رویدادها

روز جهانی آلزایمر
21 سپتامبر مصادف با 30 شهریور روز جهانی آلزایمر می باشد که هدف نامگذاری این روز، اهمیت و افزایش آگاهی در مورد این بیماری در دنیا می باشد.
روز بزرگداشت سهروردی

روز بزرگداشت سهروردی در تقویم ایران

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در تقویم ایران روزی با عنوان روز بزرگداشت شهاب الدین یحیی سُهرِوَردی ثبت شده است، ادیب و فیلسوف ایرانی که آثار و رساله های زیادی از خود به یادگار گذاشته است.
روز عمو و دایی

تاریخ روز جهانی خاله، عمه، دایی و عمو

زمان مطالعه : 2 دقیقه
معمولا اغلب افراد با خاله ها و عمه ها و دایی ها و عموهای خود رابطه گرم و مناسبی دارند، در تقویم جهانی نیز یک روز مختص به آن ها نیز وجود دارد.
روز جهانی عمو

پیام تبریک روز جهانی خاله، عمه، عمو، دایی

زمان مطالعه : 5 دقیقه
26 جولای در تقویم به عنوان روز جهانی خاله، عمه، دایی و عمو نامگذاری شده است. برای قدردانی از زحمات و مهربانی های این عزیزان این روز را به آنها تبریک بگویید.
روز جهانی بوسه

روز جهانی بوسه و تلخ ترین بوسه تاریخ

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ 6 جولای مصادف با 15 تیر به عنوان روز جهانی بوسه نامگذاری شده است. این روز بهانه ایست برای ابراز علاقه و بوسیدن کسانی که دوستشان دارید.
جشن خام خواری

جشن خام خواری در تقویم ایران

زمان مطالعه : 4 دقیقه
یک روز در تقویم ایران به نام جشن خام خواری نامگذاری شده است، حقایق و دانستنی های مهمی درباره رژیم خام خواری وجود دارد که از آن ها بی اطلاع هستید.
اولین جوک جهان

اولین جوک ساخته شده در دنیا

زمان مطالعه : 4 دقیقه
تاریخ 1 جولای به عنوان روز جهانی جوک اولین بار در آمریکا نامگذاری شده است. این روز تاریخچه و ماجرای بسیار جالبی دارد.
روز جهانی زنان مهندس

تاریخ و تبریک روز جهانی زنان مهندس

زمان مطالعه : 4 دقیقه
پیامک های انگلیسی و فارسی بسیار جالب و مناسبی وجود دارد که می توانیم از آن ها برای تبریک روز جهانی زنان مهندس به همسر، دوستان و اقوام خود استفاده کنیم.
روز جهانی اقیانوس ها

روز جهانی اقیانوس های زیبا و پر رمز و راز

زمان مطالعه : 4 دقیقه
8 ژوئن به عنوان روز جهانی اقیانوس ها نامگذاری شده است. هدف این روز، آگاهی مردم از نقش مهم اقیانوس ها در زندگی انسان و موجودات و حفاظت از اقیانوس ها می باشد.
روز زبان روسی

روز جهانی زبان روسی ؛ زبانی سخت ولی جذاب

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زبان روسی جز یکی از زبان هایی محسوب می شود که بیشتر در جهان صحبت می شود، حقایق مهم و جالبی درباره زبان روسی و تاریخچه آن وجود دارد.
روز جهانی بالن

روز جهانی بالن ؛ پروازی در اوج آرامش

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بالن ها یکی از ابزارهای تفریح و سرگرمی در جهان با تاریخچه جالب و خواندنی هستند که به همین دلیل روز 5 ژوئن مصادف با روز جهانی بالن در تقویم جهانی می باشد.
روز جهانی موشک کاغذی

اولین موشک کاغذی دنیا و روز جهانی اش

زمان مطالعه : 4 دقیقه
موشک کاغذی، از ابزارهایی بود که برادران رایت از آن برای ساخت هواپیما الهام گرفتند و به همین دلیل روز 26 می به عنوان روز جهانی موشک کاغذی انتخاب شده است.
روز جهانی برادر

تاریخ روز جهانی برادر و پیام تبریک آن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی برادر، پیام های مختلفی برای تبریک این روز از جمله به زبان های انگلیسی و فارسی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.
آگاهی از دسترسی جهانی

روز جهانی آگاهی از دسترسی جهانی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ 20 ماه می در تقویم به عنوان روز جهانی آگاهی از دسترسی جهانی نامگذاری شده است. این روز برای آگاهی از قابلیت دسترسی تکنولوژی برای افراد کم توان می باشد.
روز جهانی ارتباطات

روز جهانی ارتباطات و تاریخ آن

زمان مطالعه : 2 دقیقه
انتخاب یک روز در تقویم جهانی به نام روز جهانی ارتباطات هدفی را به دنبال داشته است، همچنین دلیل خاصی برای انتخاب این روز وجود دارد.
صفحه 1 از 3