امام رضا

حدیث امام رضا
امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان است که به مهربانی و هوش و ذکاوت عالی معروف بودند. در این قسمت احادیث و سخنان زیبایی از ایشان آورده شده است.
ضامن آهو شدن امام رضا

امام رضا چرا ضامن آهو شد؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای بسیاری از افراد این موضوع سوال است که چرا به امام رضا (ع) لقب ضامن آهو داده اند؟ روایت های بسیار مهم و جالبی در رابطه با جزئیات این موضوع وجود دارد.
کارت پستال امام رضا

عکس نوشته و پروفایل جدید ولادت امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 2 دقیقه
به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت امام هشتم، علی ابن موس الرضا علیه السلام، کارت پستال های متعددی برای تبریک وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.
اعمال ولادت امام رضا

اعمال ولادت امام رضا (ع) + زیارتنامه

زمان مطالعه : 25 دقیقه
به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت امام هشتم، علی ابن موسی الرضا علیه السلام، برخی اعمال برای شب و روز این ولادت سفارش شده اند که انجام آنها مستحب می باشد.
پیشاپیش ولادت امام رضا

پیام تبریک پیشاپیش میلاد امام رضا(ع)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت آسمان هشتم، علی ابن موسی الرضا (ع)، پیام هایی برای تبریک پیشاپیش این میلاد وجود دارند و می توانید از آنها استفاده کنید.
نماز امام رضا

نماز حاجت معجزه گر امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای برآورده شدن حاجت و رفع مشکلات خواندن نماز حاجت امام رضا(ع) بسیار نافع است. نماز حاجت امام رضا (ع) و توسل به او به صورت های مختلفی ذکر شده است.
دعای امام رضا

دعای امام رضا (ع) در زمان حاجت و بیماری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از راههای موثر برای رفع مشکلات و بیماریها دعا و توسل به امامان معصوم(ع) است. دعا و توسل به امام رضا(ع) برای رفع حاجت و هنگام بیماریها از جمله این راهها می باشد.
زندگینامه امام رضا

زندگینامه امام رضا(ع) ؛ از تولد تا شهادت

زمان مطالعه : 7 دقیقه
زندگی نامه امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان سرشار از ماجراهایی است که نشان دهنده علم و بصیرت والای ایشان می باشد. در ادامه مرور مختصری بر زندگینامه امام رضا خواهیم داشت.
خواستگار

فرستادن خواستگار پولدار برای دختر فقیر توسط امام رضا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام رضا (ع) واسطه ای بی منت برای خواستگاری دختر رفتگر شهرداری مشهد توسط پسر تاجر تهرانی قرار گرفت، در ادامه این ماجرای زیبا و شگفت انگیز را بخوانید.
حرم امام رضا

ساعت حرم امام رضا (ع) را چه کسی کوک می کند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آقای عنبرانی سومین نسل از ساعت سازانی است که مسئول ساعت حرم امام رضا شده است و الآن سال هاست چشمش به عقربه های ساعت حرم است.
حقیقت ایمان

حدیث حقیقت ایمان به خدا از امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آنـچـه مـی تواند به انسان آرامش بخشد و اضطراب را از میان بَرَد، ایمان حقیقی به خدا است.آثار سازنده ایمان ، بسیاراست که در این جا حدیثی راجع به حقیقت ایمان از امام رضا (ع) را میخوانیم.
استحمام

توصیه های امام رضا (ع) درباره استحمام

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استحمام ورعایت بهداشت بدن از اهمیت خاصی در دین اسلام برخوردار است و حتی در بسیاری موارد از اعمال واجب و گاهی مستحب شمرده شده است.
کبد سالم

راز داشتن کبد سالم با توصیه های امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 3 دقیقه
کبد سالم یعنی داشتن بدنی سالم. کبد با تصفیه خون و دفع مواد زائد و سموم بدن یکی از مهمترین اعضای داخلی بدن است. امام رضا (ع) توصیه هایی موثر از دل علم طب سنتی برای سالمسازی کبد دارند.
پیشگیری از بیماری

چند توصیه مهم از امام رضا(ع) برای پیشگیری از بیماری

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پیشگیری از بیماری ها بهترین روش برای سالم ماندن و طول عمر است، همانطور که ائمه ما در سخنان خود به این مسئله تاکید داشته اند و آن را راه سلامتی دانسته اند.
زیارت ضریح امام رضا

ابتکار جالب برای زیارت بدون هجمه ضریح امام رضا (ع)

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در پی شلوغی و ازدیاد جمعیت زائرین حرم امام رضا (ع) ، با اقدامی خلاقانه مردم با آرامش و بدون هیچگونه اذیتی به زیارت دور تا دور قبر امام رضا (ع) پرداختند.
صفحه 1 از 2