تماس از دست رفته همراه اول
اگر به دنبال راهی برای فعال کردن “تماس از دست رفته همراه اول” هستید، در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با دو روش فوری و کاربردی آشنا خواهید شد.

آموزش فعال کردن تماس از دست رفته همراه اول

همراه اول یکی از محبوب ترین اپراتورهایی می باشد که این روزها اکثر ما از این اپراتور برای مکالمه، دیتا، پیامک و.... استفاده می کنیم که هر یک از این قابلیت ها در جایگاه خود دارای ارزش و اهمیت بالایی می باشند چرا که ما را با به دنیای بیرون متصل می سازند. با این حال بسیار دقیق نمی توان به این مورد رسید که در میان قابلیت های ارائه شده این اپراتور، کدام یک محبوب هستند و کدام یک کمترین استفاده را دارند چرا که ما به تمامی آنها نیاز داریم.

اما یکی از مشکلاتی که ممکن است برای هر یک از ما رخ دهد، عدم دریافت پیامک شماره های از دست رفته است که بنابر دلایل و شرایط مختلف ممکن است برای ما فعال نباشد و یا حتی فعال بوده باشد و بصورت ناگهانی قطع شده باشد. از این رو جای نگرانی نیست چرا که در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم سریع ترین و بهترین راه های ممکن را در این زمینه برای شما معرفی سازیم. همراه ما باشید.

ویژکی های سرویس تماس بان همراه اول

قبل از فعال کردن سرویس تماس بان همراه اول، بهتر است کمی با این قابلیت بیشتر آشنا شوید. به همین دلیل ما قصد داریم ابتدا شما را با یک سری اصول و ویژگی های این سرویس آشنا سازیم که عبارتند از؛

  1. امکان فعال سازی برای مشترکین دائمی و اعتباری
  2. فعال سازی رایگان می باشد
  3. تماس های از دست رفته از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد
  4. تاریخ، زمان و تعداد تماس های از دست رفته ارسال خواهند شد
  5. استفاده از تماس بان رایگان می باشد

1- ارسال پیامک به شماره 9914

برای فعال کردن پیامک تماس از دست رفته همراه اول در اولین قدم شما باید به شماره 9914 عدد 0 را ارسال کنید تا از فعال بودن یا فعال نبودن سرویس «تماس بان» همراه اول مطمئن شوید و سپس اگر پیامک دریافتی شما از همراه اول شامل این بود که این سرویس برای شما فعال نمی باشد، اینک عدد 1 را به سامانه 9914 پیامک کنید و صبر کنید تا پیامک فعال سازی برای شما ارسال شود. اینک برای تست گوشی را خاموش کنید و با دستگاهی دیگر به خودتان زنگ بزنید.

تماس از دست رفته همراه اول

طبیعتا گوشی شما خاموش است و قادر به پاسخگویی نخواهید بود. از این رو اینک گوشی را روشن کنید و چیزی بین یک یا دو دقیقه صبر کنید تا از سرویس تماس بان با شماره 989914+ برای شما پیامک تماس از دست رفته همراه اول ارسال شود که در این پیامک می توانید شماره ای که با شما تماس گرفته بود و شما موفق به پاسخگویی نبودید را مشاهده کنید. اما اگر برای شما فعال نشده است، اینک مرحله بعدی را امتحان کنید.

2- فعال سازی تماس از دست رفته با کد USSD

اگر مرحله اول برای شما موثر نبود و موفق به فعال سازی سرویس تماس از دست رفته نشده اید، اینک باید کد USSD ساده ای را اعمال کنید تا سرویس تماس از دست رفته همراه اول برای شما فعال شود. از این رو ابتدا وارد پنل شماره گیری گوشی شوید و سپس کد دستوری «ستاره 10 ستاره 243 مربع» را شماره گیری کنید.

تماس از دست رفته همراه اول

بعد از شماره گیری کد دستوری گفته شده، عدد 1 را به سامانه 9914 ارسال کنید و صبر کنید تا سرویس تماس بان برای شما فعال شود. تا این قسمت شما تمام مسیر را طی کرده اید و می توانید از سرویس تماس بان استفاده کنید. برای تست می توانید گوشی را خاموش یا در حالت هواپیما بگذارید و با گوشی دیگری به خودتان زنگ بزنید و سپس گوشی خودتان را روشن کنید که بعد از روشن شدن گوشی تنها در طی چند دقیقه به شما پیامکی از سامانه 9914 ارسال خواهد شد.

توجه : برای غیرفعالسازی سرویس تماس بان، باید عدد 5 را به سامانه 9914 ارسال کنید که فرایند غیرفعالسازی تماس بان برای شما از طریق پیامک ارسال خواهد شد.

چگونه تماس از دست رفته همراه اول را فعال کنیم؟

3.9213
این مطلب مفید بود ؟16845
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : همراه اول
وبگردی