حلوا کفگیری تبریز
حلوا کفگیری تبریز که یکی از حلواهای بسیار متنوع و بینظیر تبریز است، طرفدار زیادی دارد ویکی از خوشمزه ترین حلواهایی است که در شهر تبریز طبخ می شود.

 طرز تهیه حلوا مجلسی تبریز

حلوا کفگیری  تبریز یکی از حلوا های خوش طعم و بی نظیر شهر تبریز است که از آن در سفره های افطار و همچنین در نذری های استفاده می شود که طرفداران زیادی دارد به طوری که هر زمان به شیرینی فروشی های تبریز بروید این حلوا را پیدا می کنید.

حلوا کفگیری مدل های طبخ متفاوتی دارد. بعضی افراد برای طبخ آن از آرد نخود چی و برخی دیگر از ترکیب هل و زنجبیل استفاده می کنند. میزان تفت دادن آراد نیز سلیقه ای می باشد.

حلوا کفگیری

مواد لازم برای تهیه حلوا کفگیری تبریز

مواد لازممقدار
آرد الک شده250 گرم
پودر قند الک شده250 گرم
کره80 گرم
روغن جامد80 گرم
پودر هل1 قاشق غذاخوری
پودر پستهبرای تزئین
پودر زنجبیل3 قاشق غذاخوری
گردو کوبیده شدهنصف لیوان
زعفرانبه میزان لازم

مراحل پخت حلوا کفگیری تبریز

مرحله اول

آراد را سه بار الک کنید  تا بافتش حسابی باز شود. آراد الک شده را در تابه ای بریزید و با حرارت ملایم به طور مداوم 10 دقیقه تفت دهید. آرد را کنا بگذارید تا کمی خنک شود، سپس دوباره آرد را الک کنید. الک کردن آرد به بالا بردن کیفیت حلوا کمک شایانی می کند پس از سر نندازید.

الک آرد

مرحله دوم

بعد از تفت دادن 6_5 دقیقه ای روغن و کره را به آرد اضافه کنید. برای این مرحله بهتر است که از ترکیب کره و روغن استفاده شود ولی درصورت نبودن کره یا روغن می توان از یکی از این موارد استفاده کرد.  کره و آرد را خوب تفت دهید تا کره درون آرد خوب هل شود و رنگ کره راه به خود بگیرد. 

مرحله سوم 

مواد را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا کمی خنک شود. خنک که شد  پودر قند الک شده را به مواد اضافه کنید. حواستان باشد هنگامی که آرد داغ بود پودر قند را درون آن نریزید زیرا پودر قند در اثر حرارت آب می شود. آرد را با پودر قند ترکیب کنید. در این مرحله حواستان به شیرینی حلوا باشد پودر قند را کم کم اضافه کنید و بچشید تا بیش از اندازه شیرین نشود.

پودر قند

مرحله چهارم

شما می توانید زعفران هل و زنجبیل را اضافه کنید. در این مرحله نیز باید به اندازه هل و زنجبیل دقت کنید و به یکباره مواد را اضافه نکنید. با چشیدن میزان مناسب آن را تشخیص دهید. اضافه کردن زعفران اختیاری است و می توانید آن را حذف کنید یا اینکه حلوا را در این مرحله به دو قسمت تقسیم کنید به یک قسمت پودر زنجبیل اضافه کرده و به یک قسمت دیگر زعفران تا حلوا با دو طعم داشته باشید.

مرحله پنجم

گردو هایی که آسیاب کرده اید را به مواد اضافه کنید و هم بزنید.حلوا را در گوشه تابه جمع کنید.

مرحله ششم 

با کفگیر از روی مواد برداشته و درون بشقاب برگردانید. برای تزئین روی حلوا می توانید از پسته استفاده کنید.

حلوا مجلسی تبریز

  • مدت زمان آماده سازی اولیه:10 دقیقه
  • مدت زمان پخت:50 دقیقه
  • مناسب تعداد:10 نفر

نکات تکمیلی در مورد حلوا کفگیری تبریز

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 50دقیقه میباشد .
حلوا کفگیری تبریز را می توانید در وعده دسر - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

اموزش پخت حلوا کفگیری مخصوص و مجلسی تبریز

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ن.ح
وبگردی