اسکیزوفرنی(شیزوفرنی)

رفتار با اسکیزوفرنی
اسکیزوفرنی بیماری اختلال شخیصتی است که در آن فرد رفتارهای غیر متعارفی از خود بروز می دهد و نحوه رفتار با این بیماران تاثیر بسزایی در روند بهبودیشان میگذارد.
شیزوفرنی

شیزوفرنی چیست و در هر سن چه علائمی دارد؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
شیزوفرنی یک نوع بیماری روانی و روحی است که در آن فکر فرد دچار اختلال می شود و تشخیص علت و علائم های شیزوفرنی سخت و دشوار است.
تغذیه بیماران اسکیزوفرنی

رژیم غذایی مناسب بیماران اسکیزوفرنی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
منابع غنی اسیدهای چرب امگا 3 نظیر ماهی آزاد و کیلکا برای بیماران اسکیزوفرنی مفید هستند اما غذاهای تهیه شده از گندم و فرآورده های لبنی باعث تشدید علائم بیماری می شوند.
علائم اسکیزوفرنی

حالاتی که نشانه ی اسکیزوفرنی است

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اسکیزوفرنی یکی از بیماری های شایع و البته ناشی از شرایط مختلف است که برای تشخیص و درمان آن راه های سریع و کاربردی وجود دارند که گویای اسکیزوفرنی هستند.
داروی الانزاپین

کاربرد داروی الانزاپین و تاثیر آن در چاقی

زمان مطالعه : 7 دقیقه
داروی الانزاپین برای درمان بیماری های روان پریشی و گاهی اوقات برای حالت تهوع بعد از شیمی درمانی استفاده می شود ولی تمرکز این دارو بر درمان اسکیزوفرنی است.
قرص پرفنازین

اگر قرص پرفنازین مصرف می کنید حتما بخوانید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
قرص پرفنازین برای درمان اختلالات روان پریشی یا درمان حالت تهوع و استفراغ استفاده می شود و خواب آلودگی از عوارض شایع این دارو می باشد.
شیزوفرنی

شیزوفرنی چند نوع دارد؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اختلال شیزوفرنی یا اسکیزوفرنی انواع مختلفی دارد که اغلب فرد را دچار توهم و سردرگمی می کند اما با روش های ساده و بدون دارو قابل کنترل است.
داروی اسکیزوفرنی

اسکیزوفرنی چیست ؟ درمان برای اسکیزوفرنی با راه های کامل و جامع

زمان مطالعه : 10 دقیقه
اسکیزوفرنی بیماری است که بر روان فرد تاثیر منفی می گذارد و باعث می شود فرد دچار توهم شود و نتواند درک درستی از نحوه رفتار و گفتار خود داشته باشد.
کلروپرومازین

موارد مصرف و منع کلرپرومازین + عوارض

زمان مطالعه : 7 دقیقه
کلرپرومازین برای اختلالات روانی تجویز می شود و قطع ناگهانی آن باعث سرگیجه و تهوع می شود همچنین از کلرپرومازین برای درمان سکسکه های شدید نیز استفاده می شود.
هالوپریدول

عوارض و تاثیرات قرص های “هالوپریدول”

زمان مطالعه : 7 دقیقه
“هالوپریدول” را می توانید همراه با غذا یا حتی بدون مصرف غذا نیز مصرف کنید و یا اینکه دارو را طبق دستور داده شده از سوی پزشک مصرف نمایید.
ریسپریدون

آشنایی با داروی “ریسپریدون” و عوارض آن

زمان مطالعه : 9 دقیقه
از جمله تاثیرات و موارد مصرف ریسپریدون می توان به برطرف کردن افکار غیر عادی و از بین بردن فکرهای وسواسی اشاره نمود و در کودکان نیز “ریسپریدون” برای بیش فعالی یاد می شود.