تغذیه سالم

تغذیه سالم در تابستان
شاید با تغییر فصل به تابستان و تعطیلات تابستانی افراد به نوع تغذیه خود بی توجه باشند ولی تغذیه سالم در تابستان با توجه به تغییر آب و هوا اهمیت زیادی دارد.
کاهش عمر

غذاهایی که عمر را کم می کنند

تاریخ انتشار : 26 تیر 1400زمان مطالعه : 5 دقیقه
ما همیشه انواع مواد غذایی را با هدف مراقبت از سلامت و حفظ تندرسی خود مصرف می کنیم اما گاهی نتیجه برعکس است و خوراکمان آنگونه که باید اثر مثبت ندارد.
عوارض مصرف سردی

با خوردن سردی ها چه بلایی سرمون میاد ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
در کنار غذاهای طبع گرم، غذاهای طبع سرد از مواد غذایی پرکاربرد می باشند که ما از آنها استفاده می کنیم. اما مصرف کم یا زیاد این دسته چه عوارضی به همراه دارد؟
تابستان و طب سنتی

تغذیه پیشنهادی طب سنتی برای تابستان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
با شروع فصل تابستان و تغییراب آب و هوا باید تغذیه خود را تغییر دهید و از مصرف برخی مواد غذایی پرهیز کنید تا آسیبی به سلامت شما وارد نشود.
پاکسازی ریه

پاکسازی ریه با روش های طبیعی و سنتی

زمان مطالعه : 12 دقیقه
برای پاکسازی ریه شما می تواند از رژیم غذایی سالم و خاصی استفاده کنید موادی همچون کلم و انگور،پسته وغیره که می توند برای شما در این رژیم بسیار مفید باشد.
مواد غذایی مرگ آور

خوشمزه های کشنده را بشناسید !!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مصرف برخی مواد غذایی می تواند باعث مرگ افراد شود در این نوع مواد غذایی می توان به لوبیا لیما، هسته میوه ها، آلرژی به بادام زمینی و غیره اشاره کرد.
افزایش پروژسترون

خانم ها؛ بفرمایید پروژسترون طبیعی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
سطح هورمون پروژسترون در باردار شدن و حفظ بارداری سالم زنان بسیار مهم است. بنابراین اگر قصد بارداری دارید از منابع طبیعی افزایش دهنده پروژسترون استفاده کنید.
سردی

چی میخوریم که سردیمون میشه ؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از مواد غذایی دارای طبع سرد و برخی دیگر دارای طبع گرم هستند شناخت این طبع ها و همچنین طبع بدن خود می توانید تعادلی خوب را در بدن خود ایجاد کنید.
غذای زنان

آنچه زنان زیبا و سالم زیاد میخورن

زمان مطالعه : 6 دقیقه
غذای زنان بایستی با توجه به مکانیسم بدن و نیاز جسمی آن ها حاوی مواد معدنی و ویتامین ها باشد. تغذیه مناسب زنان برای مشکلات دوران بارداری یا یائسگی بسیار مفید است.
غذاهای ناسالم

چرا غذای ناسالم بیشتر میچسبه ؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
غذاهای ناسالم طعم جذاب تری را نسبت به تغذیه های سالم تر دارند، اما دلایلی مهم تر وجود دارد که غذاهای ناسالم را در میان افراد پرطرفدارتر می کند.
غذای ممنوع آخر شب

غذاهایی که آخر شب نباید خورد

زمان مطالعه : 3 دقیقه
برخلاف باورها، علیرغم گفته های کارشناسان در مورد نخوردن غذای آخر شب، با این وجود برخی از غذاها هستند که با خوردن آنها به سلامتی آسیب زیادی وارد خواهید کرد.
چربی سالم

این چربی ها رو با خیال راحت بخورید

زمان مطالعه : 5 دقیقه
چربی های سالم و ناسالم هر دو دارای فهرستی از مواد غذایی هستند که چربی های سالم برخلاف چربی های ناسالم، به بدن آسیبی نمیرسانند و منجر به سلامتی می شوند.
رغن ذرت

سالم ترین و مفیدترین روغن های خوراکی برای تمامی افراد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پرکاربردترین ماده خوراکی برای تهیه غذا روغن است و با استفاده از بهترین روغنهای خوراکی می توان عوارض خوردن وعده های غذای سرخ شده و پرکالری را کمتر کرد.
مواد غذایی ضد استرس

خوشمزه های ضد استرس

زمان مطالعه : 5 دقیقه
خوردن شکلات قبل از شروع امتحان، شاید مثال خوبی باشد برای اینکه شما بدانید مصرف برخی از خوراکی ها و مواد غذایی می تواند میزان استرس شما را کاهش دهد.
نکات تغذیه ای

نکات تغذیه ای که پزشکان به هر کسی نمیگویند !!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
وقتی به پزشک مراجعه میکنیم اغلب پزشکان زمان کافی برای گفتن نکات تغذیه ایی مهم را نمی یابند اما ما در این مطلب شما را با نکات مهمی که پزشکتان درباره تغذیه سالم به شما نمی گوید آشنا می کنیم.
صفحه 1 از 6