آنتی بیوتیک

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک
خود درمانی با هر دارویی برای سلامت بدن مضر است. یکی از این داروها که اغلب خودسرانه مصرف می شوند و عوارض خطرناکی دارند، آنتی بیوتیک ها می باشند.
آنتی بیوتیک عسل و زردچوبه

با زردچوبه و عسل آنتی بیوتیک خانگی بسازید + دستور

زمان مطالعه : 3 دقیقه
آنتی بیوتیک طبیعی عسل مزین به زردچوبه یک جایگزین مناسب برای انواع شیمیایی این داروها است و باعث تخریب و نابودی باکتری ها و ویروس های موجود در بدن می شود.
سفالکسین

بدون دانستن این نکات سفالکسین مصرف نکنید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
داروی سفالکسین آنتی بیوتیک است که برای درمان عفونت های باکتریایی مانند عفونت های ریوی، پوستی و عفونت ادراری تجویز می شود.
آنتی بیوتیک

مواقعی که باید به آنتی بیوتیک ها نه بگویید

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آنتی بیوتیک یکی از پرمصرف ترین داروهایی است که در سرتاسر دنیا تجویز می شود و استفاده نادرست از آن عوارض زیادی برای سلامتی بدن دارد و باید بدانید که چه موقع به آن نه بگویید.
آنتی بیوتیک طبیعی

درمان تمام عفونت ها با چرک خشک کن گیاهی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
با ایجاد عفونت در بدن مصرف آنتی بیوتیک ها در وهله اول توصیه می شوند، بهتر است اگر در شرایط خاص قرار ندارید از آنتی بیوتیک طبیعی برای درمان عفونت ها استفاده کنید.
آنتی بیوتیک برای مغز

می دانید آنتی بیوتیک ها با مغز انسان چه می کنند؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
دستگاه گوارش با مغز ارتباط خاصی دارد و مصرف طولانی مدت داروهای آنتی بیوتیک می تواند اثرات مخربی روی عملکرد مغز و حافظه داشته باشد.
آمپول جنتامایسین

بعد تزریق آمپول جنتامایسین این حالات یعنی خطر !

زمان مطالعه : 6 دقیقه
آمپول جنتامایسین دارویی برای درمان عفونت های باکتریایی می باشد که دوز مصرفی آن برای کودکان و بزرگسالان و مشکلات مختلف متفاوت می باشد.
لووفلوکساسین

قرص لووفلوکساسین برای چه بیماری تجویز میشه ؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
لووفلوکساسین دارویی است که برای درمان عفونت از آن استفاده می شود ولی نحوه مصرف این دارو را باید پزشک تجویز کند زیرا مصرف این دارو عوارض جانبی خطرناکی دارد.
استرپتومایسین

عوارض و تاثیرات کامل آمپول استرپتومایسین برای درمان سل

زمان مطالعه : 4 دقیقه
استرپتومایسین دارویی با شکل آمپول می باشد که از آن در جهت درمان سل هم برای کودکان و هم بزرگسالان استفاده می شود و با داروهای بیماری کلیوی تداخل ایجاد می کند.
دارو کم خونی

انواع و اقسام داروهای کم خونی + عوارض

زمان مطالعه : 4 دقیقه
داروهای کم خونی اقسام مختلفی دارند که با توجه به نوع کم خونی و شرایط جسمی باید داروی مناسب بدن را مصرف کرد اما مصرف این داروها بدون عوارض هم نیست.
داروی کوتریموکسازول

داروی کوتریموکسازول برای چیست و چه عوارض دارد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
داروی کوتریموکسازول چه کاربردی دارد و چگونه مصرف می شود، در ادامه با روش و مقدار مصرف، عوارض جانبی و تمام موارد در رابطه با کوتریموکسازول آشنا می شوید.
کلیندامایسین

کاربرد داروی کلیندامایسین چیست + نحوه استفاده

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کلیندامایسین یک نوع آنتی بیوتیک است که برای سرماخوردگی و بیماری های زنانه و عفونت های باکتریایی استفاده می شود ولی برای افراد مبتلا به اسهال مضر است.
مترونیدازول

قبل مصرف مترونیدازول عوارض مهم آن را بشناسید

زمان مطالعه : 9 دقیقه
مترونیدازول یکی از آنتوبیوتیک ها برای درمان انواع عفونت ها از جمله عفونت معده، روده، پوست و واژن می باشد که در برخی افراد ممکن است واکنش های آلرژیک ایجاد کند.
آنتی بیوتیک ها

عوارض جانبی آنتی بیوتیک ها چیست ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
جایگزین آنتی بیوتیک ها را می توان موادی طبیعی و برخی خوراکی ها معرفی کرد که به جای آنتی بیوتیک های شیمیایی می توان مصرف نمود.
عوارض آنتی بیوتیک ها

علت بی اثر شدن آنتی بیوتیک ها در درمان بیماری ها

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تشخیص درست و به موقع برای استفاده از آنتی بیوتیک ها یکی از هنرهای پزشکان است تا بیمار با مصرف کمترین تعداد آنتی بیوتیک، بهبود کامل بیابد. و دچار عوارض خطرناک مصرف زیاد آنتی بیوتیک ها نشود.
صفحه 1 از 2