رحم زنان

بارداری
زمانی که تخمک بارور شده به جای رحم در لوله فالوپ یا جایی دیگر از شکم کاشته شود “بارداری خارج از رحم” اتفاق افتاده و نیاز به درمان اضطراری دارد.
درد رحم

انواع و اقسام “دردهای رحمی”

زمان مطالعه : 7 دقیقه
“دردهای رحمی” می تواند بر اثر چندین عامل به وجود آید مثل آپاندیس ، مسدودیت روده ، دردهای قاعدگی ، سنگ کلیه و غیره که برخی از آن ها به مراجعه اورژانسی نیاز دارد.
بارداری و پولیپ رحم

پولیپ رحم و تاثیرات آن در بارداری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پولیپ دهانه رحم در خانم هایی که بعد از بیست سالگی باردار می شوند بسیار شایع است که باید با مراجعه به پزشک برای جلوگیری از عوارض پولیپ رحم آن را درمان کنند.
واکسن گارداسیل

کسانی که نباید واکسن گارداسیل تزریق کنند !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
واکسن گارداسیل برای جلوگیری از بیماری زگیل تناسلی در مردان و زنان و حتی کودکان تزریق می شود اما این واکسن می تواند عوارض مخربی داشته باشد.
عفونت مثانه

روشهای مهم پیشگیری و درمان عفونت مثانه و رحم

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عفونت مثانه در زنان بیشتر از مردان رایج است مخصوصا خانم های باردار، برای رفع و جلوگیری از آن روزانه تا 10 لیوان آب بنوشید.
خونریزی رحم

علائم و علل خونریزی رحم در هر سنی چیست ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
خونریزی غیر طبیعی رحم در بین دوره های قاعدگی با مدت زمان طولانی و خونریزی شدید می باشد که ممکن است در سنین مختلف خانم ها ایجاد شود.
سرطان رحم

علائمی که شما را از سرطان رحم با خبر می کند !

زمان مطالعه : 8 دقیقه
سرطان رحم در مرحله حاد بر ناحیه لگنی پخش می شود و می تواند مثانه و روده و قسمت های دورتر را تحت تاثیر خود قرار دهد.
برداشتن رحم و تخمدان

برداشتن رحم و تخمدان و تمام عوارض آن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برداشتن رحم و تخمدان به میزان زیادی خطر سرطان تخمدان را کاهش می دهد اما نمی تواند آن را به طور کامل از بین ببرد و نابود کند.
جنین در رحم مادر

از رقص تا گریه ؛ کارهای جالب جنین در رحم مادر

زمان مطالعه : 8 دقیقه
جنین در رحم مادر دنیای خودش را دارد و کارهای بسیار جالبی مانند حرکت دست و پاها، باز و بسته کردن چشم ها، خمیازه کشیدن و گریه کردن را انجام می دهد تا خود را برای زندگی در بیرون از شکم مادر آماده کند.
تولد نوزاد از رحم زن مرده

تولد نوزاد از رحم زنی که مرده بود !

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تولد این نوزاد درست مثل یک معجزه بود، معجزه ای که در کمال ناباوری و دشواری هایی که داشت بالاخره محقق شد تا اتفاقی بزرگ رقم بخورد.
علل خونریزی بعد پریود

علت خونریزی رحم بعد از دوره قاعدگی و پریود چه می تواند باشد؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
خونریزی رحم در زنان فقط به دلیل قاعدگی آن ها نیست زنان زیادی هستند که بعد از اتمام پریود مجددا دچار خونریزی می شود که این مشکل دلایل دیگری دارد.
فیبروم رحم

فیبروم رحمی چیست و چگونه درمان میشود؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
فیبروئید یا فیبروم رحمی چیست و چه نشانه هایی دارد؟ فیبروئیدهای رحمی چگونه تشخیص داده می شوند؟ در ادامه با علائم، تشخیص، درمان و افرادی که در معرض تومورهای فیبروئید هستند آشنا می شوید.
زایمان دوقلوها از دو رحم

زایمان همزمان 2 نوزاد از دو رحم جدای یک مادر! + عکس

زمان مطالعه : 2 دقیقه
زنی که بعد از بارداری متوجه شد که دو قلوهایش در دو رحم جدا در بدنش شکل گرفته اند توانست بطور همزمان نوزادانش را از دو رحم جدا به دنیا بیاورد.
ضخیم شدن دیواره رحم

زنانی که ضخیم شدن دیواره رحم سراغشان خواهد آمد!

زمان مطالعه : 8 دقیقه
ضخیم شدن دیواره رحم با خونریزی های سنگین و طولانی و دوره های قاعدگی کمتر از 21 روز خود را نشان می دهد که در صورت عدم درمان می تواند به سرطان منجر شود.
عمل هیسترکتومی

علائم نگران کننده بعد از عمل هیسترکتومی

زمان مطالعه : 11 دقیقه
عمل هیسترکتومی چیست و چه عوارضی دارد ؟ مراقبت ها و تغذیه بعد از این جراحی چطور باید باشد ؟ زندگی زناشویی و یائسگی بعد از برداشتن رحم و تخمدان چگونه خواهد بود ؟
صفحه 1 از 3