تولد
قرص بدون آب
خیلی از افراد به دلایل مختلف قرص را بدون آب می خورند اما هرگز به این توجه نکرده اند که نخوردن آب به همراه قرص میتواند مشکل جدی برای آن ها به وجود آورد.

مصرف قرص بدون آب و عوارض جدی آن

خوردن قرص بدون آب، کامل کار اشتباهی است اما با این وجود هستند هنوز افرادی که تصور میکنند بدون بروز هیچ عوارضی، میتوانند داروهایشان را بدون آب و مایعات مصرف کنند و اتفاقی هم نیفتد در حالیکه سخت در اشتباه هستند. این کار هم اشتباه است هم خطرناک و عوارضی دارد که در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به آن پرداخته ایم.

قرص خوردن

قورت دادن قرص بدون آب باعث آسیب به گلو می شود

در واقع مصرف قرص و دارو بدون آب امکان پذیر نیست، زیرا زمانی که آب می خورید، به آن قرص کمک می کنید تا راهش را به سمت معده پیدا کند و داخل گلو گیر نکند و در نتیجه بهتر به بدن جذب می شود و تاثیر خودش را می گذارد (در واقع مصرف داروهای خوراکی با آب برای اطمینان از اینکه دارو از طریق معده و روده کوچک شما عبور می کند و در گلوی شما گیر نمی کند، مهم است.) اما زمانی که دارو و قرص در گلو گیر کند، گلو را می سوزاند و هرگز تاثیری برای بهبودی شما نخواهد داشت؛ همچنین می‌ تواند عاملی برای حساسیت گلو، سوزش معده یا حتی التهابات هم باشد.

داروهای مسکن بدون نسخه هم خیلی از اوقات بدون آب استفاده می‌ شوند؛ اما بهتر است که ریسک نکنید. از طرفی خیلی ها موقع خوردن دارو استرس دارند و زمانی که آب مصرف نمی کنند، دارو داخل گلوی آن ها گیر می کند و همین استرس باعث سفت شدن گلویشان می‌‌ شود و شرایط برایشان سخت تر خواهد شد و در نتیجه آب می تواند به راحت تر بلعیدن دارو کمک کند.

قرص رو بدون آب بخوریم، چی میشه؟

510
این مطلب مفید بود ؟100
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی