اسکیزوفرنی(شیزوفرنی)

علائم اسکیزوفرنی
اسکیزوفرنی یکی از بیماری های شایع و البته ناشی از شرایط مختلف است که برای تشخیص و درمان آن راه های سریع و کاربردی وجود دارند که گویای اسکیزوفرنی هستند.
داروی الانزاپین

کاربرد داروی الانزاپین و تاثیر آن در چاقی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
داروی الانزاپین برای درمان بیماری های روان پریشی و گاهی اوقات برای حالت تهوع بعد از شیمی درمانی استفاده می شود ولی تمرکز این دارو بر درمان اسکیزوفرنی است.
تغذیه بیماران اسکیزوفرنی

رژیم غذایی مناسب بیماران اسکیزوفرنی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
منابع غنی اسیدهای چرب امگا 3 نظیر ماهی آزاد و کیلکا برای بیماران اسکیزوفرنی مفید هستند اما غذاهای تهیه شده از گندم و فرآورده های لبنی باعث تشدید علائم بیماری می شوند.
شیزوفرنی

شیزوفرنی چیست و در هر سن چه علائمی دارد ؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
شیزوفرنی یک نوع بیماری روانی و روحی است که در آن فکر فرد دچار اختلال می شود و تشخیص علت و علائم های شیزوفرنی سخت و دشوار است.
قرص پرفنازین

اگر قرص پرفنازین مصرف می کنید حتما بخوانید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
قرص پرفنازین برای درمان اختلالات روان پریشی یا درمان حالت تهوع و استفراغ استفاده می شود و خواب آلودگی از عوارض شایع این دارو می باشد.
رفتار با اسکیزوفرنی

بهترین نوع رفتار با بیمار اسکیزوفرنی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اسکیزوفرنی بیماری اختلال شخیصتی است که در آن فرد رفتارهای غیر متعارفی از خود بروز می دهد و نحوه رفتار با این بیماران تاثیر بسزایی در روند بهبودیشان میگذارد.
شیزوفرنی

شیزوفرنی چند نوع دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اختلال شیزوفرنی یا اسکیزوفرنی انواع مختلفی دارد که اغلب فرد را دچار توهم و سردرگمی می کند اما با روش های ساده و بدون دارو قابل کنترل است.
داروی اسکیزوفرنی

اسکیزوفرنی با چه دارویی درمان می شود؟

زمان مطالعه : 10 دقیقه
اسکیزوفرنی بیماری است که بر روان فرد تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود فرد دچار توهم شود و نتواند درک درستی از نحوه رفتار و گفتار خود داشته باشد.
کلروپرومازین

موارد مصرف و منع کلرپرومازین + عوارض

زمان مطالعه : 7 دقیقه
کلرپرومازین برای اختلالات روانی تجویز می شود و قطع ناگهانی آن باعث سرگیجه و تهوع می شود همچنین از کلرپرومازین برای درمان سکسکه های شدید نیز استفاده می شود.
هالوپریدول

عوارض و تاثیرات قرص های “هالوپریدول”

زمان مطالعه : 7 دقیقه
“هالوپریدول” را می توانید همراه با غذا یا حتی بدون مصرف غذا نیز مصرف کنید و یا اینکه دارو را طبق دستور داده شده از سوی پزشک مصرف نمایید.
اسکیزوفرنی

ابتلا به بیماری روانی اسکیزوفرنی از دوران جنینی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
مشکلات روحی، شوک های عاطفی، ناراحتی و استرس تنها دلایل بروز بیماری های اعصاب نیستند و بسیاری از علائم از دوران جنینی و در رحم مادر شروع می شوند.
ریسپریدون

آشنایی با داروی “ریسپریدون” و عوارض آن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
از جمله تاثیرات و موارد مصرف ریسپریدون می توان به برطرف کردن افکار غیر عادی و از بین بردن فکرهای وسواسی اشاره نمود و در کودکان نیز “ریسپریدون” برای بیش فعالی یاد می شود.