حمیرا ریاضی و علی اوسیوند
برخی از هنرمندان و ورزشکاران با حذف پسوند یا پیشوند از نام کامل خود، با نام و نام خانوادگی کوتاهتر به شهرت رسیده اند که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

چهره های مشهوری که نام و فامیلی خود را کوتاهتر کرده اند

بسیاری از نام خانوادگی ها دارای پسوندهایی می باشد که مربوط به محل زندگی اجدادی افراد می شود اما امکان تغییر نام، نام خانوادگی و حذف پسوند و پیشوند همیشه وجود دارد.

بسیاری از چهره های مشهور سینمایی و ورزشی برای سهولت در خواندن نام خود، اقدام به حذف بخشی از نام یا نام خواندگی خود کرده اند و یا با همین نام های اختصاری به شهرت رسیده اند.

در این بخش از نمناک برخی از چهره های مشهور هنری و ورزشی را معرفی می کنیم که نام یا نام خانوادگی آنها دارای پسوند یا پیشوند بوده است.

نام و نام خانوادگی کامل چهره های مشهور هنری و ورزشی

کمال تبریزی یکی دیگر از کارگردانان مطرح سینما و تلویزیون است که نام خانوادگی خود را کوتاه کرده است. عنوان اصلی نام خانوادگی او، «کمال مصفای تبریزی» می باشد.

کمال تبریزی

مجید مجیدی کارگردان و فیلم نامه نویس مشهور سینما که فیلم خورشید او در سال 1400 اکران شد پسوند «تالشی» را از ادامه فامیلی خود حذف کرده است.

مجید مجیدی

شاید کمتر مخاطبی بداند که نام خانوادگی اصلی پژمان بازغی ، «بازغی کِیسمی» باشد. این هنرمند پسوند نام فامیل خود را حذف کرده و با نام خانوادگی بازغی شناخته می شود.

پژمان بازغی

مهدی هاشمی یکی از هنرمندان مشهور سینما و تلویزیون است که پسوند «قرمزی» را از نام خانوادگی خود حذف کرده است البته نام کامل این هنرمند «میرمهدی هاشمی قرمزی» می باشد.

ناصر هاشمی

رامبد جوان بازیگر ، کارگردان و مجری برنامه خندوانه نیز پسوند «تبریزی» را در ادامه نام خانوادگی خود دارد که بارها در گفتگوهای خود به شهر زادگاهش افتخار کرده است.

رامبد جوان

حمیرا ریاضی یکی از هنرمندان سینما و تلویزیون و همسر علی اوسیوند است که نام فامیلی خود را کوتاه کرده است. نام خانوادگی اصلی این بانوی هنرمند «حسنی ریاضی» می باشد.

حمیرا ریاضی و همسرش

زنده یاد علی حاتمی یکی از کارگردانان مطرح سینما بود که نام و نام خانوادگی او دارای پسوند و پیشوند بود. نام کامل این کارگردان فقید، «عباسعلی حاتمی عباسی» بود که با نام علی حاتمی در میان هنرمندان شناخته می شود.

علی حاتمی

سعید راد بازیگر پیشکسوت و مشهور کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که پسوند و پیشوند را از نام کامل خود حذف کرده است. «احمد سعید حق پرست راد»، نام اصلی این بازیگر است که به اختصار با نام سعید راد شناخته می شود.

سعید راد

سعید سهیلی کارگردان مطرح و پدر بازیگرانی همچون سینا و ساعد نیز دارای پیشوند دارای نام فامیلی کامل «مهراد سهیلی» است که از آن استفاده نمی کند.

سینا مهراد بازیگر سریال آقازاده و پدر، بخش اول فامیلی خانوادگی خود را برگزیده و با آن به شهرت رسید اما برادر بزرگترش ساعد همانند پدر خود با نام خانوادگی سهیلی به فعالیت هنری خود ادامه می دهد.

سعید سهیلی و پسرانش

حذف پسوند یا پیشوند فامیلی در میان چهره های مشهور ورزشی نیز وجود دارد به طور مثال کریم باقری پسوند «کرویق» را از نام خانوادگی خود حذف کرده است.

علی کریمی و کریم باقری

«محمدعلی کریمی پاشاکی» با حذف بخش اول نام و پسوند نام خانوادگی خود با نام علی کریمی به شهرت رسید و «سید مهدی رحمتی اسکویی» و «فرهاد مجیدی قادیکلایی» نیز پسوند نام خانوادگی خود را حذف کردند.

مهدی رحمتی و فرهاد مجیدی

چهره های مشهوری که پسوند و پیشوند فامیلی خود را جذف کرده اند

4.451
این مطلب مفید بود ؟456
وبگردی