سقط جنین

بارداری بعد از سقط
سقط جنین به از دست دادن جنین تا قبل از هفته بیستم بارداری گفته می شود. سقط جنین به روند باروری زنان تاثیر نمی گذارد و امکان بارداری بعد از سقط نیز وجود دارد.
قرص میزوپروستول

قرص میزوپروستول برای چی خوبه؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
قرص میزوپروستول دارویی است که برای پیشگیری از زخم معده و سقط جنین مصرف می شود. از عوارض جانبی این دارو می توان به اسهال اشاره کرد.
خطر آنفولانزا برای جنین

ارتباط بین واکسن آنفولانزا و سقط جنین

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بیماری آنفولانزا در دوران بارداری بسیار خطرناک است و ممکن است موجب سقط جنین شود پس برای کاهش این خطر در اوایل بارداری باید واکسن آنفولانزا تزریق شود.
پنیر فتا در بارداری

پنیری که خوردنش جنین را فلج می کند !

زمان مطالعه : 3 دقیقه
پنیر جزو لبنیاتی است که خواص و فواید بسیاری برای سلامت بدن دارد، اما مصرف یک نوع پنیر در دوران بارداری خطر و عوارض جدی به همراه داشته باشد.
گناه سقط جنین

گناه و احکام سقط جنین از نظر مراجع

زمان مطالعه : 7 دقیقه
سقط جنین حرام است و از گناهان بزرگ و نابخشودنی می باشد، همچنین سقط جنین مانند بسیاری از گناهان کبیره دیه و کفاره دارد.
عوارض سقط جنین

عوارض هریک از روش های سقط جنین

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر قصد سقط جنین دارید ابتدا باید با روش های مختلف سقط آشنا شوید و از عوارض و مشکلات بعد از سقط جنین آگاهی کامل داشته باشید.
گوجی بری

خواصی در گوجی بری که شما را شگفت زده می سازد

زمان مطالعه : 8 دقیقه
گوجی بری یک نوع میوه قرمز است که به عنوان توت گرگی نیز شناخته می شود، مصرف گوجی بری فواید بسیاری را هم برای سلامت بدن و پوست به همراه دارد.
قصاص سقط جنین

سقط جنین در چه شرایطی قصاص دارد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سقط جنین گاهی عمدی یا غیر عمدی در سه ماه اول بارداری انجام می شود که از نظر اسلام و قانونی اگر عمدی باشد قصاص و مجازاتی دارد که باید بدانید.
ایستادن ضربان قلب جنین

وقتی قلب جنین در رحم مادر می ایستد !

زمان مطالعه : 3 دقیقه
از کار افتادن ضربان قلب جنین یکی از شایع ترین دلایل سقط جنین است که موجب ناراحتی جسمی و روحی بسیار در مادران باردار می شود.ایست قلب جنین نشانه هایی دارد که موجب ختم بارداری می شود.
سقط جنین

مصرف این گیاهان در بارداری برابر است با سقط جنین

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خانم های باردار اگر مراقب تغذیه خود نباشند ممکن است به راحتی سقط جنین را تجربه کنند خیلی از گیاهان و میوه ها جنین را ازبین می برند.
علت سقط جنین

سقط جنین به چه علت و با کدام نشانه ها؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سقط جنین می تواند به علت سن بالای پدر باشد و یا ممکن است مادر بیماری داشته باشد که بر این اتفاق ناخوشایند بی تاثیر نباشد.
انواع سقط جنین

سقط جنین انواعی دارد و هر کدام علتی

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سقط جنین به دلایل مختلفی اتفاق می افتد یکی از آن ها ناهنجاری های کروموزومی است و علائم سقط جنین شامل خونریزی و درد شکمی و سینه ها می شود.
علائم جنین مرده

علائم جنین مرده در شکم مادر چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زنده به دنیا آمدن جنین را می توان گفت یکی از بزرگترین دغدغه های مادران است، در ادامه از علائم و علامت های جنین مرده در شکم مادر مطلع خواهید شد.
بارداری ناخواسته

بارداری ناخواسته و هر آنچه واجب است بدانید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بارداری ناخواسته برای زوجین بسیار شوکه کننده است و اثرات روحی منفی دارد اما راهکارهایی وجود دارد که می توانند این شوک بزرگ را راحت تر بپذیرند.
سقط جنین

مواد غذایی که موجب “سقط جنین” می شوند

زمان مطالعه : 10 دقیقه
برنامه غذایی زنان باردار به دلیل حفظ سلامت جنین و مادر با دقت بیشتری تنظیم می شود. در بین مواد غذایی دسته ای از خوراکی ها جزو مواد غذایی سقط کننده جنین هستند که نباید مصرف شوند.
صفحه 1 از 2