اطلاعات دارویی

تداخل دارو و غذا
همه ما از زمان و میزان دارو هایی که مصرف میکنیم مطلع هستیم اما نکته مهمی که در مصرف دارو به آن بی دقت هستیم، تداخل برخی داروها است که نباید با غذا مصرف شوند.
شربت ایمیونس

شربت ایمیونس برای چه مشکلی تجویز میشود؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
شربت ایمیونس به دلایل مختلف برای افراد تجویز میشود. داشتن اطلاعات کافی از موارد استفاده و عوارض جانبی آن برای افرادی که از این دارو استفاده میکنند ضروری است.
عوارض دارویی

این عوارض دارویی رو هیچ وقت دست کم نگیر

زمان مطالعه : 2 دقیقه
دارو برای درمان بیماری های متفاوت تجویز و مصرف میشود اما استفاده از آن ها عوارض خفیف یا حتی شدیدتری را به همراه دارد که اطلاع از این عوارض امری بسیار جدی است.
ویتامین پارکینسون

قوی ترین ویتامین ضد پارکینسون

زمان مطالعه : 2 دقیقه
هرکدام از ویتامین های فواید خاص خودشان را دارند. ویتامین ب یکی از ویتامین های بسیار پر خاصیت است که میتواند در درمان بیماری پارکینسون نیز کمکتان کند.
ایبوپروفن

تا این نکات رو نخوندی، ایبوپروفن نخور

زمان مطالعه : 4 دقیقه
ایبو پروفن یک نوع مسکن است که بدون نسخه پزشکی هم قابل تهیه می باشد اما قرص ایبوپروفن عوارضی دارد که قبل از مصرف بهتر است بدانید.
قرص بدون آب

قرص رو بدون آب بخوریم چه بلایی سرمون میاد؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
خیلی از افراد به دلایل مختلف قرص را بدون آب می خورند اما هرگز به این توجه نکرده اند که نخوردن آب به همراه قرص میتواند مشکل جدی برای آن ها به وجود آورد.
مصرف آسپرین

کیا نباید آسپرین بخورن؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
آسپرین یکی از پرکاربردترین داروها در جهان، برای طیف گسترده ای از موارد کاربرد دارد اما مصرف بدون مشورت و تجویز پزشک این دارو برای برخی افراد بسیار خطرناک است.
قرص در معده

چقدر طول میکشه تا قرص جذب بدن بشه؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که سرنوست دارو در بدن چه می شود و یا در بدن چگونه جذب می شوند.
داروهای چاق کننده

قرص و داروهایی که هیکلتو خراب میکنه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
گاهی بعد از مصرف برخی داروها برای مقابله با بیماری شما دچار اضافه وزن میشوید این نوع داروها داروهای اشتها آور هستند که ما برای شما لیستی از آنها تهیه کرده ایم.
تداخل دارو و غذا

داروهاتونو هیچ وقت با این غذاها نخورید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصرف بعضی از داروها با داروهای دیگر برای شما تداخل ایجاد می کند و باعث بیماری های زیادی خواهد شد پس بهتر است مکمل دارو هارا بشناسید.
قرص با غذا

قرص و دواهایی که با غذا بخوریم بهتر اثر میکنن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان صحیح مصرف داروها نقش مهمی در تاثیرگذاری بهتر آن ها دارد و طبق نظر پزشکان برخی از داروها برای جذب بهتر باید همراه با غذا مصرف شوند.
نصف كردن قرص

قبل از نصف کردن قرص حتما بخوانید

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در مورد نصف کردن قرص و نگهداری از آن چندین هشدار جدی وجود دارد که در یک بخش حساسیت و در بخش دیگر از بین رفتن اثر دارو مطرح می شود.
نصف کردن قرص

خطرات جدی له یا پودر کردن قرص

زمان مطالعه : 4 دقیقه
نصف کردن، له یا پودر کردن قرص ها و باز کردن کپسول ها می توانند خطرات جدی برای سلامت بدن درپی داشته باشند و باعث تغییرات در تاثیر داروها بشوند.
زمان مصرف مکمل

قرص و مکمل هایی که نباید شب بخوریم

زمان مطالعه : 3 دقیقه
اگر از ویتامین و مکمل ها استفاده میکنید اما اطلاعی از زمان دقیق مصرف مکمل ندارید اشتباه بزرگی میکنید و ممکن است به سلامتیتان آسیب برسانید.
داروهای ممنوع بارداری

اگه بارداری، این قرص و داروها رو نخور

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بارداری حساس ترین دوران برای جنین است و مصرف خودسرانه داروهای ممنوع بارداری باعث به وجود آمدن مشکلات جدی برای جنین میشود.
صفحه 1 از 3