مصرف ویتامین

ویتامین برای گردش خون
با داشتن تغذیه مناسب می توان سلامتی بدن را تامین کرد در صورت بی توجهی به نحوه تغذیه و ویتامین های موجود در مواد غذایی مشکلات جدی برای شما پیش می آید.
ویتامین مورد نیاز بدن

11 ویتامین و مواد معدنی که برای بدن مورد نیازند

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ویتامین های A ، B ، C ، D و K و همچنین کلسیم ، آهن و زینک نام هایی هستند که بسیار از آنها شنیده اید. اما کدام مواد غذایی حاوی این ویتامین ها هستند؟
ویتامین چشم

ویتامین های واجب برای چشم

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تغذیه و مواد غذایی مصرفی در سلامت چشم ها بسیار تاثیر گذار است، مصرف برخی ویتامین ها و مواد مغذی برای تقویت چشم و بینایی ضروری می باشد.
فواید قرص زینک

قرص زینک با بدن چه می کند؟

تاریخ انتشار : 22 شهریور 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
برخی افراد برای دریافت مقدار مورد نیاز زینک از مکمل آن استفاده میکنند اما قبل از مصرف باید بدانند با خوردن روزانه قرص زینک چه اتفاقی در بدن می افتد.
ویتامین ب 12

بهترین وقت روز برای مصرف ویتامین B12

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ویتامین ها از دو طریق جذب بدن میشوند یک مواد غذایی طبیعی دو مکمل ها؛ اگر رژیم غذایی شما ویتامین طبیعی و مناسب نداشته باشد باید از مکمل ها استفاده کنید.
اثر قرص ویتامین

راه افزایش تاثیر داروی ویتامین در بدن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
استفاده از مولتی ویتامین ها راهی سریع و آسان برای رساندن مواد معدنی به بدن است، اگر میخواهید تاثیر این مکمل ها بیشتر شود باید نکاتی را رعایت کنید.
جذب ویتامین دی

یک راه ساده برای جذب بهتر ویتامین دی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ویتامین دی از ویتامین هایی است که همه افراد باید روزانه مصرف کنند اما ویتامین دی برای جذب بهتر نیاز به مصرف برخی مواد غذایی دارد.
ویتامین ضد افسردگی

قرص و ویتامین هایی که سرحالتون میکنه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر شما هم حوصله انجام کاری را ندارید و از خودتان ناامید شده اید که کل روز را بی حال روی تخت سپری کرده اید، بدانید که راه حل مشکل شما قرص های سرحال کننده است.
خطرات مصرف مکمل

خطر پنهان قرص های ویتامین و مکمل ها

تاریخ انتشار : 1 مرداد 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
احتمالا شماهم تا به حال شنیده اید که دکتر ها استفاده از مکمل های بدون نسخه را ممنوع می کنند، علت این ممنوعیت خطراتی است که مصرف زیاد این داروها برای بدن دارد.
فولات

خواص فولات و منابع غذایی این ویتامین مهم

زمان مطالعه : 8 دقیقه
فولات یا ویتامین B9 فواید بی نظیری از جمله جلوگیری از سرطان، درمان ریزش مو و درمان افسردگی دارد و از منابع غذایی این ویتامین می توان به اسفناج و جگر اشاره کرد.
ویتامین پوست

از جادوی این ویتامین ها برای زیبایی پوست غافل نشوید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
زیبایی صورت و پوست بستگی به عوامل بسیاری دارد که یکی از آنها مصرف ویتامین ها است پوست برای اینکه بتواند زیبایی خود را حفظ کند به انواع ویتامین ها نیاز دارد.
کمبود مس در بدن

عوارض نگران کننده زیاده روی در مصرف روی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روی و مس مواد معدنی ضروری برای بدن هستند. اما میزان مصرف هر یک متفاوت است و باید کنترل شوند زیرا کمبود مس و مصرف زیاد روی برای بدن مشکل ساز خواهد بود.
مصرف همزمان قرص

قرص و ویتامین هایی که نباید یکجا بخورید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
هر یک از ویتامین ها برای تاثیر گذاری بهتر، باید در زمان خاصی مصرف شوند اما مصرف هم‌زمان برخی از آن ها میتواند باعث عوارض و اختلال دارویی شود.
ویتامین ریزش مو

ویتامینی که باعث ریزش موهات میشه!!

زمان مطالعه : 2 دقیقه
ویتامین ها یکی از راه های درمان ریزش مو هستند اما استفاده از برخی از آن ها نتیجه ی عکس داشته و باعث ریزش شدید مو میشوند.
ویتامین ها

اندازه مجاز مصرف انواع ویتامین ها چقدر است؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
ویتامین ها در مواد غذایی که آن ها را مصرف می کنیم وجود دارند ولی برخی از آن ها را نمی توان بیش از اندازه مصرف نمود زیرا می تواند مشکل ساز باشد.
صفحه 1 از 5