قرآن

حروف مقطعه قرآن
قرآن کریم اسرار شگفت انگیز زیادی دارد که حروف مقطعه یکی از آنها می باشد و این حروف در 29 سوره از قرآن آمده اند.
سکوت هنگام قرائت قرآن

دلیل سکوت هنگام تلاوت و شنیدن قرآن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
یکی از مهمترین روشهای احترام به قرآن کریم، آداب سکوت و شنیدن کلام خدا است. سکوت هنگام تلاوت قرآن به اندازه ای اهمیت دارد که خداوند در آیه ای بدان اشاره کرده است.
فضیلت سوره های قرآن

فضیلت و برکات سوره های مختلف قرآن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
قرآن کلام خداوند متعال است و تمام آیات و سوره های قرآنی دارای فضیلت و برکت است که خواندن آنها راه را برای انسان روشن و ثواب فراوانی برای او به ارمغان می آورد.
ختم قرآن

دعای معروف ختم قرآن امام سجاد(ع)

زمان مطالعه : 14 دقیقه
در روایات بسیاری، مسلمانان به خواندن دعای ختم قرآن پس از خواندن بخشی از قرآن در روز و یا اتمام کامل آن سفارش شده اند. کاملترین دعاهای ختم قرآن را در ادامه می خوانید.
برخورد با تهدید

پیشنهاد قرآن برای برخورد با تهدید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
مومنان همیشه از سوی دشمنان مورد تهدید واقع شده اند، خداوند در قرآن کریم برای مقابله و برخورد با تهدید دشمن، راهکارهایی را بیان فرموده است که بسیار سازنده و موثر هستند.
شهر نفرین شده

ماجرای عجیب شهر نفرین شده در قرآن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در قرآن تنها شهری که مردم آن مورد لعن و نفرین خدا قرار گرفته است اکنون خرابه ای است که مورد استقبال گردشگران قرار دارد. این شهر داستان عجیبی دارد که در قرآن ذکر شده است.
درمان عصبانیت

کنترل خشم و عصبانیت با راهکار قرآن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
در قرآن و احادیث روشهای مختلفی برای کنترل و رفع عصبانیت بیان شده است. با پشتوانه باورهای دینی و رعایت دستورهای اخلاقی در زندگی می توان خشم و عصبانیت را درمان کرد.
سوره های قرآن

اسامی کامل سوره های قرآن و معانی آنها

زمان مطالعه : 43 دقیقه
سوره های قرآن به همراه معنی اسم آنها و همچنین ترتیب نزول سوره ها در مکه و مدینه را در این بخش از نمناک مشاهده کنید.
درب های بهشت و جهنم

روی درب های بهشت چه نوشته شده؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
در آیات و روایات بسیاری در مورد درب های بهشت و جهنم صحبت شده است. اما بهشت و جهنم چند درب دارد و روی آنها چه چیزی نوشته شده است؟ و هر کدام از درب ها مخصوص چه افرادی است؟
شب اجابت دعا

شبی که خداوند دستور اجابت دعا می دهد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در طول سال شبهای بسیاری وجود دارد که دعا در آنها اجابت می شود. در مورد فضیلت دعا در شب و تاثیر زمان در استجابت دعا، به احادیث و روایات موجود بسیاری می توان رجوع کرد.
خواندن قرآن

این سوره ها را ابتدا و انتهای روز بخوانید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
خواندن قرآن در هر ساعتی از شبانه روز انسان را به آرامش می رساند اما در احادیث و روایات ساعات مشخصی از شبانه روز را بهترین زمان برای خواندن برخی از سوره ها معرفی کرده اند.
معنای اربعین

معنای اربعین و دلیل مقدس بودن عدد چهل

زمان مطالعه : 5 دقیقه
اعداد نه تنها در زندگی مادی بلکه در زندگی معنوی انسان اهمیت بسیاری دارند. اربعین به معنای چهل یکی از اعدادی است که اسرار مختلفی را در آیات و احادیث بسیاری بازگو می کند.
سوره الرحمن

فضیلت و معجزات عروس قرآن "سوره الرحمن"

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سوره الرحمن را عروس قرآن می خوانند چرا که فضیلت و خواص سوره ی الرحمن بقدری است که این لقب برازنده ی آن است چنانچه حضرت زهرا(س) قرائت کننده ی سوره الرحمن را ساکن بهشت فردوس می خوانند.
شب اول قبر

شب اول قبر انسان چگونه شبی است؟

زمان مطالعه : 13 دقیقه
به محض ورود میت به قبر ، شب اول قبر آغاز می شود که ممکن است شب هولناکی برای آشنایی با آخرت باشد. با شب اول قبر، اعمال شب خاکسپاری و نحوه کمک به فرد متوفی آشنا شوید.
روش استخاره با قرآن

آداب و روش انجام استخاره با قرآن چگونه است ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از روش های استخاره ، استخاره با قرآن است که به معنای خواستن خیرو خوبی از خداوند است و انسان ها هنگامی که در کاری درنگ و تامل دارند و صلاح کار خود را نمی دانند، به آن توسل می جویند.
صفحه 1 از 3