دانستنی های جالب

طلای گمشده
برای پیدا کردن اشیاء ریزی همچون طلا که روی فرش یا موکت خانه گمشده اند می توانید از این ترفند جالب و مناسب استفاده کنید.
حقایق شگفت انگیز آب

دانستنی های جالب و باورنکردنی درباره آب

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دانستنی های شگفت انگیزی در مورد آب وجود دارد که از آن آگاهی ندارید و جالب است بدانید 31 درصد از استخوان های شما از آب تشکیل شده است.
دانستنی های خواب

یک عالمه دانستنی جذاب درباره خواب

زمان مطالعه : 6 دقیقه
انسان در طول روز حداقل به 7 ساعت خواب نیاز دارد و به کسانی که کمتر می خوابند کم خواب می گویند. در ادامه رازهای جالبی از خواب می خوانید که باورتان نمی شود.
اختراعات تصادفی

چیزهایی که کاملا تصادفی اختراع شدند !

زمان مطالعه : 9 دقیقه
دنیا سرشار از کشفیات و اختراعات اتفاقی است که تنها ذهن خلاق دانشمندان می توانست بدون هیچ برنامه ریزی خاصی به این اختراعات برسد.
مکان های ممنوعه

هیچ انسانی اجازه بازدید از اینجا را ندارد !

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بسیاری از مکان های روی کره زمین وجود دارند که ممنوعه می باشند و بسیاری از انسان ها حق ورود به آنجا را ندارند شناخت این مکان ها شاید برایتان جالب باشد.
تاثیر آب و هوا بر احساس انسان

تاثیر آب و هوا روی اخلاق و احساسات ما

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تحقیقات نشان می دهد که طبیعت و آب و هوا بر خلق و خو و احساس انسان تاثیر دارد برای مثال هوای آفتابی حس خوب و خوشحالی را به انسان می دهد.
رنگ رعد و برق

رعد و برق چه رنگیه؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
رنگ های مختلف رعد و برق چه مفهومی دارند و عوامل تاثیر گذار بر روی رنگ رعد و برق چه چیزهایی می باشد؟ حقایق بسیار جالب و خواندنی در رابطه با رعد و برق وجود دارد.
مدل ابرو

قدیما چه مدل ابرویی مد بود ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مدل ابروها تاثیر زیادی در جذابیت ظاهری خانم ها دارد این تاثیر را می توانید با تغییر مدل های مختلف ابرو در دهه های متفاوت ببینید.
سیاه چاله

رازهای جالب و حیرت انگیز درباره سیاه چاله ها

زمان مطالعه : 5 دقیقه
سیاه چاله ها ناحیه ای در فضا با نیروی گرانشی بسیار زیادی هستند به طوری که نور و ستاره ها را می بلعند. اما این هیولاها چگونه متولد شده و چه اتفاقاتی درون آنها رخ می دهد؟
مثلث برمودا

چرا همه چیز در مثلث برمودا ناپدید می شود؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
چه چیزهایی باعث ظاهر نشدن مثلث برمودا می شود و چرا در مثلث برمودا همه چیز ناپدید می شود؟ تا به حال چند نفر در مثلث برمودا ناپدید شده اند؟
حقایق جالب در مورد قلب

تفاوت ضربان قلب خانم ها با آقایان !

زمان مطالعه : 7 دقیقه
قلب نزدیک به 100000 بار در روز می زند و خون را به سرتاسر بدن می رساند، با ورزش و تغذیه سالم می توان قلب را در بهترین وضعیت ممکن نگاه داشت.
حقایقی در مورد هوش مصنوعی

اهمیت و کاربرد هوش مصنوعی در آینده

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هوش مصنوعی می تواند کارهای بسیار بزرگی در آینده انجام دهد که این موضوع برای انسان ها خطرناک است و ممکن است باعث بیکاری مردم شود.
سیاره بدون ماه

سیاره ای که ماه ندارد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
منظومه ی پر رمز و راز شمسی پراست از دانستنی های جالب که هر انسانی مشتاق به دانستن آن است؛ مثل سیاراتی که ماه ندارند و از آنجا ماهی دیده نمیشود.
آژیر آمبولانس

معنی هر کدام از آژیرهای آمبولانس چیست ؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
صدای آژیر آمبولانس خبر از حادثه می دهد. اما این صدا انواع مختلفی دارد که هر کدام معنای خاصی دارند و رانندگان آمولانس به هنگام ماموریت از آنها استفاده می کنند.
پارادوکس

با پارادوکس و انواع آن آشنا شوید

زمان مطالعه : 2 دقیقه
پارادوکس چیست و چه کاربردهایی دارد؟ چند نوع پارادوکس وجود دارد؟ پارادوکس به معنی "مخالف عقیده موجود" است و متشکل شده از دو واژه یونانی می باشد.
صفحه 1 از 19