پول و اسکناس

بهتر شدن وضع مالی
اگر بدهی دارید و نگران وضعیت مالی که دارید هستید می توانید با به کارگیری چند ترفند ساده در زندگی تان وضع مالی بهتری داشته باشید و از تمام بدهی ها خلاص شوید.
پول دوستی

متولدین کدوم ماه پول دوست ترن؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
علاقه و توجه به پول در همه ی افراد وجود دارد اما در برخی افراد به دلیل ویژگی خصوصیاتی که دارند, شدت پول دوستی بیشتر است.
پول

از چه زمانی و چگونه درباره پول با کودک صحبت کنیم؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آشنایی کودکان با پول و اینکه چگونه پول را بدست می آوریم و باید چگونه آن را خرج کنیم و تشویق کودکان به پس انداز ، می تواند در آینده اقتصادی آن ها نقش بسیار مهمی داشته باشد.
شادی با پول

پول خرج کردن به این شکل، شما را شادتر میکند

زمان مطالعه : 2 دقیقه
همیشه اینگونه نیست که پول شادی را برای شما به ارمغان نیاورد، روش های مناسبی برای پول خرج کردن وجود دارد که به معنای واقعی موجب ایجاد شادی درونی انسان می شود.
چهره روی پول

عکس روی دلار و دیگر پول ها چه کسانی هستند؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در سراسر جهان بر روی سکه ها و اسکناس ها تصاویری از اشخاص خاص چاپ شده است. می توانید با چهره های روی پول های مختلف جهان آشنا شوید.
صرافی‌ های مجاز

نحوه شناسایی صرافی های مجاز چگونه است ؟

تاریخ انتشار : 22 مرداد 1400زمان مطالعه : 1 دقیقه
صرافی های مجاز باید از بانک مرکزی مجوز لازم را داشته باشند که برای اطلاع از این صرافی ها باید به سایت بانک مرکزی مراجعه شود.
روز مبارزه با فساد

9 دسامبر؛ روزی برای مبارزه جهان با فساد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ 9 دسامبر مصادف با 18 آذر از سوی سازمان ملل روز جهانی مبارزه با فساد نامگذاری شده است. در این روز همه کشورها موظفند برای مبارزه با فساد تلاش کنند.
اقتصاد چیست

مفهوم اقتصاد و نوع خرد و کلانش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اقتصاد چیست و چگونه زندگی روزمره ی ما را تحت تاثیر قرار می دهد؟ لازم است تا با مفاهیم اصلی و تاثیرگذار اقتصاد مانند اقتصاد خرد و کلان روی فعالیت های تجاری آشنا شویم.
ثروتمندترین های جهان در سال 2020

ثروتمندترین های جهان در سال 2020

زمان مطالعه : 5 دقیقه
لیستی از ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020 که جزء پردرآمدترین و پولدارترین افراد در دنیا هستند را در ادامه مشاهده خواهید کرد.
سکه 2 تومانی

سکه 2تومانی جایگزینِ اسکناس 2هزار تومانی

تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1399زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس کل بانک مرکزی کاهش کارایی پول ملی را نتیجه تورم انباشته پنج دهه اخیر عنوان کرد و گفت که با توجه به رایج بودن تومان در عرف می خواهیم با عرف هماهنگ باشیم.
ثروتمندترین کشور دنیا

ثروتمندترین کشور دنیا کجاست و چقدر درآمد دارد؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
براساس بررسی ها و آمار منتشر شده از میانگین درآمد افراد در کشورهای مختلف 10 کشوری هستند که در آن افراد درآمد بالایی دارند و به عنوان پردرآمدترین و ثروتمندترین کشورهای دنیا شناخته شده اند.
عیدی کودکان

بچه ها با پول عیدی هاشون چیکار کنن بهتره ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
عیدی گرفتن کودکان از لحظه های شیرین در این دوران است که کودکان به این فکر می کنند که این پولها را چگونه خرج کنند بهتر است روش پسن انداز را به کودکانتان بیاموزید.
روشهای پولدار شدن

راه و رسم پول درآوردن را یاد بگیرید

زمان مطالعه : 9 دقیقه
برای پولدار شدن هیچ گاه دیر نیست .روشهای مختلفی برای پول درآوردن و رسیدن به ثروت وجود دارد که می تواند موجب پیشرفت مالی شما گردد.
روشهایی رهایی از بدهی

راه رهایی شما از بدهی های سبک و سنگین

زمان مطالعه : 7 دقیقه
برنامه ریزی دقیق برای رهایی از بدهی های سبک و سنگین می تواند در ابتدا کمی سخت باشد اما هر بدهی قابل پرداخت است به شرط اینکه اصول و قواعد را رعایت کنید.
ایران چک جدید

ایران چک جدید 50 هزار تومانی آمد

تاریخ انتشار : 14 آبان 1398زمان مطالعه : 1 دقیقه
بنابر اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ایران چک جدید 50 هزار تومانی در خودپردازها قرار داده شدند.
صفحه 1 از 4