عینک آفتابی
خرید عینک دودی یا عینک طبی برای افراد با فرم صورت گرد نسبت به افرادی با صورت های کشیده و زاویه دار کمی محدودتر است.

عینک آفتابی مناسب صورت های گرد و پر

صورت های گرد عموما با صورت های مربعی اشتباه گرفته می شوند. صورت های با فرم مربعی زاویه فک و چانه واضحی دارند اما صورت های گرد اصولا صورت بدون زاویه ای دارند. خرید عینک دودی یا عینک طبی برای افراد با فرم صورت گرد نسبت به افرادی با صورت های کشیده و زاویه دار کمی محدودتر است.

چرا باید عینک آفتابی بزنیم؟

اشعه فرابنفش ناشی از تابش خورشید تاثیرات جبران ناپذیری روی دید افراد می گذارد. در صورت استفاده نکردن از یک عینک دودی مناسب احتمال ابتلا به آب مروارید در شما افزایش خواهد یافت. اشعه ماورا بنفش موجب ایجاد تغییراتی در جریان خون شبکیه می شود و عصب بینایی را تحت تاثیر خود قرار می دهد ولی شایع ترین، مهم ترین و اصلی ترین علت کاهش دید آب مروارید محسوب می شود.

در واقع با تابش مستقیم خورشید در روزهای تابستان زمانی که احساس سوزش و خشکی در چشم می کنید زنگ خطر ابتلا به یکی از بیماری های چشمی برای شما خواهد بود. با تبخیر آب داخل چشم و ایجاد خشکی و قرمز باعث تاری دید و ایجاد مشکلات جدی برای قرنیه می شود. با شروع فصل گرم التهاب لبه پلک، کمبود چربی لایه اشک و یا درگیری غدد چربی ساز، ناخنک و آب مروارید از بیماری هایی هستند که در اثر گرما و نور خورشید ایجاد می شوند. اگر هر ساله توصیه های زیادی برای خارج نشدن از منزل در روزهای بسیار گرم تابستان توسط پزشکان می شود اما گاهی علی رغم میل باید ساعاتی از روز را در خارج از منزل سپری کنیم. به همین دلیل نیاز به یک عینک آفتابی زنانه اصل یا مارک در فصل تابستان امری ضروری است.

کدام عینک مناسب فرم چهره گرد است؟

شناخت فرم صورت از این جهت کارآمد است که می توانید بدون صرف انرژی زیاد برای خرید و وقت تلف کردن در مسیر عینک مورد علاقه و متناسب با فرم صورت خود را سریع تر بیابید که در این زمینه خواندن این مطلب به کمک شما خواهد آمد.

اگر طول صورت شما با عرض آن برابر است و زاویه چانه و فک محسوسی ندارید شما در دسته افراد با فرم صورت گرد قرار دارید. افراد با صورت های گرد فرم پیشانی، گونه و فک متعادلی دارند. صورت هایی که گرد و بدون زاویه هستند به دلیل فرم صورت باید از عینک هایی استفاده کنند که زاویه و فرم خاصی داشته باشد و تا حد امکان نباید از عینک های گرد و بدون فریم استفاده کنند. داشتن فریم ضخیم اطراف عینک یک گزینه چشم گیر برای این افراد محسوب می شود.

عینک های مستطیلی

به طور کلی کسانی که صورتی پر و گرد دارند باید از اکسسوری ها و مدل مویی استفاده کنند که صورتشان را کشیده تر نشان دهد. شیشه ی گرد عینک باعث می شود چهره شما گردتر و پرتر به نظر بیاید. عینک های مستطیلی به دلیل داشتن زاویه، بیشترین تناسب را با چهره های گرد و پر دارند. همچنین می توانید از عینک های مستطیلی با فریمی استفاده کنید که کمی هم از سایز صورتتان بزرگ تر باشد، این امر باعث می شود چهره ی شما جمع و جورتر به چشم بخورد و پر بودن صورتتان را تا حد زیادی مخفی می کند. رنگ مشکی این فریم ها برای شما بهترین انتخاب است. از این جهت که رنگ مشکی باعث جمع تر شدن فرم صورت شما و لاغر نشان دادن آن می شود.

عینک مربعی

عینک های مربعی هم با داشتن یک فریم پهن می توانند زیبایی چهره ی شما را چند برابر کنند. فریم های پهن یکی از جذاب ترین و جدیدترین نوع عینک ها در سال های 2020 و 2021 به شمار می روند که به سرعت جای خود را در بازار پیدا کرده اند. این فریم ها به صورت شما حالتی جذاب می دهد.

عینک گربه ای

عینک های آفتابی گربه ای رنگی با زاویه ای زیاد و تخت برای خانم ها یک انتخاب جذاب و متناسب با فصل تابستان خواهند بود. این عینک ها در شمار عینک های آفتابی مردانه متداول قرار نمی گیرند اما از طرفی خرید اکسسوری در حوزه مد کاملا سلیقه ایست و محدودیتی ندارد.

عینک های اور سایز

استفاده از فریم های اور سایز، بزرگ و مربعی هم باعث جذابیت دو چندان چهره های گرد و پر می شنود. فریم های چند ضلعی اور سایز با شیشه های رنگی هم برای تابستان مناسب هستند و با استایل های رنگی چشم گیر و جذاب به نظر می رسند و از همه مهم تر متناسب با چهره هایی با فرم گرد و پر می باشند.

عینک های کلاب مستر

برند ریبن با تولید عینک های کلاب مستر از دهه 50 میلادی تا کنون توانسته جایگاه این مدل را با طرح های متنوع در بازار حفظ کند. این طرح فریم برای چهره های گرد تا حدی قابل قبول و مناسب هستند و البته بیشتر بسته به دیگر اجزا صورت می توانند همخوانی کامل با چهره داشته باشند. برند پلیس هم انتخاب مناسب برای خرید مدل کلاب مستر می باشد. این برند به دلیل تنوع بالا در طراحی و سبک ساده در طراحی همواره بازار خاص خود را دارد.

در برسی فرم صورت و عینک متناسب با صورت های گرد و پر مهمترین نکته خرید عینکی با زاویه است که نقص و نبود زاویه صورت را پر کند. البته خرید یک عینک دودی مناسب از نظر مقاومت در مقابل اشعه های مضر خورشید که محافظ چشم ها در مقابل اشعه UVباشد از مهمترین مشخصه های یک عینک آفتابی مناسب است.

از طرفی در نظر داشتن استایلی که با عینک همخوانی داشته باشد از دیگر نکته های بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. بنابراین استفاده از رنگ های متناسب بین عینک و استایل از نکات قابل توجه در این زمینه است. همچنین استفاده از رنگ هایی با تناژ یکسان استایل شما را به یک استایل خاص و لاکچری تبدیل می­کند.

چه سبک عینک آفتابی به صورت های گرد و پر می آید؟

2.54
این مطلب مفید بود ؟22
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی