زخم

زخم عفونی
عدم مراقبت صحیح از پوست آسیب دیده باعث نفوذ باکتری ها و میکروب ها به آن شده و زخم عفونی می شود و باید عفونی شدن زخم را تشخیص داده و تا قبل از اینکه عفونت در بدن پخش شود به سرعت درمان شود.
انواع زخم پوستی

انواع زخم پوستی در جاهای مختلف بدن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
همه ما از بدو تولد تا به حال دچار زخم و یا سوختگی شده ایم که شناخت انواع این زخم ها به شما کمک می کند تا روش درمان مختص آن را بیابید.
روش قطع خونریزی

قطع سریع خونریزی زخم به روش ابن سینا

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای قطع خونریزی های جزئی روش های طبیعی و خانگی مانند استفاده از یخ، زردچوبه و وازلین وجود دارد که میتوانید در سریع ترین زمان ممکن خونریزی را متوقف کنید.
ضماد چیست

معنی ضماد و بهترین نوع آن در طب سنتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ضماد مخلوطی از داروهای طبیعی و مواد گیاهی برای درمان و مرهم انواع زخم ها و بیماری های پوستی است که روی پوست قرار می دهند و با یک پارچه روی آن را می بندند.
جای زخم و بخیه

روش های خانگی محوکردن جای زخم و بخیه

زمان مطالعه : 8 دقیقه
برای درمان جای انواع زخم و بخیه نیازی به صرف هزینه های بالا نیست شما می توانید با انجام چند روش ساده در منزل، از اثر زخم و بخیه روی پوستتان خلاص شوید.
درمان عفونت زخم

چند راه حل برای وقتی زخم عفونت میکند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
عفونت زخم مشکلی است که بسیاری از افراد می توانند دچارش شوند که زود هم بهبود پیدا نمی کند و می تواند کل بدن را درگیر کند.
بتادین برای زخم

دیگه روی زخم بتادین نریزید !!

زمان مطالعه : 6 دقیقه
متاسفانه اکثر افراد وقتی زخمی برایشان ایجاد میشود سریع روی زخم شان بتادین میریزند این کار کاملا اشتباه بوده توصیه میشود دیگر از بتادین برای زخم استفاده نکنید.
درمان جای زخم

نسخه ای برای محو کردن گوشت اضافه جای زخم

زمان مطالعه : 10 دقیقه
اغلب افراد به دنبال راهکاری برای رفع اسکار کلوئید و گوشت اضافه جای زخم روی پوست هستند، چندین درمان گیاهی مناسب و کاربردی برای جای زخم ها وجود دارد.
تزریق هیدروکورتیزون

عوارض شایع تزریق هیدروکورتیزون

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هیدروکورتیزون که با نام کورتیزون نیز شناخته می شود یک نوع تزریق دارویی است و تزریق هیدروکورتیزون فقط با نسخه پزشک انجام می شود.
اسکار کلوئید

کسانی که بیشتر در معرض اسکار کلوئید هستند

زمان مطالعه : 5 دقیقه
کلوئید اسکار یا همان گوشت اضافه اثرات به جا مانده از زخم می باشد که به صورت برآمده و بزرگتر از زخم به رنگ های مختلف روی پوست ایجاد می شود.
خوب شدن سریع زخم

چی بخوریم زخم زودتر خوب بشه ؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
داشتن یک رژیم غذایی سالم و مناسب در زندگی تاثیر بسیاری در بهبود سریع زخم های بدن دارد، همچنین مصرف مواد غذایی مانند عسل، شیر و آناناس برای جوش خوردن سریع زخم مناسب است.
مراقبت از زخم باز

مراقبت از زخم باز به شکل درست

زمان مطالعه : 5 دقیقه
زخم های باز انواع مختلفی دارند که برخی از آنها خفیف و در خانه قابل درمان هستند و باید برای جلوگیری از عفونت زخم با روشی صحیح مراقبت و ضدعفونی شوند.
درمان زخم سطحی

روش درمان زخم های سطحی با عسل

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اغلب زخم های سطحی پوست را می توان با نسخه های گیاهی و خانگی درمان کرد، 15 روش مناسب گیاهی در خانه برای بهبود و درمان زخم های سطحی پوست وجود دارد.
زخم سوختگی

روش صحیح شستشو و مراقبت از زخم سوختگی

زمان مطالعه : 15 دقیقه
اکثر افراد هنگام مواجهه با سوختگی برخی اقداماتی انجام میدهند که نه تنها سوختگی را درمان نمیکند بلکه آن را بدتر هم میکند.
چسب زخم

کلیه چسب زخم های وارداتی فاقد مجوز است

تاریخ انتشار : 5 دی 1398زمان مطالعه : 1 دقیقه
براساس اطلاعیه اداره نظارت بر تامین و نگهداشت اداره کل تجهیزات پزشکی، کلیه چسب زخم ها با برند خارجی در کشور غیرمجاز اعلام شد.
صفحه 1 از 2