رفتار والدین با فرزند

بها دادن به فرزند
برخی از والدین با برآورده کردن تمام خواسته های فرزند و با توجه بیش از حد به آن ها موجب پرتوقعی آن ها می شوند، البته اینگونه رفتار از سوی والدین می تواند عواقب دیگری نیز به همراه داشته باشد.
نیازهای نوجوانان

نیازهای مهم نوجوان در سن پرتلاطم بلوغ

زمان مطالعه : 8 دقیقه
هر انسانی در طی دوره های مختلف نیاز های متفاوتی دارد که نحوه برخورد اطرافیان با این نیاز ها می تواند زندگی فرد را دستخوش تغییر کند.
رابطه والدین با فرزندان

3 راه کلی برای ایجاد رابطه مثبت میان والدین با فرزندان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مطلب شما را با روش های کلی و مهم برای به دست آوردن مهارت ارتباط مناسب و موثر با فرزندان آشنا خواهیم کرد.
تربیت فرزند

بدترین جملاتی که پدرها به فرزندشون میگن!

زمان مطالعه : 8 دقیقه
گاهی وقت ها پدران برای تنبیه فرزندان جملاتی به کار می برند که در تربیت فرزندشان تاثیر زیادی دارد و همین جمله ها می تواند فرزند را موفق و یا شکست خورده کند.
بهترین پدر

اگه بچه ات از این باباها داره، آینده اش روشنه

تاریخ انتشار : 26 آبان 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
نقش یک پدر خوب برای فرزندان به قدری پراهمیت است که تعییین کننده ی آینده ی روشن آن هاست پس برای بهترین پدر دنیا بودن باید رفتارهای صحیحی با فرزندان داشت.
انگیزه یادگیری کودکان

شگرد ایجاد انگیزه یادگیری در کودکان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
والدینی که می خواهند فرزندشان در یادگیری و درس خواندن همیشه موفق باشند ابتدا باید با راهکارهای مناسب در کودکان انگیزه یادگیری ایجاد کنند.
رفتار بد والدین

تاثیرات مخرب رفتارهای بد والدین در زندگی کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
والدین خیلی از اوقات با رفتار های خود باعث صدمه رسیدن به فرزندانشان می شوند این رفتارهای بد می توانند دعوا کردن، اعتیاد و غیره باشد.
رفتار با دوقلوها

اگه دوقلو داری حتما بخون

زمان مطالعه : 4 دقیقه
داشتن فرزندان دوقلو یک موهبت از جانب خداوند است اما ممکن است وقتی صاحب فرزند دوقلو شدید کمی دچار ترس شوید زیرا شما دارای دو فرزند با دو روحیه متفاوت هستید.
کودک بد غذا

والدین زیرک با بچه های بد غذا چه می کنند؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
والدین کودکان بد غذا باید با رفتارهای صحیح و مناسب و تشویق کودک به غذا خوردن، به کاهش بدغذایی و کم اشتهایی فرزندشان کمک کنند.
مادر عصبی

چرا بعضی از مامان ها، اعصاب ندارن؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
عصبانی شدن مادران از دست فرزندان کاملا طبیعی است اما اینکه نتوانند خود را کنترل کنند و همیشه عصبانی بمانند اصلا طبیعی نیست و باید به دنبال دلیل این خشم باشند.
والدین سمی

7 علامت والدین سمی و از نظر احساسی نابالغ

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تا زمانی که از لحاظ عاطفی و احساسی بالغ نشده اید بچه دار نشوید. رفتار والدین سمی و از نظر احساسی نابالغ اثرات منفی روی فرزندان و آینده آن ها دارد.
تربیت فرزند پسر

راز تربیت هرچه بهتر فرزند پسر

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تربیت فرزند پسر یکی از چالش های زندگی والدین است . راهکار های تربیت فرزندی با ادب در عین حال مستقل به والدین برای تربیت هرچه بهتر فرزندشان کمک میکند.
والدین مضطرب

این مدل والدین، بچه رو دچار اضطراب میکنن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
ایجاد اضطراب و استرس در کودکان اثرات منفی در آینده آن ها دارد. برخی از والدین بدون اینکه بدانند با رفتارهای نادرست، فرزندشان را دچار اضطراب می کنند.
دارو دادن به کودک

اشتباهات والدین هنگام دارو دادن به کودک

زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین باید هنگام دارو دادن به کودکان به نکات مهمی از جمله دوز مصرفی دارو بر اساس سن کودک توجه کنند تا خطراتی برای سلامت فرزندشان وجود نداشته باشد.
شکست کودکان

روش آماده کردن کودک برای مواجه شدن با شکست

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر فرد در کودکی راه های مواجه شدن با شکست را آموزش ببیند، در آینده انسان موفق تری خواهد بود پس یادگیری درست مقابله با شکست برای کودکان بسیار حائز اهمیت است.
صفحه 1 از 6