اسکیزوفرنی

قرص پرفنازین
قرص پرفنازین برای درمان اختلالات روان پریشی یا درمان حالت تهوع و استفراغ استفاده می شود و خواب آلودگی از عوارض شایع این دارو می باشد.
داروی اسکیزوفرنی

اسکیزوفرنی با چه دارویی درمان می شود؟

زمان مطالعه : 9 دقیقه
نشانه اصلی اسکیزوفرنی توهم است درمان اولیه اسکیزوفرنیا درمان دارویی است داروهای اسکیزوفرنی برای کاهش توهم و علائم دیگر تجویز می شوند.
کلروپرومازین

موارد مصرف و منع کلرپرومازین + عوارض

زمان مطالعه : 7 دقیقه
کلرپرومازین برای اختلالات روانی تجویز می شود و قطع ناگهانی آن باعث سرگیجه و تهوع می شود همچنین از کلرپرومازین برای درمان سکسکه های شدید نیز استفاده می شود.
علائم اسکیزوفرنی

اسکیزوفرنی چیست و راه های درمان بیماری “اسکیزوفرنی”

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بیماری اسکیزوفرنی معمولا با هزیان و توهمات خود را آشکار می سازد و ژنتیک یکی از عوامل ظهور آن است همچنین مواد مخدر ماری جوانا و حشیش عود کننده ی “اسکیزوفرنی” هستند.
هالوپریدول

عوارض و تاثیرات قرص های “هالوپریدول”

زمان مطالعه : 7 دقیقه
“هالوپریدول” را می توانید همراه با غذا یا حتی بدون مصرف غذا نیز مصرف کنید و یا اینکه دارو را طبق دستور داده شده از سوی پزشک مصرف نمایید.
اسکیزوفرنی

ابتلا به بیماری روانی اسکیزوفرنی از دوران جنینی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مشکلات روحی، شوک های عاطفی، ناراحتی و استرس تنها دلایل بروز بیماری های اعصاب نیستند و بسیاری از علائم از دوران جنینی و در رحم مادر شروع می شوند.
ریسپریدون

آشنایی با داروی “ریسپریدون” و عوارض آن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
از جمله تاثیرات و موارد مصرف ریسپریدون می توان به برطرف کردن افکار غیر عادی و از بین بردن فکرهای وسواسی اشاره نمود و در کودکان نیز “ریسپریدون” برای بیش فعالی یاد می شود.
اسکیزوفرنی

بایدها و نبایدهای تغذیه ای در بیماران اسکیزوفرنی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
منابع غنی اسیدهای چرب امگا 3 نظیر ماهی آزاد و کیلکا برای بیماران اسکیزوفرنی مفید هستند اما غذاهای تهیه شده از گندم و فرآورده های لبنی باعث تشدید علائم بیماری می شوند.