طب سنتی

بی خوابی
بی خوابی یک اختلال است که عدم توجه به درمان آن می تواند عوارض ناگواری برای بدن داشته باشد شما می توانید با کمک طب سنتی این اختلال را درمان کنید.
تابستان و طب سنتی

تغذیه پیشنهادی طب سنتی برای تابستان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با شروع فصل تابستان و تغییراب آب و هوا باید تغذیه خود را تغییر دهید و از مصرف برخی مواد غذایی پرهیز کنید تا آسیبی به سلامت شما وارد نشود.
چاقی با طب سنتی

چاقی بدون دارو ؛ این نسخه ها شگفت انگیزند

زمان مطالعه : 9 دقیقه
به نظر متخصصان طب سنتی وزن می تواند علت بیماری باشد یعنی لاغری بیش از حد و یا افراط در اضافه وزن مستعد بیماری های شدیدی است.
سردی مغز

توصیه ابن سینا برای گرم شدن مغز

زمان مطالعه : 3 دقیقه
تغییر مزاج و سرد شدن مغز از مشکلاتی است که مردم از سالیان قدیم با آن درگیر هستند اما طب سنتی راهکارهای مفید و تاثیر گذاری برای این مشکل ارائه کرده است.
داروهای خانگی

درمانی که داخل آشپزخانه شماست و خبر ندارید

زمان مطالعه : 8 دقیقه
برای درمان برخی مشکلات و بیماری ها می توان از داروهای ساده طب سنتی استفاده کرد که اکثر این داروهای طب سنتی در آشپزخانه هر یک از ما به سادگی پیدا می شوند.
ضماد چیست

معنی ضماد و بهترین نوع آن در طب سنتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ضماد مخلوطی از داروهای طبیعی و مواد گیاهی برای درمان و مرهم انواع زخم ها و بیماری های پوستی است که روی پوست قرار می دهند و با یک پارچه روی آن را می بندند.
تغذیه

تغذیه پیشنهادی طب سنتی برای فصل بهار

زمان مطالعه : 4 دقیقه
هوا در فصل بهار به تدریج گرم می شود و سرمای زمستان تحلیل می رود. گرم شدن هوا باعث ضعیفی قدرت هاضمه شود پس بهتر است در فصل بهار از غذاهای سبک و متعادل استفاده کرد.
تغذیه در نوروز

خوراک خوب و سالم نوروز از نگاه طب سنتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
رعایت نکات تغذیه ای برای سلامت بدن امری ضروری است که اهمیت آن در فصل بهار و به ویژه عید نوروز به دلیل تغییر طبع بدن بیشتر می شود.
ترفند پزشکی

ترفند پزشکی که این روزها همه باید بلد باشیم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
همه ما برای یکبار دردهای مفصلی و پوستی را تجربه کرده ایم. پزشکان برای درمان بسیاری از بیماری ها ترفند هایی ارائه دادند که بسیار جالب و کاربردی هستند.
خواص تخم کتان

فواید بذر و آب تخم کتان ، از لاغری تا کنترل سرطان

زمان مطالعه : 10 دقیقه
تخم ، دانه و آب بذر کتان سرشار از خاصیت است ؛ متخصصان طب سنتی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان زنان و مردان و درمان های دیگر به فواید بذر کتان اشاره می کنند.
بادکش درمانی

جاهایی از بدن که هیچ وقت نباید بادکش کرد

زمان مطالعه : 2 دقیقه
بادکش درمانی از زمان های قدیم مورد استفاده انسان ها بوده و برای درمان بسیاری از بیماری ها مفید است، اما بادکش کردن برخی از نقاط بدن ممنوع و مضر است.
خواص ریحان

دلیل این همه تاکید به خوردن ریحان چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ریحان سبزی خوش طعم و معطری است که در انواع ریحان سبز و ریحان بنفش یافت می شود. این سبزی علاوه بر عطر بسیار خوبی که دارد، دارای خواص درمانی زیادی می باشد.
تفاوت سرد مزاج ها و گرم مزاج ها

تو هوای سرد، گرم مزاج ها و سرد مزاج ها چی بخورن؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
در فصل پاییز برای آنکه کمتر با مشکلات گوارشی مواجه شوید بهتر است با خوراکی های مناسب مزاج خود آشنا شوید و بدانید چه خوراکی هایی برای مزاج گرم و سرد مناسب و یا مضر است.
گیاه گلرنگ

گیاه گلرنگ یا زعفران مصنوعی واسه چی خوبه؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
گیاه گلرنگ که به آن زعفران تقلبی هم گفته میشود یک گیاه بومی ایران است و خواص درمانی و لاغری بسیار زیادی دارد که بصورت دمنوش و یا در برخی موارد از روغن آن استفاده می شود.
ماساژ دست

درمان دردی که داری، تو این قسمت از دستته!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تصور کنید تسکین دردی که شما را آزار میدهد در یکی از بندهای انگشتتان پنهان است، بله گاهی فقط باید محل این نقطه را بدانید تا دردتان رفع شود.
صفحه 1 از 4