خواسته نوجوانان
نوجوانی بحرانی ترین روزهای زندگی هر فرد است و باعث به چالش کشیدن والدین برای رابطه با فرزندانشان میشود.والدین چگونه میتوانند این رابطه را مدیریت کنند؟

مسائلی و خواسته هایی که برای نوجوانتان مهم است

سال های نوجوانی سخت ترین سال ها برای بچه ها و والدین است و هر دوی آنها در درک افکار یکدیگر با چالش هایی روبرو می شوند که می تواند رابطه را تیره کند. در این زمان نوجوانان سعی می کنند بدانند که می خواهند در آینده چه هدفی را دنبال کنند و نیاز بیشتر به حمایت والدین دارند و مسائلی وجود دارد که دوست دارند والدینشان آنها را دانسته و مورد اهمیت قرار دهند.

در این بخش از خانواده پلاس نمناک چند کار وجود دارد که والدین می توانند انجام دهند.

به علاقه آنها علاقه نشان دهید

به عنوان والدین نیازی به دانش کامل برای سرگرمی آنها ندارید فقط علاقه نشان دهید و تا جایی که می توانید برای حمایت از آنها مشارکت کنید.

بازی

آنها را تشویق کنید

به جای انتقاد آنها را تشویق کنید تا رویاهایشان را دنبال کنند و حتی برای کوچکترین تلاشی که می کنند از آنها تعریف کنید.

با آنها وقت بگذرانید

فرصتی برای گذراندن اوقات با کیفیت با نوجوان خود با بردن او به پیک نیک ایجاد و آن را به یک عادت تبدیل کنید و برای آن زمان با کیفیتی بگذارید.

رابطه با نوجوانان

کمی استقلال بدهید

به نوجوانان خود آزادی عمل بدهید تا به تنهایی و بدون دخالت شما، امور خود را مدیریت کنند و سعی کنید بدون اجازه در موضوع آنها دخالت نکنید.

در مورد برنامه آنها بپرسید

به جای اینکه به آنها بگویید از آنها چه انتظاری دارید، از آنها در مورد برنامه هایشان بپرسید. آنها چه می خواهند و برای رسیدن به آن چه می کنند.

مشاوره بدهید

اگر نوجوانتان با مشکلی به سراغ شما آمد به جای انتقاد یا قضاوت توصیه ای به او ارائه دهید.

صحبت کردن

به آنها بگویید دوستت دارم

به فرزندان خود بگویید آنها را دوست دارید و در هر موقعیتی به آنها اعتماد دارید. این به تقویت پیوند بین شما دو نفر کمک می کند.

خواسته ای که نوجوانت آرزو دارد بدانی

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : نوجوانان
وبگردی