شیرینی تر

انواع شیرینی تر

شیرینی لطیفه:

شیرینی لطیفه یکی از انواع شیرینی های خامه ای خوشمزه و پرطرفدار ، مثل نان خامه ای در بین ایرانیان می باشد. این شیرینی لذیذ که اصالتا از شهر تبریز آمده بسیار ترد و لطیف است. شیرینی لطیفه از دو تکه نان تهیه می شود که بین این دو تکه نان را با خامه پر می کنند.در برخی موارد داخل خامه برای تریین از پودر پسته استفاده میشود.
 
احتمالا به دلیل لطافت نان ها ، نام این شیرینی را لطیفه گذاشته اند.
 
شاید فکر کنید که درست کردن شیرینی لطیفه در منزل کار بسیار سخت و دشواری باشد و ترجیح بدهید آن را از بیرون تهیه کنید ولی در حقیقت درست کردن شیرینی لطیفه بسیار آسان است و فقط احتیاج به کمی مهارت و تجربه دارد.
شیرینی لطیفه

نان خامه ای :

یکی از شیرینی های پرطرفدار، پرفروشو محبوب در بازار شیرینی خامه ای یا همان نان خامه ای است که به بخاطر شباهتش به نارنجک به شیرینی نارنجکی هم معروف است.
این شیرینی خوشمزه در دسته بندی شیرینی های تَر قرار دارد و به دلیل زیاد بودن خامه ی داخل آن بسیار محبوب شده است.
نان خامه ای

رولت :

رولت سوئیسی یا همان کیک رولت یک نوع کیک اسفنجی است که کیک آن خیلی نازک پخته می شود و بر روی آن ، مربا یا خامه زده شده همراه با میوه های تازه، کرم ، کره ویا مواد دلخواه دیگر مالیده شده و بعد پیچانده می شوند. حتی ممکن است سطح روی آن را با شکلات بپوشانند. سپس آن را برش زده و در اندازه های کوچکتر مصرف میکنند. البته نوعی که در آن از کرم کره استفاده میکنند.ماندگاری و دوام بیشتری برای مصرف دارد.
رولت

شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونی یک شیرینی معروف و محبوب در ایران است با تاریخچه فرانسوی و به معنی هزاربرگ است.چون از خمیر هزار لا تولید میشود.
 
رویه آن با خرده ها نان شیرینی و پودر قند پوشیده شده است. همچنین برای تریین آن میتوان از کاکائو، آجیل خرد شده استفاده کرد.
شیرینی ناپلئونی

ماکارون فرانسوی

شیرینی ماکارون (Macaron) که اصالت آن به کشور ایتالیا برمی گردد به یکی از معروف ترین شیرینی های کشور فرانسه تبدیل شده است. این شیرینی که امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد، از 2 لایه مرنگ بادام تشکیل می شود که بین آن ها را با کِرِم کَره ای، چاشنی گاناش و غیره پر می کنند. ماکارون فرانسوی در طعم های گوناگون تهیه و سرو می شود. و مواد اولیه این شیرینی از ترکیب پودر بادام یا بادم زمینی با سفیده تخم مرغ و پودر شکر تهیه می شود.
ماکارون فرانسوی

پای سیب:

پای سیب ، یکی از دسرهای محبوب، ترد و لذیذ در تمام دنیا می باشد. این دسر بسیار خوشمزه را می توانید با پایه خمیر تهیه کنید و یا به صورت کیکی که به مافین سیب معروف بوده و بسیار هم خوشمزه است درست کنید.. پای سیب به دلیل طعم و بوی بی نظیر سیب کنار دارچین جز یکی از محبوب ترین پای هاست.
پای سیب

چیز کیک:

چیز کیک یا همان کیک پنیر بدون شک یکی از محبوب ترین و در سراسر دنیا طرفدارن بسیاری دارد. این کیک که از مواد ساده تهیه میشود دستور تهیه آسانی دارد و معمولا نحوه پخت آن به دو روش یخچالی و داخل فر می باشد.
 
این کیک خوشمزه از یک لایه کیک که میتواند کیک پخته شده در فر باشد و یا بیسکوییت که نیازی به فر هم ندارد و پنیر خامه ای تهیه میشود.
چیز کیک
 

بدلیل قرار گرفتن دو طعم شیرین و کمی شور در کنار هم چیز کیک به یکی از دسرهای منحصر بفرد تبدیل شده است که البته ممکن است با مزاج هر کسی هم سازگار نباشد. 

