انشا روز معلم
در این مطلب متن هایی کوتاه و بلند با موضوع روز معلم از زبان کودکانه، ابتدایی و راهنمایی برایتان آماده کرده ایم.

انشا روز معلم با متن کوتاه و بلند

روز دوازدهم اردیبهشت مصادف با شهادت شهید مطهری در تقویم ما روز معلم است و در این روز از معلمان قدردانی می‌شود. اگر می خواهید در این روز برای تجلیل و ادای احترام به مقام معلم انشا و متن هایی را بنویسید، این بخش از نمناک را مطالعه نمایید، در مطلب حاضر انشا در مورد معلم کلاس چهارم، انشا در مورد معلم کلاس اول، انشا در مورد معلم کلاس سوم، انشا در مورد معلم کودکانه کلاس دوم و.. نگاشته شده‌ است که شما را به مطالعه این متون دعوت می‌نماییم.

انشا

انشا در مورد معلم کوتاه

معلمی یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین مشاغل در دنیا به حساب می‌آید چرا که معلم سازنده نسل های آینده هر کشوری می باشد. معلمی عشق و هنر آموختن است، آموختن دانش و مهارت های زندگی به فرزندان این کشور، به همین خاطر هر ساله با فرا رسیدن روز شهادت " آیت الله مرتضی مطهری" مقام معلم را پاس می داریم.

امروز روز معلم است، روز آن انسان های ارزشمندی که با دقت و لطافت بذر جوانه ذاتی انسان ها را پرورش می دهند و راه درست را به آن ها نشان می‌ دهند و زمانی که او را به درختی با مقاومت بالا تبدیل کردند، در مسیر اصلی خود رها می‌ کنند تا به عمل آید و رشد کند. روز معلم یادآور شکوه و عظمت زنان و مردان پاکباخته ای است که در طول تاریخ در عرصه ی تعلیم و تربیت زیباترین جلوه های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته اند.

ای معلم، می خواهم امروز با تو سخن بگویم که مظهر عشقی، که با تمام رنج ها الفبای محبت را به من آموختی، چون مادری مهربان نوازشم کردی و گاهی با سختگیری هایت به من مسئولیت پذیری یاد دادی، با تمام توانایی ات تارهای وجودم را به صدا در آوردی و خواندن غزل با خدا بودن را به من آموختی که چگونه شاد و شکرگزار باشم و کفر و کذب دوری کنم. معلم عزیزم کلمات نمی توانند تو را وصف کنند، تویی که مانند پیله ای بر دور کرم ابریشم هستی و همانگونه که پیله از کرم تا وقت پروانه شدن محافظت می کند، تو از من مراقبت می کنی تا به اوج برسم و از موفقیت هایم شاد می شوی، معلم عزیزم تو را سپاس، بدان که تا همیشه قدردان زحماتت هستم و تلاش می کنم آنچه که من آموخته ای و درس انسانیت و بی باک بودن را پیادهخ سازم و در جامعه فرد مفیدی باشم و اینگونه محبت های شما را پاسخ گویم.

موضوع درباره روز معلم

تعلیم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی کرده است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند، نقش معلم در جامعه، نیز مانند نقش انبیاست و همانطور که امام (رضوان‌الله‌علیه) فرمودند «معلّمی شغل انبیا است»؛ چراکه معلمان در راهی حرکت میکنند که برترین انسانهای تاریخ بشریّت، آن راه را رفته‌اند و بر اوج جانها خط دانش وایمان می نگارند و در ضمیر پاک دانش آموزان نقش فطرت را برجسته تر می سازند و با کاشتن بذر عفاف و صداقت عفاف و صداقت تعهد در دلها ارزش فوق مادی می آفریند.

در کشور ما برای تجلیل از مقام والای معلم روز 12 اردیبهشت، به نام روز معلم نامگذاری شده و جشن گرفته می شود. در این روز مسی خواهم در قالب کلمات از تو سپاسگزاری کنم گرچه مقامت والاتر از هر چیزیست و در کلمات نمی گنجد، پس تو را ای معلم به وسعت نامت سپاس می‌گویم، همان نامی که چهار حرف بیشتر ندارد، اما کشیدن هر حرف و صدایش زمانی به وسعت تاریخ نیاز دارد.ای معلم تو را سپاس، ای آغاز بی پایان، ای وجود بی کران، تو را سپاس. ای والا مقام، ای فراتر از کلام، تو را سپاس. ای که همچون باران بر کویر خشک اندیشه ام باریدی. سپاست می‌گویم، تو را به اندازه تمام مهربانی‌هایت سپاس می‌گویم.

تو را سپاس می‌گویم ای نجات بخش آدمیان از ظلمت جهل و نادانی، ای لبخندت امید زندگی و غضبت مانع گمراهی. تو که با دستان پر عطوفتت گلهای علم و ایمان را در گلستان وجود می‌پرورانی و شهد شیرین دانش را به کام تشنگان می‌ریزی. رنج امروز تو، اعتلای فرهنگ و مکتب و میهن فردای ماست. تو «امروز» خود را وقف «فردا»ی ما کرده ای و همچو شمع، قطره قطره می سوزی تا دل و جان ما را روشن سازی، در آخر ای معلم همکار خوب پیغمبران دوستت دارم و قدردان زحماتت هستم.

انشا در مورد معلم کلاس ششم

به نام خداوندی که ما را به حال خود رها نکرد، خداوندی که قلم را آفرید و آن را شایسته ی سوگند خویش قرارداد. خدایی که انسان را به زیور اندیشه و تفکر آراست و او را امانتدار این ودیعه ی الهی قرارداد.خدایی که پیامبران را آفرید تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزند، خدایی که معلمان را آفرید تا ادامه دهنده راه پیامبران باشند و به انسان ها بیاموزند، مهر، عطوفت، انسانیت، مهربانی، رهایی از جهل و نادانی و...

