نکات پخت تارت
تارت از انواع شیرینی ها لذیذ و دوست داشتنی می باشد که برای عصرانه و همچنین برای پذیرایی از مهمان ها بسیار مناسب می باشد.

نکات مهم درباره طرز تهیه تارت

چندین طرز تهیه برای خمیر تارت یاد شده است; می توانید بجای آب از زرده تخم مرغ استفاده کنید یا بجای کره در دستور تهیه فرانسوی روغن زیتون آمده است.

همچنین می توانید بجای وانیل از پوست لیمو رنده شده استفاده کنید.

مهم ترین نکته در آماده کردن خمیر تارت ترد و خوشمزه این است نباید خمیر آن را زیاد ورز دهید. ورز دادن زیاد سبب آزاد شدن گلوتن آرد می شود و در آخر خمیر تارت خشک می شود. از ورز دادن خمیر با کف دستان خود نیز بپرهیزید زیرا گرمای دست باعث ذوب شدن کره می شود.

با افزودن 50 گرم پودر کاکائو و کم کردن همان اندازه از آرد می توانید تارت کاکائویی فراهم نمائید.

زمانی که خمیر تارت را از یخچال بیرون آوردید با چاقو برش دهید، قطع کردن خمیر بافت آن را از بین می برد.

حتما خمیر تارت را چنگال بزنید تا پف نکند و شکل نامناسبی به تارت شما ندهد.

در بعضی دستور تهیه ها پس از چیدن خمیر در قالب روی آن را جسم قدری سنگین می گذارند تا مطمئن شوند.

برای تزیین تارت کارهای زیادی میتوانید انجام دهید؛ از پسته یا گردو، خمیر فوندانت در انواع شکل ها می توان برای تزیین این دسر شکلاتی استفاده کرد.

نکات مهم تارت خانگی

از خامه به کمک انواع ماسوره ها و از انواع میوه ها میتوانید برای تزیین استفاده کنید و حتی گاهی از گل های طبیعی هم برای تزیین استفاده می شود.

اگه خمیر شما موقع پخت داخل فر، آب رفت و کوچک شد بدین معنا می باشد که هنگام  تهیه خمیر حرارت دست و یا ورز دادن سبب روغن افتادن خمیر شده! خمیرهایی که در آن ها مقدار قابل توجهی کره استفاده میشود نسبت به حرارت حساس هستند و اگه به روغن بیفتد داخل فر تغییر شکل میدهند و بعد از پخت سفت می شود.

حتما از کره سرد داخل تارت استفاده کنید؛ این کار احتمال به روغن افتادن خمیر را کم میکند.

اگه پودر قند نداشتید، میتوانید شکر رو آسیاب و الک کنین و داخل مواد استفاده کنید! اگه ذائقه شما با شیرینی زیاد جور نیست میتوانید پودر شکر رو کم و حتی حذف کنین تا فقط شیرینی شکلات و موز باعث شیرینی تارت شود.

چون داخل خمیر تارت مقدار قابل توجهی کره استفاده می شود، بعد از قرار گرفتن داخل یخچال خمیر تارت سفت تر می شود بنابراین کمی قبل از سرو از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسد.

خمیر تارت به مدت یک هفته داخل یخچال و یک ماه داخل فریزر قابل نگه داری است. فقط کافیه کمی قبل از استفاده از یخچال خارج کنید تا به دمای محیط برسه.

از قالب های تارت کوچیک میتوانید برای سرو راحت تر تارت استفاده کنید تا تارت های شما حالت تک نفره داشته باشد. 

جالبه بدونید از خمیر تارت علاوه بر عصرانه و دسر، در غذاهای مختلف برای ناهار و شام هم استفاده میشود؛ میتوان خمیر تارت را بدون شکر و با مقدار بیشتری نمک درست کرد و داخل آن را با مواد مختلف مثل گوشت، قارچ، مرغ یا سبزیجات پر کرد و از آن به عنوان اردور یا پیش غذا و یا اگر در اندازه کوچک تهیه شود به عنوان فینگر فود استفاده کرد.

نکات مهم در طرز تهیه تارت خوشمزه و ترد

59
این مطلب مفید بود ؟90
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/م.ح
وبگردی