تولد

اطلاعات دارویی

داروهای چاق کننده
گاهی بعد از مصرف برخی داروها برای مقابله با بیماری شما دچار اضافه وزن میشوید این نوع داروها داروهای اشتها آور هستند که ما برای شما لیستی از آنها تهیه کرده ایم.
قرص در معده

چقدر طول میکشه تا قرص جذب بدن بشه؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
این سوال برای بسیاری از افراد پیش می آید که سرنوست دارو در بدن چه می شود و یا در بدن چگونه جذب می شوند.
تداخل دارو و غذا

داروهاتونو هیچ وقت با این غذاها نخورید

زمان مطالعه : 3 دقیقه
مصرف بعضی از داروها با داروهای دیگر برای شما تداخل ایجاد می کند و باعث بیماری های زیادی خواهد شد پس بهتر است مکمل دارو هارا بشناسید.
داروهای ممنوع بارداری

اگه بارداری، این قرص و داروها رو نخور

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بارداری حساس ترین دوران برای جنین است و مصرف خودسرانه داروهای ممنوع بارداری باعث به وجود آمدن مشکلات جدی برای جنین میشود.
قرص با غذا

قرص و دواهایی که با غذا بخوریم بهتر اثر میکنن

زمان مطالعه : 3 دقیقه
زمان صحیح مصرف داروها نقش مهمی در تاثیرگذاری بهتر آن ها دارد و طبق نظر پزشکان برخی از داروها برای جذب بهتر باید همراه با غذا مصرف شوند.
لیست دارو حج

اسم داروهای ممنوع برای سفر حج و عربستان

تاریخ انتشار : 5 اردیبهشت 1403زمان مطالعه : 1 دقیقه
لیست داروهایی که زوار ایرانی نباید با خود به کشور عربستان ببرند و همراه داشتن این داروها برای زائران حج ممنوع است را در اختیارتان قرار داده ایم.
نصف كردن قرص

قبل از نصف کردن قرص حتما بخوانید

زمان مطالعه : 2 دقیقه
در مورد نصف کردن قرص و نگهداری از آن چندین هشدار جدی وجود دارد که در یک بخش حساسیت و در بخش دیگر از بین رفتن اثر دارو مطرح می شود.
نصف کردن قرص

خطرات جدی له یا پودر کردن قرص

زمان مطالعه : 4 دقیقه
نصف کردن، له یا پودر کردن قرص ها و باز کردن کپسول ها می توانند خطرات جدی برای سلامت بدن درپی داشته باشند و باعث تغییرات در تاثیر داروها بشوند.
ویتامین ضد افسردگی

قرصی که خیلی سریع سرحالت میکنه

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر شما هم حوصله انجام کاری را ندارید و از خودتان ناامید شده اید که کل روز را بی حال روی تخت سپری کرده اید، بدانید که راه حل مشکل شما قرص های سرحال کننده است.
دارو

تاریخ انقضا داروها و نکته مهم درباره داروهای تاریخ گذشته

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عوامل متعددی بر تاریخ مصرف دارو تاثیر می گذارند از جمله نوع دارو، این که چه مدت از تاریخ انقضا گذشته است، و این که دارو در چه شرایطی نگهداری شده است.
مشکل قورت دادن قرص

حل مشکل قورت دادن قرص با پاستیل!

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مشکل بلع قرص افراد چند دلیل مختلف دارد و استفاده از عسل، مصرف آب پرتقال با قرص و نوشیدن آب قبل از مصرف قرص تنها چند نمونه از راه حل های مشکل قورت دادن و بلع قرص هستند.
نگهداری دارو

کابینت داروها رو اینطوری مرتب کنید

زمان مطالعه : 2 دقیقه
اگر در شرایطی هستید که باید روزانه در ساعت های مختلف داروهای متفاوتی مصرف کنید، باید با روشی صحیح این داروها را مرتب کنید تا در زمان مشخص مصرف شوند.
زمان مصرف دارو

بهترین زمان مصرف هر نوع دارو چه وقتی از روز است؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
هر دارویی برای جذب بهتر زمان مخصوصی برای مصرف دارد و همچنین نباید داروها را همزمان مصرف کرد شاید این کار تاثیرات منفی داشته باشد.
اشتباهات دارویی

اشتباهات مرگ آور دارویی که احتمالا دارید و نمیدانید !

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برخی اشتباهات در مصرف داروها وجود دارد که به عقیده بسیاری از افراد ساده به نظر می رسد، اما در واقع این اشتباهات دارویی می تواند باعث آسیب های جدی شود و باید از آن ها دوری کرد.
مصرف دارو با معده پر

داروهایی که باید با معده پر خورد

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مصرف دارو با معده پر و یا خالی به دستور پزشک می باشد که با توجه به نوع بیماری، نوع دارو و تداخلات دارویی ،مصرف آن را بعد از غذا و با معده پر تشخیص می دهد.
صفحه 1 از 3