تیروئید

آزمایش تیروئید
تیروئید مسئول تنظیم سوخت و ساز بدن است. بسته به اینکه تیروئید مشکل کم کاری یا پر کاری دارد، مشکلاتی برای بیمار ایجاد می شود
تیروئید

وقتی حال تیروئیدتون خوب نیست !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
غده تیروئید دو هورمون تولید می کند که برای بدن بسیار حیاتی می باشد و سرعت عملکرد سلول های بدن را تنظیم می کند که درصورت اختلال در این هورمون ها انسان دچار کم کاری یا پرکاری تیروئید می شود.
ریزش موی تیروئیدی

از این راه ریزش موی تیروئیدی را متوقف کنید

زمان مطالعه : 7 دقیقه
ریزش مو اتفاق ناخوشایندی است که یکی از عوامل ایجاد آن کم کاری یا پر کاری تیروئید شدید یا طولانی مدت است که بدین منظور می توان برای جلوگیری از آن دست به اقدامات ساده ای زد.
تاثیر تیروئید بر مو

وقتی موهاتون میگه تیروئید دارید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بیماری کم کاری یا پرکاری تیروئید علائم و نشانه های مختلفی دارد. یکی از علامت های این بیماری می تواند روی موهای شما باشد.
نشانه گواتر

نشانه های اصلی گواتر و عوارض آن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گواتر چیست و چه نشانه هایی دارد؟ چگونه می توانیم متوجه وجود گواتر در بدن خود شویم؟ از تشخیص تا درمان گواتر نیاز به بررسی کامل دارد که در ادامه مشاهده می کنید.
خواص ید

نقش ید در بدن و عوارض کمبودش

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ید یک ماده معدنی برای تولید هورمون تیروئید می باشد که از طریق مواد غذایی تامین می شود. میزان مصرف ید بدن خود را بدانید تا از عوارض کمبود آن پیشگیری کنید.
یوگای تیروئید

چند حرکت یوگا برای خوب شدن حال تیروئیدتان

زمان مطالعه : 8 دقیقه
حرکات یوگا فواید و مزایای بسیاری را به همراه دارد، از فواید انجام برخی حرکت های یوگا می توان به تقویت و درمان تیروئید نیز اشاره کرد.
درمان گواتر

درمان گیاهی گواتر؛ از دمنوش تا معجون

زمان مطالعه : 14 دقیقه
گواتر به بزرگ شدن غده تیروئید گفته می شود که با درد و تورم همراه است. برای درمان گواتر می توانید بدون دارو از روش های خانگی و طب سنتی استفاده کنید.
درمان کم کاری تیروئید

بهترین گیاهان دارویی برای کم کاری تیروئید

زمان مطالعه : 9 دقیقه
“کم کاری تیروئید” در بین بیماری های غدد درون ریز شایع ترین بیماری پس از دیابت می باشد که در مراحل اولیه قابل تشخیص نیست و در صورت پیشرفت می تواند تعادل طبیعی بدن را به هم بریزد.
تیروئید

خوراک مفید برای شمایی که تیروئیدتان کم کار است

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برای درمان کم کاری تیروئید مصرف غذاها و داروهای مناسب بسیار موثر و بسیار حائز اهمیت است، بنابراین بهتر است با مواد غذایی مفید و مضر برای کم کاری تیروئید آشنا باشید.
قرص تیروئید

انواع قرص های تیروئید پرکار و کم کار + عوارض

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تیروئید درمان قطعی ندارد ولی این بیماری قابل کنترل است و می توان با قرص های مناسب از پیشرفت آن جلوگیری کرد و رشد هورمون ها را مهار کرد.
چرا سردمه

من همیشه سردمه ، یعنی بیماری خاصی دارم ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
چرا همیشه می گوئید سردمه و با پتوی اضافه و لباسهای بیشتر خودتان را گرم می کنید اما دیگران این احساس را ندارند؟ سرمایی بودن زیاد دلایلی دارد که بهتر است بدانید.
کاهش وزن تیروئید

رژِیم کاهش وزن برای مبتلایان به کم کاری تیروئید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
موضوع کاهش وزن تیروئید بخشی از دغدغه های افرادی است که به دلیل کم کاری این غده ی مهم دچار اضافه وزن شده اند، تغذیه و بخور نخورهای مناسب برای آنها بایستی با دقت بیشتری انتخاب شود.
درمان تیروئید پرکار

نسخه قدیمی ها برای درمان تیروئید پرکار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
عسل و گردو از تولید بیش از حد هورمون یا کمبود آن جلوگیری و آن را تنظیم می کند و مصرف منظم ترکیب این دو مغذی می تواند تیروئید پرکار را درمان کند.
تغذیه تیروئید

خوردنی هایی که اوضاع تیروئید را وخیم می کنند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
افرادی که به بیماری و اختلالات تیروئیدی مبتلا هستند باید یک سری از مواد غذایی را از تغذیه خود حذف کنند تا زودتر بتوانند از این بیماری خلاص شوند.
صفحه 1 از 3