ضرب المثل

ضرب المثل دوستی
هر چیزی تازه اش خوب است، الا دوست! این ضرب المثل در مورد دوست و برای هوشیار کردن افراد، در مورد حفظ روابط و دوستی های قدیمی به کار می رود.
ضرب المثل

داستان ضرب المثل بهلول و خرقه نان جو و سرکه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در این سری از ضرب المثل های سایت نمناک با ریشه تاریخی ضرب المثل بهلول و خرقه، نان جو و سرکه که ماجرای جالب و خواندنی دارد.
آب زیر کاه

داستان جالب ضرب المثل آب زیر کاه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در بسیاری از موقعیت ها ما برای آنکه حرفمان قابل درک تر باشد و در ذهن شنونده ماندگار تر شود از ضرب المثل استفاده می کنیم.
ضرب المثل

داستان ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو

زمان مطالعه : 2 دقیقه
خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو، ضرب المثلی است که اکثرا چندین بار آنرا شنیده ایم که در این گزارش، داستان و مفهوم این ضرب المثل باستانی را ارائه خواهیم کرد.
ضرب المثل ضرر

داستان ضرب المثل ﺿﺮﺭ ﺑﻪ ﻣﺎﻝ ﺑﺨﻮﺭﺩ نه به جان

زمان مطالعه : 2 دقیقه
حتما بارها ضرب المثل ﺿﺮﺭ ﺑﻪ ﻣﺎﻝ ﺑﺨﻮﺭﺩ نه به جان را از پدر و مادر یا مادربزرگ و پدربزرگ شنیده اید. این ضرب المثل کاربردی، داستان و ریشه تاریخی جالبی دارد.
هرچه کنی به خود کنی

داستان جالب ضرب المثل هرچه کنی به خود کنی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاکنون حتما ضرب المثل هرچه کنی به خود کنی را شنیده اید. اما از داستان و ماجرای جالب و خواندنی این ضرب المثل باستانی ایرانی هم اطلاع دارید؟
ضرب المثل دم روباه

داستان ضرب المثل دم روباه از زرنگی در تله است

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در ادامه داستان جالبی از ضرب المثل دم روباه از زرنگی در تله است را می خوانید و با معنی و ریشه این ضرب المثل قدیمی به خوبی آشنا خواهید شد.
ضرب المثل دیوانه

داستان ضرب المثل دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
به احتمال فراوان تا به حال این ضرب المثل "دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید" را شنیده اید، این ضرب المثل معروف ریشه و داستان بسیار جالبی دارد.
ضرب المثل آش شله قلمکار

ریشه و داستان ضرب المثل آش شله قلمکار

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ضرب المثل آش شله قلمکار یکی از ضرب المثل های رایج در میان مردم است که بسیار به کار می برند، این ضرب المثل ریشه و داستان جالبی دارد.
جوینده یابنده است

ماجرای جالب ضرب المثل "جوینده یابنده است"

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ضرب المثل ها برگرفته از داستان های قدیمی هستند که تا امروز هم در زندگی ما تاثیر گذار بوده اند مانند ضرب المثل پرکاربرد "جوینده یابنده است".
ضرب المثل زیر آب زنی

تاریخچه ضرب المثل زیر آب زنی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از رایج ترین ضرب المثل هایی که می توان گفت تمام افراد با آن آشنا هستند ضرب المثل "زیر آب زنی" می باشد، اما ریشه این ضرب المثل از کجاست؟
جوجه

چرا جوجه ها رو آخر پاییز میشمارن ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
حتماً تا به حال ضرب المثل معروف جوجه را آخر پاییز میشمارند را شنیده اید؛ اما چرا می گویند جوجه ها را آخر پاییز می شمارند؟
ضرب المثل انگلیسی

ضرب المثل های جالب انگلیسی با معادل فارسی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از بخش های جذاب یادگیری زبان انگلیسی یادگیری مثل هاست ، به خصوص پرکاربردترین ضرب المثل های انگلیسی که می توانید در مکالمات روزانه از آنها استفاده کنید.
ضرب المثل

ضرب المثل های جالب لری با معنی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در هر شهر و قومیت ضرب المثل هایی وجود دارد که با توجه به شرایط به کار برده می شوند. و همه انسان ها با زبان، لحجه و فرهنگ متفاوت از آنها استفاده می کنند.
ضرب المثل با همه بله با ما هم بله

معنی و ریشه ضرب المثل با همه بله با ما هم بله!

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ضرب المثل با همه بله با ما هم بله مربوط به یکی از مردان بزرگ کشور ایران بوده است و به فرزندش پند می دهد که چگونه با مردم برخورد کند. در خواند این مقاله با نمناک همراه باشید.
صفحه 1 از 4