هورمون

پلی کیستیک چیست
سندرم پلی کیستیک یک اختلال هورمونی شایع در زنان است، این سندرم همانند بقیه سندرم ها علائم و خطرات زیادی دارد که باید از بروز آنها جلوگیری کنید.
هورمون های زنان

خانم هایی که دوست ندارن پیر شن کلیک کنن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
بسیاری از خانم ها همیشه به دنبال راه هایی برای جوان ماندن و جلوگیری از پیری زودرس هستند. با رعایت این نکات می توانید زیبا و جوان بمانید.
افزایش پروژسترون

خانم ها؛ بفرمایید پروژسترون طبیعی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
سطح هورمون پروژسترون در باردار شدن و حفظ بارداری سالم زنان بسیار مهم است. بنابراین اگر قصد بارداری دارید از منابع طبیعی افزایش دهنده پروژسترون استفاده کنید.
هورمون پروژسترون

مقصر این درد زنانه هورمون پروژسترون است

زمان مطالعه : 7 دقیقه
هورمون پروژسترون مهم ترین هورمون در بدن زنان می باشد که اثرات مثبتی بر سلامت آن ها دارد. اما پایین یا بالا بودن سطح این هورمون عوارضی را به همراه دارد.
منبع استروژن

بهترین منبع استروژن ؛ هورمون مهم زنانه

زمان مطالعه : 9 دقیقه
استروژن هورمونی مشترک در اقایان و خانم ها می باشد که با برخی علائم می توان کمبود استروژن در بدن را تشخیص داد که با برخی منابع غذایی قابل تامین می باشد.
هورمون زنانه

هورمون زنانه چیست و چرا اینقدر مهمه؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
هورمون های جنسی زنانه دارای انواع مختلفی می باشد که از بلوغ تا یائسگی نقش بسیار مهمی در رشد، تولید مثل و سلامت بدن زنان دارند.
هورمون زنانه

هورمون های زنانه را با این گیاهان تقویت کنید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
نوسانات هورمون های زنانه در دوران یائسگی باعث اختلالاتی در زندگی روزمره آن ها می شود که برای مهار این نوع اختلالات باید هورمون های مربوطه را تقویت کرد.
هورمون رشد

هورمون رشد خوبه یا بد؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
هورمون رشد یکی از هورمون هایی است که به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که اگر تصمیم به تزریق آن دارید باید نکات متعددی را رعایت کنید.
کمبود سروتونین در بدن

درباره هورمون مهم سروتونین و عوارض کمبودش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
سروتونین یک انتقال دهنده عصبی است که باعث ایجاد شادی و احساس راحتی می شود که برخی علائم نشان دهنده کمبود آن در سطح بدن می باشند.
هورمون شادی

10 راه جالب برای تحریک هورمون شادی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هورمون شادی همان عامل اصلی درونی بدن که با فعال شدنش حال ما را خوب می کند می تواند با روش هایی بسیار ساده و باورنکردنی تحریک شده و ایجاد خوشحالی کند.
دوپامین

دوپامین چیست که کمبودش بلا سرتان می آورد؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
کمبود دوپامین در بدن یا مغز عوارضی مانند افسردگی دارد. فردی که دچار این مشکل می شود می تواند با مصرف مواد غذایی مناسب، میزان دوپامین بدن خود را افزایش دهد.
پرولاکتین

همه چیز از هورمون “پرولاکتین” و نتیجه آزمایش آن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
پرولاکتین هورمونی است که توسط غده ی هیپوفیزپیشین ترشح می شود و علت تجویز آزمایش پرولاکتین برای مردان و زنان متفاوت می باشد.
تغییرات هورمونی نوجوانان

تغییرات هورمونی با رفتار و ظاهر نوجوانان چه می کند؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
هورمون نوجوانان در سنین بلوغ دچار تغییراتی می شود که هم در ظاهر و هم در رفتار آن ها ظاهر می شود اما کنار آمدن با این نوجوانان کمی دشوار است.
افزایش تستوسترون

رژیمی مخصوص افزایش تستوسترون در بدن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
تستوسترون یک هورمون استروئیدی که در مردان حدود 7یا 8 برابر بیشتر از بانوان تولید می شود و نقش بسیار مهمی در سلامتی مردان به خصوص در باروری آن ها دارد.
تغییرات هورمونی بارداری

تغییرات هورمون ها در دوران بارداری

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خانم ها در دوران بارداری دچار تغییرات زیادی می شوند که عامل آن ها، تغییرات هورمون ها می باشد. این هورمون ها را بشناسید و تغییرات و نقش هر یک را در بارداری بدانید.
صفحه 1 از 4