چسبیدن ته چین

چسبیدن ته چین به قالب و قابلمه 2 تا دلیل داره

کد مطلب : 85045تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
یکی از غذاهای محبوب ایرانی ته چین است. برخی افراد هنگام پخت این غذا نکاتی را رعایت نمی کنند به همین دلیل ته چین به کف قابلمه و قالب می چسبد.

علت اصلی چسبیدن ته چین به قابلمه و قالب

ته چین مرغ از معروفترین غذاهای ایرانی است که از ترکیب ماست و تخم مرغ و زعفران و برنج تهیه می شود. طرز تهیه ته‌چین بسیار ساده است اما یکی از نکات مهم در پخت آن حفظ فرم کیکی و نچسبیدن آن به قابلمه است. اگر می خواهید ته چین به قابلمه نچسبد، نکات زیر که در این بخش از آشپزخانه نمناک آورده ایم را رعایت نمایید.

عامل چسبیدن برنج به کف قابلمه و قالب

چندین عامل وجود دارد که باعث چسبیدن برنج به کف قابلمه و قالب می‌شود که شامل:

جنس قابلمه

ته چین را بهتر است در ظرفی نچسب مانند تابه یا ظروف تفلون که قطر بیشتر و عمق کمتر داشته باشد، تهیه نمود. خوب نبودن جنس قابلمه سبب چسبیدن برنج به کف قابلمه می‌شود حتی اگر شما روغن به میزان کافی نیز استفاده کرده باشید. زمان پخت ته چین از ظروف پخت نچسب استفاده نمایید تا برنج به کف قابلمه نچسبد.

ظروف پخت نچسب

عدم استفاده از روغن کافی

نریختن روغن باعث چسبیدن برنج به کف قابلمه می‌شود. اگر می خواهید ته چین شما به کف ظرف نچسبد باید مقدار مناسبی روغن را در کف ظرف بریزید. برای داشتن یک ته چین بی نظیر مقدار مناسبی کره و یا روغن زمان انتقال برنج به داخل قابلمه اضافه کنید و تمام کف و دیواره ظرف بمالید و سپس برنج را کف ظرف بریزید.

برای تهیه یک ته چین عالی و بی نقص، پیشنهاد می کنیم حتما از آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه ته چینی که در آشپزخانه نمناک و در مطلب " طرز تهیه ته چین مرغ مجلسی " گفته شده است، بهره ببرید.

روغن ته چین

راز تهیه یک ته چین خوب و قالبی

  1. برای پخت ته‌چین قالبی می توانید از ظروف پریکس نیز استفاده کنید. داخل ظرف پیرکس را با یک قلمو آغشته به روغن، چرب کنید و مواد ته چین را درون ظرف بریزید و بر روی ظرف پیرکس حاوی ته چین یک فول نازک بکشید و ظرف پیرکس را در فر قرار دهید. مدت زمانی که ته چین نیاز دارد در دمای 180 درجه سانتیگراد فر کاملا پخته شود، یک ساعت است.
  2. برای برشته شدن ته دیگ ته‌چین و طلایی و ترد شدن آن لازم است میزان روغن کف قابلمه کمی بیشتر از روش پخت سایر برنج‌ها باشد.
  3. برای تهیه ته چین قالبی برنج مخلوط با ماست و تخم مرغ و زعفران را ابتدا ته ظرف ریخته و آن را خوب فشار دهید تا کاملا فشرده شوند. سپس مرغ و زرشک تفت داده شده را به آن اضافه کنید و دوباره خوب آن را به کف ظرف فشار دهید. سپس باقیمانده برنج را دوباره در ظرف بریزید و خوب آن را فشار دهید. در انتها کره و روغن بر روی سطح برنج بریزید.
  4. ضخامت ته‌چین را در نظر بگیرید نباید خیلی نازک و یا ضخیم باشد.
  5. اگر این نکات رعایت گردد، فرم برنج قالبی شکل خواهد بود و به جداره‌ها نخواهد چسبید.

چسبیدن ته چین به قالب و قابلمه 2 تا دلیل داره

4.566
این مطلب مفید بود ؟606
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ز.ت
1 نظر به ثبت رسیده است
ندا1402-03-07
نخورید این چیزا رو اصلا برای سلامتی مفید نیست
02
وبگردی