طرز تهیه ناپلئونی
شیرینی ناپلئونی یک شیرینی فرانسوی است که با خمیر هزارلا تهیه می شود و در ایران هم بسیار معروف است و طرفداران زیادی دارد.
نان لطیفه

طرز تهیه شیرینی نان لطیفه ای با طعمی غیر قابل باور

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نان لطیفه نانی خوشمزه ای است که در اکثر شیرینی فروشی های دیده می شود و می توانید این نان خوشمزه و پر انرژی را در منزل خود درست کنید.
رولت خامه ای با توت فرنگی

طرز تهیه رولت خامه ای با توت فرنگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
"رولت خامه ای با توت فرنگی" از شیرینی ها پرطرفدار در ایران است که ما در ادامه یک طرز تهیه آسان و لذیذ را برای شما تهیه کرده ایم.
نان خامه ای

طرز تهیه “نان خامه ای” در خانه

زمان مطالعه : 6 دقیقه
“نان خامه ای” یکی از شیرینی های تر پر طرفدار و خوشمزه است که طرز تهیه آن را در این مطلب از آشپزخانه نمناک آموزش خواهیم داد.
نان خامه ای شکلاتی

“نان خامه ای شکلاتی” خوشمزه به روش قنادی ها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
“نان خامه ای شکلاتی” یک نوع شیرینی توپی پرطرفدار است که برخلاف ظاهرش دستور تهیه بسیار ساده ای دارد و به راحتی در خانه تهیه میشود.
شیرینی

شیرینی های فوق العاده که میشود در خانه آن ها را درست کرد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
درست کردن شیرینی در منزل می تواند حس خوب و معمولا طعم بهتری را برای دیگران به همراه داشته باشد.
نان خامه ای

بهترین دستور پخت شیرینی پرطرفدار “نان خامه ای” در خانه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
“نان خامه ای” از جمله شیرینی ها پرطرفدار تر می باشد که با ذائقه بسیاری از ایرانی ها سازگار می باشد.
خامه فرم گرفته

“خامه فرم گرفته” را چگونه آماده کنیم؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خامه فرم گرفته برای تزیین شیرینی ها، کیک ها و دسرها استفاده می شود. مواد زیر برای تهیه دو پیمانه “خامه فرم گرفته” مناسب است.
شیرینی ناپلئونی

طرز تهیه و نکات خوشمزه کردن “شیرینی ناپلئونی”

زمان مطالعه : 3 دقیقه
“شیرینی ناپلئونی” بسیار طعم ویژه و خاصی برای پذیرایی در مجالس و محالف مختلف شما را دارد.
شیرینی خامه دار

شیرینی خامه دارهایی با تزیین کهکشانی + تصاویر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
شیرینی خامه دارهایی که وقتی با دیدن آنها نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا این خوش رنگ و لعابها نقاشی هستند یا شیرینی و کیک واقعی؟
رولت

طرز تهیه “رولت ساده” یا همان رولت خامه ای محبوب

زمان مطالعه : 3 دقیقه
“رولت ساده” یا همان رولت خامه ای از شیرینی های خوشمزه و محبوب است که مورد پسند اکثر افراد است.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
شیرینی لطیفه

اصول پخت “شیرینی لطیفه” خانگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
“شیرینی لطیفه” در بین خانواده های ایرانی محبوبیت زیادی دارد و همواره از پرطرفدار ترین ها بوده است.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
شیرینی تر

طرز تهیه آسان “شیرینی تر” در خانه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اگر به دنبال روش تهیه “شیرینی تر” در خانه هستید،این مطلب به کارتان خواهد آمد.طرز تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
شیرینی ناپلئونی

طرز تهیه “شیرینی ناپلئونی” با ترکیب شکلاتی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
شیرینی ناپلئونی یک شیرینی خوشمزه و پرطرفدار است.امروز طرز تهیه “شیرینی ناپلئونی” با ترکیب شکلاتی را برای شما آماده کرده ایم.همراه ما باشید.
رولت خامه ای

طرز تهیه “رولت خامه ای” یک شیرینی بسیار خوشمزه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
“رولت خامه ای” یک شیرینی بسیار خوشمزه است که می توانید در میهمانی های خود از آن استفاده کنید.آموزش تهیه را در آشپزخانه نمناک ببینید.
صفحه 1 از 2