نکات آشپزی

خصوصیات آشپز خوب
برای تبدیل شدن یه یک آشپز خوب و ماهر همه چیز دانستن رسپی های حرفه ای نیست بلکه برخی ویژگی های دیگر وجود دارد که با داشتن آنها آشپز بهتری خواهید بود.
اشتباهات آشپزی

اشتباهات بزرگ شما در آشپزی و آماده سازی غذا

زمان مطالعه : 8 دقیقه
اشتباهاتی در آشپزی وجود دارد که شاید به عقیده برخی از افراد اشتباه کوچکی باشد اما بسیار تاثیرگذار در پخت و آماده سازی غذا خواهد بود.
روغن جداکننده کیک

طرز تهیه روغن جداکننده کیک؛ سالم و خونگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
شیرینی پزهای ماهر به دلیل ترفندهایی که استفاده میکنند همیشه بهترین کیک ها را میپزند، استفاده از روغن جداکننده کیک بهترین روش برای راحت جداشدن کیک از قالب است.
شوری غذا

ترفند رستوران ها برای رفع شوری قورمه سبزی

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر خورشت قورمه سبزی شور شد اصلا جای نگرانی نیست، با انجام ترفند های رستوارن ها به راحتی شوری قورمه سبزی را کم تر کرده یا حتی کاملا از بین ببرید.
شل شدن ماست

علت شل شدن ماست خانگی چیست؟ + راه حل

زمان مطالعه : 4 دقیقه
شل شدن ماست به این علت است که احتمالا دمای شیر مناسب نبوده و یا مایه را کم زده اید مایه ماست باید پرچرب و سفت باشد تا ماست شل نشود.
اشتباهات آشپزی

اشتباه آشپزی که غذاتونو خراب میکنه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
در آشپزی ناخودآگاه اشتباهات زیادی مرتکب می‌شویم که غذا را خراب می‌کنند و زحمات ما را هدر می‌دهند و درصورت حذف این اشتباهات طعم و ارزش غذا بسیار بهتر خواهد شد.
رفع بوی دنبه

تکنیک سرآشپز برای رفع بوی دنبه از هر نوع غذا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
روغن دنبه یا روغن حیوانی خواص زیادی برای سلامتی دارد اما برخی افراد به دلیل بوی بد آن استفاده نمی کنند. روش هایی وجود دارد که می توانید بوی دنبه را از هر غذایی از بین ببرید.
موارد استفاده آرام پز

مواد غذایی که پختشون با آرام پز اشتباهه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
پخت هر نوع مواد غذایی در داخل آرام پز به هیچ وجه کار صحیحی نیست، به این دلیل که پخت برخی مواد غذایی در آرام پز خطراتی را برای سلامت بدن به همراه خواهد داشت.
اشتباهات آشپزی

اشتباهات آشپزی که این روزها خیلی از خانمها انجام میدن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
آشپزی کردن یک هنر است و آشپزهای ماهر با رعایت نکات مهم و کلیدی که جزء اشتباهات رایج در میان خانم های خانه‌دار است به این مهارت رسیده اند.
پاک كردن پای مرغ

آموزش نحوه صحیح پاک کردن و پخت پای مرغ

زمان مطالعه : 3 دقیقه
پای مرغ یکی از مواد غذایی پرخاصیت و مفید برای سلامت بدن و زیبایی پوست می باشد که برای مصرف آن ابتدا باید ترفند شستشو و پاک کردن آن را یاد بگیرید.
ترفندهای آشپزی

ترفندهای آشپزی که هر بانویی باید بداند

زمان مطالعه : 7 دقیقه
پختن غذا به هر نحوی نشانه بلد بودن آشپزی نمی باشد، بلکه خانم ها باید از ترفندهای مهم آشپزی برای از بین بردن سوختگی، تندی و ترشی و ... هم مطلع باشید.
طرز تهیه آبغوره

طرز تهیه آبغوره خانگی ؛ ترش و قرمز

زمان مطالعه : 6 دقیقه
آبغوره یکی از بهترین چاشنی های ایرانی است که از دیرباز از آن استفاده می شود و ما به شما در این مطلب بهترین روش تهیه آبغوره خانگی را به طور کامل آموزش می دهیم.
کپک رب

کپک رب، سرکه و ترشی را چه کنیم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یکی از مشکلاتی که خانم های خانه دار با آن روبرو هستند کپک زدن برخی از مواد غذایی مانند رب ، ترشی و آبغوره است که در ادامه دلایل ایجاد کپک و راه حل جلوگیری از آن را توضیح می دهیم.
نودل مرغ و سبزیجات

نودل مرغ و سبزیجات؛ یه غذای جدید، سریع و خوشمزه

تاریخ انتشار : 22 تیر 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
نودل خوشمزه ترین و متنوع ترین غذایی است که طرفداران زیادی در دنیا دارد همچنین نودل مرغ و سبزیجات که از محبوبت ترین نوع نودل است مراحل پخت بسیار ساده ای دارد.
اندازه ها در آشپزی

همه چیز را در مورد اندازه های آشپزی بدانید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برای آشپزی بیشتر اندازه گیری مواد به پیمانه اشاره شده است اما ممکن است پیمانه استاندارد در دسترس همه نباشد برای اندازه گیری بدون پیمانه به مطلب زیر توجه کنید.
صفحه 1 از 6