تغذیه کودک

خواص تخم مرغ
مصرف تخم مرغ برای کودکان خواص و فواید بسیاری را به همراه دارد، در ادامه از هر آنچه که باید درباره مصرف تخم مرغ برای کودکان بدانید مطلع می شوید.
ویتامین کودک

عوارض دادن یا ندادن قطره ویتامین AD به کودک !

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاثیر ویتامین آد در رشد کودکان غیر قابل انکار است. ویتامین آ برای استخوان ها لازم و ضروری است و ندادن قطره آد می تواند عوارض ناگواری برای کودک داشته باشد.
شیر نخوردن نوزاد

دلیل مهم شیر نخوردن نوزادتان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در زمان به دنیا آمدن فرزند بزرگترین معضل برای مادران شیر خوردن نوزاد است، بسیاری از نوزادان شیر مادر را نمیخورند و این موضوع میتواند ناراحت کننده باشد.
بد غذایی کودک

اصلی ترین دلیل بدغذایی و بی اشتهایی کودک

زمان مطالعه : 7 دقیقه
مشکل تغذیه و بدغذایی کودکان، مشکل شایع و نگران کننده ای برای والدین است که گاها دلیل این مشکل کودکان نداشتن آگاهی کافی مادر است.
تخم مرغ برای رشد کودک

رشد بهتر کودکان با روزی چند عدد تخم مرغ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تخم مرغ برای رشد کودک بسیار مفید است ولی مصرف بیش از حد تخم مرغ را در رژیم های غذایی صحیح نمی دانند.
منیزیم برای کودکان

خوشمزه های طبیعی برای تامین منیزیم بدن کودکان

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کمبود منیزیم در کودکان موجب مشکلاتی نظیر احساس خستگی، گرفتگی عضلات و عدم رشد کافی می شود، بنابراین باید کودک از مکمل ها و منابع غذایی منیزیم استفاده کند.
بستنی برای کودک

کودک قبل این سن نباید بستنی بخورد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اشتیاق خوردن بستنی در کودک به دلیل طعم و شیرینی مزه این خوراکی والدین و اطرافیان را مشتاق تر می کند ولی قبل از آن بهتر است نظر متخصصان تغذیه در مورد سن بستنی خوردن بچه ها را بدانیم.
بد غذایی کودک

درمان بد غذایی بچه ها با تقلید از ژاپنی ها

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برای درمان بدغذایی کودکان روش های مختلفی وجود دارد، اما یکی از بهترین روش ها ترفند والدین ژاپنی برای درمان بدغذایی فرزندانشان می باشد که بسیار موثر است.
علت بد رفتاری بچه ها

ویتامین حرف گوش کن شدن بچه!!

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر فرزند شما هم لجباز و حرف گوش نکن است و رفتارش به شدت باعث کلافگی تان شده باید بدانید که این رفتارهای آزار دهنده ی او ریشه در مسئله ای دیگر دارد.
زوری غذا خوردن کودک

خطرات جدی زوری غذا دادن به کودک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از والدین بنا به دلایلی اقدام به زوری غذا دادن به کودکان می کنند، در حالی که زوری غذا خوردن کودک می تواند عوارض و خطرات جدی را به همراه داشته باشد.
خوراکی های مضر برای کودکان

بهترین جایگزین خوراکی های مضر بچه ها

زمان مطالعه : 7 دقیقه
نوع تغذیه کودکان تاثیر زیادی در سلامتی آنها در بزرگسالی دارد بنابراین لازم است خوراکی های مضر را از جدول تغذیه ای کودک خود حذف و غذای سالم جایگزین آن کنید.
صبحانه مفید کودک

صبحانه ای مقوی و سالم برای کودکان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کودکان در هنگام صبح به انرژی زیادی نیاز دارند بنابراین باید صبحانه ای را آماده کنید که هم سرشار از کالری و ویتامین باشد و هم کودکان آن را دوست داشته باشند.
تغییر عادت غذایی کودک

بچه ی شما هم بد غذاست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کودکان با بزرگتر شدن عادات غذایی شان تغییر می کند و از غذاها ایراد می گیرند اما راهکاری وجود دارد که والدین می توانند عادات غذایی سالم برای فرزندشان ایجاد کنند.
نخوردن صبحانه کودکان

آیا میدانید نخوردن صبحانه چه برسر کودکان می آورد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نخوردن صبحانه در کودکان می تواند به تقلید از والدین باشد اینکه خانواده در صبح چه می خورند و چه می کنند روی فرزندان تاثیر می گذارد.
غذای کمکی کودک

شروع غذای کمکی کودک دقیقا از کی و چطور؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کودکان شیرخوار بعد از 6 ماهگی برای رشد بهتر و سلامت به غذای کمکی مناسب و نیمه جامد نیاز دارند که والدین باید این غذاها را بشناسند.
صفحه 1 از 7