روز معلم است و این روز را به معلمانی تبریک می گویم که توانسته اند آینده سازان این سرزمین را طوری تربیت نمایند که زیر بار ظلم و حقارت نروند، این روز مختص معلمانی است که شیره جانشان را کلمه کرده و به شاگردان خود آموختند، معلمانی که تنها به آموختن دروس و الفبا تکیه نکرده و انسانیت را به دانش آموزان خود یاد دادند، آموزگار عزیزم، این روز را به تو تبریک می گویم و از تو سپاسگزارم که دستم را به مهر گرفتی و مرا در کوچه باغ‌های معرفت گام به گام گرداندی، مرا به میهمانی دانایی بردی و با رنگین‌کمان لبخندت، با خدا آشنا ساختی، عقل را به من شناساندی و عشق را به من نوشاندی، اندیشیدن را به من آموختی نه اندیشه‌ها را.سپاس می‌گزارم تو را که همچون باران بر کویر خشک اندیشه‌ام باریدی. ای معلم، ای آغاز بی پایان، وجود بی کران، ای والا مقام، ای فراتر از کلام، تو را سپاس.

انشا روز معلم با مقدمه و نتیجه گیری

مقدمه:هر کودکی که پا به مدرسه می گذارد، اولین فردی که با او روبه رو می شود معلم است. کسی که با یک نگاه مهربان دل کودکی را تا همیشه با خود می برد. ان روز چه مبارک است و چه فرخنده که معلمی دل شاگرد می برد. ای نفست مسیحایی تو بودی که به من آموختی که سر به آسان بلند کنم و از خدا طلب عشق کنم. به دستم مداد و قلم و به چشمم مهربانی دادی و از من خواستی که تا همیشه درس عشق را پس دهم.

بدنه:معلم فردی مقدس و داناست که هر کودکی خیلی خوب با او انس می گیرد و او را بیشتر از اعضای خانواده دوست داشته و حرفش را قبول می کند. برای کودک معلم یک بت است که تمام لحظاتش را با یاد او تقسیم می کند. در دفتر نقاشی کلاس اولش او را به تصویر می کشد و تا همیشه نامش در قلب جا باز می کند. دل به دلش داده و با ناز نگاهش خط خوش خاطره را ترسیم می کند.

در روزهای خوبی و تلخی او را همدم می داند و دلتنگی هایش را با معلم تقسیم می کند. دفترش را با خط خوش او شروع می کند و تا همیشه از او یک اسطوره می سازد. معلم آفتابی پر نور است که عشق و راستی و درستی را در ذهن کودک حک می کند. گاهی مادر است و زمانی پدر، درمان روح است و همدم تنهایی، از چشم کودک غمش را می خواند و برایش خواهری و مادری هم می کند.

چراغ به دست آینده را برای کودکان و دانش آموزان تشریح می کند. از غم کودک غمگین است و در شادیش چشمش برق می زند. او بهتر از هر کسی می تواند حرف دانش آموز را بفهمد و درکش کند. دوستت دارم ای همه وجود من. سلام من بر تو ای پیامبر انسان ساز و ادامه دهنده راه پیامبران.

نتیجه گیری:دانش آموزان باید با معلم خود صمیمی و دوست شوند تا بتوانند درس را خوب بخوانند. معلم گاهی دوست است و زمانی عضوی از خانواده و شاید هم پدر و مادر. او برای کودک یک موجود کامل است و همه دانش آموزان بعد از خدا او را می پرستند. فدای همه معلمان زحمت کش سرزمینم که بیماری کرونا توانست ارزششان را به ما یاد آوری کند.

انشا در مورد معلم کودکانه

امروز روز معلم است، روزی که برای ما دانش آموزان بسیار پر اهمیت است، همه ما دوست داریم این روز را جشن بگیریم و برای معلم خود هدیه های خوب تهیه کنیم، خانم معلم چند روز پیش درباره این روز با ما صحبت کرد و به ما گفت که همین که شما درس های خود را خوب بخوانید، درست رفتار کنید و به پدر و مادر و بزرگترها احترام بگذارید، بهترین هدیه برای من است و من دوست ندارم که براتی خریدن هدیه خودتان را به دردسر بیاندازید اما ما بچه ها تدارکاتی برای روز معلم در نظر گرفته ایم تا بتوانیم از معلم خودمان که هر روز شاهد تلاش هایش بوده ایم، تشکر نماییم.

در این انشا من می خواهم برای معلمم بنویسم که شما را خیلی دوست دارم، زمانی که پا به مدرسه و کلاس اول گذاشتم، نمی دانستم که شما هم مانند مادرم مهربانید و مانند او حمایتم می کنید، گرچه آن روز غمگین بودم و گریه کردم اما خوشحالم از اینکه توانستم با شما ارتباط خوبی برقرار کنم و مانند مادرم دوستتان بدارم، معلم عزیزم ممنون از تمام زحماتی که برای ما می کشید، ممنون از اینکه به ما درس می آموزید، از شما سپاسگزارم و تلاش می کنم همانطور که دوست دارید فرد مفیدی برای جامعه و موجب سربلندی پدر و مادرم و شما شوم.

انشا روز معلم؛ انشا بلند با موضوع معلم برای همه پایه ها

4.236
این مطلب مفید بود ؟306
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ن.ح
برچسب : روز معلم
وبگردی