عاشورا و تاسوعا

وقایع روز عاشورا
روز دهم محرم روز عاشورا است. روزی که اتفاقات و وقایع دردناکی برای امام حسین و یارانش و اهل بیت او افتاد و سرانجام به همراه یارانش در این روز به شهادت رسیدند.
دعای امام حسین در کربلا

آخرین دعای امام حسین (ع) در کربلا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام حسین (ع) در هر شرایطی عبادت خداوند را فراموش نمی کردند حتی در روز عاشورا و در قتلگاه کربلا دعایی خواندند که خواندن آن در ایام محرم ثواب زیادی دارد.
سرنوشت شمر

جنایات شمر در کربلا و عاقبتش بعد عاشورا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شِمر بن ذی الجَوْشَن نقش اساسی در واقعه کربلا و شهادت امام حسین (ع) و یارانش داشت، در ادامه از نقش شمر در کربلا، اقدامات شمر در کربلا و سرنوشت او بعد از عاشورا مطلع خواهید شد.
اعمال عاشورا

اعمال مخصوص شب و روز عاشورا در مفاتیح

زمان مطالعه : 18 دقیقه
در کلیات مفاتیح الجنان آداب و اعمال مخصوص برای روز عاشورا "روز دهم محرم" ذکر شده که شرح آن ها را در ادامه ملاحضه می نمایید.
روزه گرفتن تاسوعا و عاشورا

حکم روزه گرفتن در تاسوعا و عاشورای حسینی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با فرارسیدن ماه محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی، شاید تصمیم به روزه در این دو روز گرفته باشید. اما در دین، حکم روزه گرفتن تاسوعا و عاشورا چیست؟
اس ام اس تاسوعا

اس ام اس تسلیت تاسوعای حسینی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاسوعای حسینی روز نهم ماه محرم است که منتسب به عباس بن علی می باشد در ادامه گلچینی از اس ام اس های تاسوعای حسینی را ملاحظه می کنید.
تاسوعا در کربلا

اتفاقات مهمی که روز تاسوعا در کربلا افتاد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
تاسوعا روز نهم ماه محرم و روز شهادت ساقی دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) است . شیعیان این روز را گرامی داشته و به سوگواری می نشینند.
داستان کودکانه محرم

داستانی زیبا برای آشنایی کودک با محرم

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با شروع ماه محرم و هیئت ها و پوشیدن لباس سیاه، برای کودکان سوالاتی پیش می آید. برای رفع سوالات آنها داستان محرم و عاشورا را به این صورت برایشان تعریف کنید.
امام سجاد در کربلا

دلیل شهید نشدن امام سجاد در کربلا

زمان مطالعه : 6 دقیقه
یکی از سوالات متداولی که در مورد واقعه کربلا می پرسد این است که چرا سپاه دشمن که به طفل شش ماهه رحم نکرده امام سجاد (ع) را به شهادت نرساندیده اند؟
حضرت قاسم

حضرت قاسم چگونه در عاشورا غوغا به پا کرد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
حضرت قاسم (ع) در واقعه عاشورا نوجوانی بود که هنوز به سن بلوغ نرسیده بود نوجوانی کم سن و سال بود اما وقتی به میدان رفت بر خلاف انتظار لشکریان دشمن، با شهامت و دلیرانه جنگید.
پیام تسلیت تاسوعا و عاشورا

پیام تسلیت رسمی تاسوعا و عاشورای حسینی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
با فرا رسیدن ماه محرم و نزدیک شدن به تاسوعا و عاشورا حسینی برای شما عزیزان مجموعه جدیدی از پیام ها تسلیت حسینی آماده کرده ایم.
ازدواج حضرت قاسم

حقیقت ماجرای ازدواج حضرت قاسم در کربلا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
عروسی حضرت قاسم (ع) یکی از ماجراهای معروف در حادثه کربلا است. قاسم در همان روز عاشورا عروسی کرد و پس از آن وارد میدان شد. اما آیا این ماجرا حقیقت دارد یا خیر؟
هدف قیام امام حسین

امام حسین (ع) چرا قیام کرد ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
امام حسین (ع) صرفا برای اینکه به شهادت برسد به کربلا نیامده بود بلکه برای تشکیل حکومت اسلامی و زنده نگه داشتن ارزش های اسلامی به کربلا آمد و قیام کرد.
سجده زیارت عاشورا

راز سجده زیارت عاشورا و احکام آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
فرازی با معنا در بخش پایانی زیارت عاشورا وجود دارد که بنا به روایات خواندن آن باید در حالت سجده انجام شود، در ادامه با تمام آنچه باید درباره سجده زیارت عاشورا بدانید آشنا می شوید.
آداب خواندن زیارت عاشورا

آداب خواندن زیارت عاشورا برای گرفتن حاجت

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خواندن زیارت عاشورا ثواب و فضایل بسیار زیادی دارد اما برای گرفتن حاجت هنگام خواندن زیارت عاشورا آداب خاصی وجود دارد که باید رعایت کنید.
صفحه 1 از 2