دقت کنید. پوشیدن لباس هایی با رنگ های گرم برای این فصل مناسب نیست و گرما را به خود جذب می کند.

شیک پوشی با انتخاب رنگ لباس مناسب تابستان

فصل تابستان، فصل میوه های رنگارنگ، فصل سرسبزی و گل های قشنگ، فصل شادی و نشاط و گرما است. در تابستان علاوه بر اینکه باید لباس خنک و گشاد بپوشید، باید در انتخاب رنگ لباس نیز دقت کنید و از پوشیدن رنگ های تیره که سبب جذب گرما می شوند خودداری نمایید و در عوض رنگ های روشن که علاوه بر کاهش دما می توانند به حفظ طراوت پوست و شادابی روحیه کمک کنند، بپوشید.

در این بخش از دنیای مد نمناک شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید بهترین رنگ لباس را برای تابستان انتخاب نمایید و استایلی شیک و جذاب برای خود انتخاب کنید. بهترین رنگ لباس برای فصل تابستان عبارتند از:

قرمز:

ممکن است در ابتدا با دیدن رنگ قرمز به فکر روز ولنتاین بیفتید! خوب، این رنگ را به همان اندازه پررنگ و پرتحرک امتحان کنید! این یک رنگ قدرتمند و نشان دهنده هیجان و انرژی است و کدام فصل بیش از تابستان هیجان و انرژی را در خود جای داده است؟

تابستان پر از انرژی مثبت، شاد و پر ازماجرا است. قرمز رنگ گرمی است، در صورت استفاده از این رنگ در تابستان از قرمز پر رنگ استفاده نکنید زیرا رنگ های کم رنگ تر رنگ خنک تری هستند.

لباس قرمز

نارنجی:

شاید انتخاب خاصی نباشد، اما نارنجی سوخته و آجری امسال طرفداران زیادی پیدا کرده است. افراد مشهور و ستارگان از این رنگ بسیار استفاده می کنند. لباس هایی با رنگ پرتقالی باعث جوان تر به نظر رسیدن ظاهر شما می شود و به راحتی می توان آنها را با سایر لباس ها ست کرد.

بهتر است در تابستان و با گرم شدن هوا از تناژ روشن تر نارنجی استفاده نمایید. برای داشتن یک استایل بی نظیر در تابستان پارچه های سبک وزن با این رنگ را با شلوارهای کلاسیک سفید رنگ ست کنید.

صورتی:

صورتی یکی از رنگهای بسیار ملایم است. این رنگ پاستلی است که قطعاً فقط به تیپ بهار و عید اختصاص ندارد و می تواند خنثی عمل کند. یکی از بهترین ویژگی های رنگ صورتی، تطبیق پذیری آن با سایر رنگ ها است و می توانید آن را با سایر لباس ها ست کنید.

لباس های به رنگ صورتی برای استایل های تابستانی بسیار مناسب هستند. افراد با پوست تیره و برنزه می توانند اکثر تناژهای رنگ صورتی و افراد دارای پوست روشن ترمی توانند از صورتی های تیره ‎تر و پر رنگ تر استفاده کنند.

رنگ لباس تابستانی

زرد:

آیا این لیست بدون رنگ زرد کامل خواهد بود؟ قطعا نه! رنگ خورشید ، شادترین رنگ موجود است. با پوشیدن یک لباس زرد می توان خلق و خو را تقویت کرد و همچنین برای اطرافیان شادی را به ارمغان آورد.

لباس های زرد بهترین انتخاب برای فصل تابستان هستند اما باید بسیار محتاطانه استفاده شوند و در استفاده از این رنگ نباید زیاده روی شود. بهتر است در تابستان به جای زرد پر رنگ، از لیمویی استفاده کنید البته اگر تنها قسمت کوچکی از استایل شما به این رنگ باشد، میتوانید تناژ بسیار پررنگ زرد را امتحان کنید.

آبی:

رنگ آبی که رنگ آسمان و اقیانوس است، اثر آرام بخشی روی افراد دارد. در این زمان از سال، ما تمام وقت را ساعتها کنار آب می گذرانیم، بنابراین رنگ آبی مطمئناً رنگی است که ما به سمت آن گرایش پیدا می کنیم.

