روح الله زمانی
روح الله زمانی بازیگر نوجوان فیلم خورشید مجید مجیدی جایزه ویژه بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز را از آن خود کرد.

بازیگر خورشید بهترین بازیگر نوظهور جشنواره ونیز

فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی و نویسندگی مشترک مجید مجیدی و نیما جاویدی سال 98 ساخته شد و در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم و فیلمنامه شد.

این ساخته مجید مجیدی نماینده سینمای ایران در جشنواره ونیز 2020 بود و توانست به موفقیت هایی در این جشنواره دست یابد.

طلای بازیگر خورشید در جشنواره ونیز

روح الله زمانی بازیگر نوجوان فیلم خورشید در مراسم اختتامیه جشنواره ونیز 2020 که شب گذشته برگزار شد، جایزه ویژه بهترین بازیگر نوظهور این جشنواره را دریافت کرد.

روح الله زمانی و مجید مجیدی

این بازیگر نوجوان در جشنواره حضور نداشت و مجید مجیدی و شمیلا شیرزاد به نمایندگی از او این جایزه را دریافت کردند و روح الله زمانی با انتشار ویدئویی به تشکر از مجید مجیدی و عوامل جشنواره ونیز پرداخت.

در ویدئوی منتشر شده از روح الله زمانی بازیگر خورشید آمده است:

سلام خدمت حضار و کسانی که تصویر من را دارند میبینند، من تشکر ویژه داشتم از آلبرتو بارابر مدیر جشنواره ونیز و کیت بلانشت رئیس هیات داروان.

از آقای مجیدی تشکر ویژه می کنم که مسیر زندگی من را به طور کلی تغییر داد. من شخصا بچه ای هستم که از دل بچه های کار بیرون آمدم و امیدوارم روزی در هیچ جای جهان هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد و تمام امکانات پیش روی آنها باشد.

بازیگران فیلم خورشید

فیلم خورشید مجید مجیدی درباره کودکان کار و دغدغه این معضل اجتماعی است که بازیگران آن هم از میان کودکان کار انتخاب شده اند و شمیلا شیرزاد هم یکی از این بازیگران است که به همراه مجید مجیدی در جشنواره ونیز حضور داشت.

این بازیگر جوان فیلم خورشید در زمان دریافت جایزه روح الله زمانی گفت:

من و امثال روح الله تمام زندگی امان را در خیابان دست فروشی کرده ایم. من تا یک سال پیش در مترو و خیابان دست فروشی می کردم و از آقای مجیدی و سینما تشکر می کنم که رویاهایمان را به ما بازگرداند.

شمیلا شیرزاد و مجید مجیدی

علاوه بر جایزه ویژه روح الله زمانی در جشنواره ونیز کسب کرد، فیلم خورشید در بخش جنبی جشنواره ونیز جایزه فانوس جادویی را برای مجید مجیدی به ارمغان آورد.

مجید مجیدی

بازیگرانی چون جواد عزتی، علی نصیریان، طناز طباطبایی، روح الله زمانی، ابوالفضل شیرزاد، شمیلا شیرزاد، علی غابشی، مانی غفوری، محمدمهدی موسوی، صفر محمدی و... در این فیلم به ایفای نقش پرداختند.

روح الله زمانی و علی نصیریان

درخشش بازیگر نوجوان فیلم خورشید در جشنواره ونیز

511
این مطلب مفید بود ؟110
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی