فریز کردن مواد غذایی

فریز کردن خورشت
فریز کردن غذا و خورشت بهترین روش برای اینکه بتوانید از تولید پسماند غذا و هدر رفت آن ها جلوگیری کنید و آن ها را برای طولانی مدت نگه داری کنید.
کاربرد قالب یخ

این کاربردهای قالب یخ را همه نمیدانند

تاریخ انتشار : 2 مرداد 1400زمان مطالعه : 7 دقیقه
قالب یخ فقط برای تهیه یخ نیست.شما می توانید از یک قالب یخ چندین استفاده جالب و مفید داشته باشید. از کاربردهای قالب یخ می توان به فریزکردن میوه ها اشاره کرد.
نگهداری هویج

روش نگهداری و فریزر کردن هویج تازه به مدت یکسال

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر کلی هویج در خانه دارید و نمی دانید چگونه آن ها را مصرف و ذخیره سازی کنید باید بگوییم شمابا انجام چند ترفند می توانید هویج ها را به مدت یک سال نگهداری کنید.
فریز غوره

فریز کردن غوره به روش درست

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بسیاری از خانم های خانه دار از غوره به عنوان چاشنی غذاها استفاده می کنند و برای نگهداری و استفاده طولانی مدت، آن را به روش های مختلف فریز می کنند.
فریز غذای پخته

فریز غذاهای پخته به شیوه ی صحیح و سالم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فریزر محل مناسبی برای نگه داری غذاهای اضافی به مدت طولانی است اما کدامیک از غذاها را می توان در فریزر نگهداری کرد و شیوه سالم انجماد برای ماندگاری آنها به چه صورت است؟
فریز کردن ذرت

پخت و فریز کردن ذرت به روش کنسروی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اگر شما هم می خواهید دانه های ذرت را برای مدت طولانی نگهداری کنید می توانید آن را فریز کنید که برای بهترین طریقه فریز کردن ذرت به دانستن برخی نکات نیاز دارید.
نگهداری قارچ

روش نگهداری طولانی مدت قارچ در یخچال و فریزر + آموزش

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر می خواهید از سیاه و خراب شدن قارچ ها به مدت طولانی جلوگیری کنید می توانید با روش فریز کردن یا نگهداری در بسته بندی اصلی همیشه از قارچ های تازه استفاده کنید.
فریز کردن سیب زمینی

روش فریز کردن سیب زمینی از نوع پخته و خامش

زمان مطالعه : 5 دقیقه
فریز کردن سیب زمینی برای اینکه مدت بیشتری از این ماده غذایی پر مصرف استفاده شود امری متداول است و دانستن نکات فریز کردن سیب زمینی پخته، خام و سرخ شده برای این کار لازم می باشد.
فریز اسفناج

آموزش فریز کردن اسفناج به چند روش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
اسفناج یکی از مفیدترین و کاربردی ترین سبزیجات است.خانم هایی که می خواهند در همه فصل ها از اسفناج استفاده کنند می توانند با روش های مختلف آن را فریز و نگهداری کنند.
فریز نخود فرنگی

بهترین روش پخت و فریز کردن نخود فرنگی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نخود فرنگی از سبزیجات فصل بهار است که خانم ها برای استفاده از آن در فصل های دیگر سال می توانند با روش های فریز کردن و کنسرو کردن نخود فرنگی ها را تازه و خوش طعم نگه دارند.
فریز کردن رب

روش صحیح فریز کردن رب گوجه فرنگی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
خانم هایی که به جای رب های صنعتی، رب خانگی مصرف می کنند باید برای نگهداری طولانی مدت و جلوگیری از کپک زدن آن از روش های صحیح فریز کردن رب استفاده کنند.
فریز کردن بامیه

روش صحیح فریز کردن بامیه خورشتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بامیه یکی از سبزیجات خوش طعم و مفید است که در تهیه خورشت استفاده می شود و برای نگهداری طولانی مدت روش های مختلفی برای فریز کردن دارد.
فریز کردن مواد غذایی

مواد غذایی که فریز کردن آنها کاملا اشتباه است !

زمان مطالعه : 5 دقیقه
فریز کردن بعضی از مواد غذایی برای طرلانی شدن عمر مصرف آن ها کاری کاملا اشتباه است هر موادی را نباید منجمد کرد زیرا به کیفیت آن آسیب می رساند.
فریز کردن لوبیا سبز

آموزش فریز کردن لوبیا سبز با و بدون گوجه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
لوبیا سبز دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است که خرید آن در همه فصول امکان پذیر نیست بدین منظور می توانید برای نگهداری طولانی مدت لوبیا سبز آن را فریز کنید.
فريز كردن باقلا سبز

بهترین روش پخت ، فریز و خشک کردن باقالی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای مصرف و نگهداری باقلا سبز باید شما حتما با روش پخت، فریز و یا خشک کردن باقلا کاملا آشنا باشید تا در مواقع مصرف از طعم واقعی باقلا سبز لذت ببرید.
صفحه 1 از 3