آبی، چه تیره و چه روشن یک آرامش ایجاد می کند و پالت مناسبی برای فصل تابستان است زیرا جزء رنگهای سرد بوده و ماهیچه ها را آرام و درجه حرارت بدن را کاهش می دهند و حس سردی را در فرد به وجود می آورند.

تیپ شیک تابستانی

سبز مریم گلی:

رنگ سبز نیز جزو رنگ های سرد بوده و برای فصل تابستان مناسب است و موجب کاهش درجه حرارت بدن می شود. این رنگ با همه رنگها از سفید و سرمه ای گرفته تا زرد و صورتی به خوبی ست می شود و از آنجا که به اندازه برخی از رنگ ها جنسیتی نیست، بسیار راحت تر می توانید از آن استفاده کنید.

بنفش پاستلی:

یکی از چشم نواز ترین ترین رنگ ها در لباس های مردانه بنفش است و اصلا تعجب آور نیست. بنفش، با توجه به درصد رنگ های آبی و قرمز که از ترکیب آنها تشکیل شده است، سرد یا گرم محسوب می شود. اگر مقدار رنگ آبی بیشتر باشد، سرد و اگر قرمز بیشتر باشد، گرم خواهد بود. ترجیحا از لباسهایی با رنگ بنفش روشن استفاده کنید تا به راحتی با رنگ های دیگر ست شوند.

رنگ های تابستانی لباس

بژ، سفید و خاکستری کم رنگ:

رنگ هایی مانند بژ، سفید و خاکستری کم رنگ جزو رنگ های خنثی بوده و گزینه خوبی برای کسانی می باشد که مایل به استفاده از رنگ های بسیار شاد نیستند اما هنوز هم می خواهند ظاهری تابستانی داشته باشند. با ترکیب رنگ های خنثی با سایر رنگ ها می توانید استایل خوبی برای تابستان خود بسازید.

رنگهایی که مناسب لباس های تابستانی نیستند

نکاتی که باید در رنگهای نامناسب تابستان که هنگام لباس پوشیدن باید رعایت کنیم به اندازه ی رنگهای مناسب این فصل مهم هستند. لباس پوشیدن در تابستان قاعده و قانونی دارد و باید از پوشیدن برخی رنگ ها در تابستان دوری نمود. نکاتی که باید در تابستان هنگام لباس پوشیدن رعایت کنید، عبارتند از:

در تابستان رنگ های تیره نپوشید

در تابستان که هوا گرم است، پوشیدن لباس های رنگ تیره سبب جذب گرما می شود زیرا بازتاب این رنگ ها کم است و پس از تابش خورشید به لباس، انرژی در لباس ذخیره می شود پس از پوشیدن این رنگ ها اجتناب کنید.

رنگ تیره در تابستان

در تابستان رنگ های گرم را کمتر بپوشید

رنگ هایی مانند رنگ قرمز، نارنجی و زرد و … که احساس نشاط و گرما را منتقل می کنند، جزو رنگ های گرم می باشند. در صورت پوشیدن این رنگ ها، از رنگ های ملایم ترشان استفاده کنید مثلا به جای استفاده از رنگ زرد پر رنگ، از لیمویی استفاده کنید. رنگ کم رنگ تر و به سفید نزدیک تر رنگ خنک تری هستند.

از رنگ های روشن و سرد بیشتر استفاده کنید

رنگ های روشن از احساس گرما جلوگیری می کنند زیرا نور خورشید و انرژی حاصل از آن را بازتاب می دهند. رنگ های سرد مانند آبی، فیروزه ای، نقره ای،….. احساس سردی و آرامش را منتقل می کنند و برای فصل تابستان مناسبند.

از رنگ های خنثی استفاده کنید

رنگ هایی مانند خاکستری، سفید و .. که بین گرمی و سردی این رنگ ها تعادل وجود دارد، جزو رنگ های خنثی هستند. برای فصل تابستان ترکیبی از رنگ های سرد و خنثی را بپوشید.

بهترین رنگ لباس برای خوش تیپی در تابستان

514
این مطلب مفید بود ؟140
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی