تولد
خرید عینک آفتابی
شاید سخت ترین مرحله در زمان خرید عینک آفتابی از آنلاین شاپ ها، تشخیص اصل بودن یک عینک باشد غافل از اینکه با در نظر گرفتن چند نکته به راحتی می توانید عینک اصل را تشخیص دهید.

راهنمای خرید آنلاین عینک آفتابی با کیفیت زنانه و مردانه

عینک آفتابی یکی از ضروری ترین وسایل در فصل تابستان است که از چشم ها در برابر اشعه مضر نورخورشید محافظت می کند و مانع آسیب رسیدن به چشم شده و از چروک شدن پوست اطراف چشم جلوگیری می کند. در گذشته تنها راه خرید عینک آفتابی، حضور در مغازه های عینک فروشی و امتحان کردن انواع مختلف عینک و تماشا کردن آن در آینه بود اما امروزه خرید عینک آفتابی به صورت اینترنتی نیز امکان پذیر می باشد. برای خرید آنلاین عینک آفتابی نکاتی را در این بخش از دنیای مد نمناک ارائه می کنیم.

انواع عینک

عینکی را انتخاب نمایید که از چشمتان محافظت کند:

اشعه ی UV یا همان ماوارای بنفش آفتاب می تواند مشکلات زیادی مانند آب مروارید، سوختگی و حتی سرطان را برای چشم ها به وجود آورد. پس باید عینکی را انتخاب نمایید که چشمتان را در برابر اشعه ی uvb و uva و از پوست شما محافظت کند. انواع عینک های قطبی برای حفاظت در برابر نور خورشید بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

هنگام انتخاب عینک آفتابی دقت کنید که آیا شیشه ی عینک از بالا و پایین و دور چشمتان محافظت می کند. پس هنگام خرید عینک آفتابی تنها به زیبایی و ظاهر عینک توجه نکنید و به محافظت آن در برابر اشعه ی ماورای بنفش توجه نمایید. مطمئن شوید که مساحت لنز خیلی کوچک نیست و قادر است جلوی نور خورشید را بگیرد.

عینک

به فرم صورتتان توجه کنید:

امروزه عینک آفتابی در اشکال و اندازه های متفاوتی در بازار موجودند. برای خرید آنلاین عینک آفتابی اصل و یا عینک طبی ابتدا نیاز است خودمان را بیشتر بشناسیم ، به عنوان مثال بدانیم که چهره ما از چه فرم و چه زوایایی تشکیل شده است پس هنگام انتخاب عینک آفتابی به فرم صورتتان توجه کنید.

اگر صورت بیضی شکل دارید، می توانید هر عینکی را که دوست دارید، بخرید اما از فریم های خیلی نازک یا خیلی ضخیم یا فریم های پهن تر از صورتتان استفاده نکنید.

اگر دارای صورت مربع شکل هستید، از عینک های منحنی و گرد استفاده کنید و از فریم های خیلی ضخیم و مربعی با گوشه های تیز خودداری کنید.

عینک گرد

افراد دارای صورت گرد باید از عینک های چند ضلعی یا مربعی با فریم های ضخیم تر استفاده نمایند.

اگر دارای صورت کشیده هستید، لنزهای بزرگ با فریم های چند ضلعی و مدل های فانتزی و ورزشی مناسب صورت شماست.

اگر صورت تخت دارید برای جلوه دادن به صورت از لنزها و فریم های تیره تر، که سطوح چهره ی شما را برجسته تر می کنند، استفاده نمایید.

عینک آفتابی سبک را انتخاب نمایید:

وزن عینک آفتابی نباید سنگین باشدو وزن عینک باید به صورت مساوی بین گوش ها و بینی پخش شود و عینک به سر فشار وارد نکند. مژه ها نباید با قاب یا شیشه عینک تماس داشته باشد. عینک باید روی لبه ی بینی و گوش ها قرار گیرد. در صورت متمایل شدن عینک به یک سمت ، باید تنظیمش کنید.

عینک آفتابی

به رنگ لنز توجه نمایید:

رنگ لنزها باید طوری باشد که کنتراست و تفاوت بین رنگ ها در آن قابل تشخیص باشد. بعضی رنگ ها کنتراست را افزایش می دهد و می تواند مفید باشد. بعضی عینک ها با چند لنز عرضه می شوند و شما می توانید از لنزهای مختلفی استفاده کنید.

لنز خاکستری شدت نور را کاهش می دهد بدون اینکه روی کنتراست رنگ ها و تمایز رنگ ها تأثیری بگذارد.

لنز قهوه ای کنتراست را کمی افزایش می دهد و از رنگ آبی تا حدودی جلوگیری می کند، این نوع لنز برای ورزش های برفی و یا شکار در نور زیاد مناسب است.لنز زرد با افزایش کنتراست ، نور آبی را فیلتر می کند و برای ورزش های برفی و شکارخوب است اما برای رانندگی که نیاز به تشخیص رنگ دارد، مناسب نمی باشد.

لنزهای قرمز و نارنجی برای ورزش های برفی در روز ابری مناسب است. لنز نارنجی برای شکارچیان با هدف های خاکی رنگ در پس زمینه ی فضای باز مناسب است. لنزهای بنفش برای شکارچیان با هدف خاکی در پس زمینه ی سبز مفید است.

لنز رنگی

اعوجاج عینک را چک کنید:

در برابر یک لامپ فلورسانت عینک را بالا و پایین ببرید و بررسی کنید که امواج نور دچار اعوجاج نمی شود.

از لنزهای ضدخش استفاده کنید:

در مطالب قبلی بخش دنیای مد نمناک خواندید که لنزهایی را انتخاب نمایید که ضد خش باشند. لنزهای ان اکس تی (NXT) وزن کمتری دارند و دارای وضوح بهتری هستند اما گران ترند و شیشه سنگین تری دارند. لنزهایی که پلی کربنات در آنها استفاده شده، خاصیت ضد خش ندارند و وضوح کمتری داشته و هزینه ی کمتری نیز دارند.لنزهای اکریلیک از نظر وضوح تصویر ماندگاری کمتری دارند و در مقابل حرارت ضعیف هستند و زود دفورمه می شوند.

به اندازه شیشه ها و لنزها و اندازه قاب عینک توجه نمایید:

عینکی با شیشه های بزرگ بخرید که تا روی استخوان های گونه شما را بپوشاند زیرا این گونه محافظت چشمی بیشتر و محافظت پوستی بیشتری را فراهم می کند. اندازه قاب عینک طوری باشد که راحت روی بینی شما بنشیند و روی گوش ها هم شما را اذیت نکند و نه شل باشد و نه به گوش های تان فشار بیاورد.

عینک شما باید آنقدر به چشم تان نزدیک باشد که نتوان به راحتی یک انگشت را بین عینک و پوست صورت قرار داد اما نباید مژه های تان را اذیت و آنها را فشرده کند.

خرید عینک آفتابی آنلاین

مدل های پرطرفدار عینک آفتابی:

آینه ای:

در این نوع عینک سطح لنز با روکش آینه ای پوشانده شده است که معمولا با فریم خلبانی یا پوشاننده (ورزشی) ساخته می شوند.

خلبانی:

این نوع عینک حالت سه گوش و فریم نازک فلزی دارند و برای صورت های بیضی شکل مناسب است.

عینک خلبانی

مدل ویفری:

این مدل در دهه 1950 و 1960 پرطرفدارشد و اکنون نیز طرفداران خاص خود را دارد.

مدل گرد:

این مدل برای پوشاندن نور خورشید از چشمان موثر نیست .

مدل پوشاننده:

این مدل با لنزهای بزرگ برای فعالیت های ورزشی مناسبند.

لنز سایز بزرگ:

این مدل جذابیت خاصی به صورت می دهد و توسط مدل ها و هنرپیشه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

عینک های بزرگ

عینک آفتابی را از شرکت های معتبر خریدداری کنید

اگر می خواهید خرید آنلاین عینک آفتابی داشته باشید، عینک خود را از شرکت های معتبر خریدداری کنید تا عینک تقلبی به شما ارائه نکنند. برخی شرکت ها برای مشتری عینک آفتابی مورد نظر خود را می فرستند و او می تواند قبل از آن که عینک را بخرد آن را به معنای واقعی کلمه تست کند.

راهنمای کامل خرید عینک آفتابی اصل مردانه و زنانه

56
این مطلب مفید بود ؟60
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/م.ح
برچسب : عینک آفتابی
وبگردی