دلیل قهر مردان
بر خلاف تصوری که زنان از مردان دارند اکثرا مردان هم قهر می کنند و این از نظر زنان عجیب است ولی با دانستن علت این قهر این موضوع هم قابل هضم و هم قابل رفع می شود.

چرا مردان قهر می کنند؟ دلیل این رفتار در آنها چیست ؟ 

اختلافات زناشویی جزو جدا نشدنی در هر زندگی مشترک است که ممکن است به قهر و ناراحتی منجر شود.
گاه دلیل مهم قهر کردن این است که مهربانی و توجه فرد مورد نظر دریافت شود. به ویژه مردان با توجه به اینکه از کودکی یاد گرفته اند که احساسات خود را نشان ندهند، قهر را ساده ترین روش برای کنترل اوضاع و ابراز ناراحتی خود می دانند.در این بخش از خانواده پلاس نمناک به قهر مردان و دلایل این موضوع خواهیم پرداخت. 
قهر مرد

روانشناسی قهر مردان 

به طور کلی افرادی که قهر می کنند، در حال سو استفاده ی عاطفی از اطرافیان خود می باشند، این افراد برای مدتی ساکت می مانند و هیچ ارتباطی برقرار نمی کنند.
یکی از دلایل قهر مردhن این است که چیزی را که می خواهند به دست نیاورده اند.
گاه برخی از مردان در این شرایط عصبانی شده و با ابراز خشم، سعی در جلب توجه دارند. در واقع افرادی که قهر می کنند در ارتباط خود صادق نیستند و به دنبال روشی برای گله و شکایت خود هستند. 
به نظر برخی روانشناسان، پس از قهر افراد تظاهر می کنند که در سکوت رنج می برند، اما درواقع آنها خشم خود را در این حالت ابراز می کنند.
گاه مردان بدون هیچ دلیلی قهر می کنند تا توجه و محبت شما را جلب کنند و آنها اغلب به دنبال محبت هستند. مردان در این شرایط سکوت می کنند و از برقراری ارتباط اجتناب می نمایند و می خواهند ان پیام را به شما برسانند که " من حالم بدتر از آنی است که حوصله این کار را داشته باشم، من عصبانی و ناراحت هستم". 

دلایل اصلی و رایج قهر کردن مردان 

مردان در کودکی، قهر کردن را راهی مناسب برای بهتر شدن رفتار مادرشن نسبت به خود می دانستند و حال از همسرشان نیز انتظار دارند که بی قید و شرط آنها را دوست داشته باشد.
مردان علاقه دارند که دوست داشته شوند، به آنها گوش داده شود، و همسرشان مراقب باشد تا کاری نکند که آنها ناراحت شوند. اما باید توجه داشت که خواسته های بی جا زندگی را تبدیل به جهنم خواهد کرد. 

خشم 

قهر کردن یک روش ناسازگارانه و ناسالم برای ابراز خشم است. بنابراین می توان گفت که افراد هنگام مواجهه با احساس خشم خود نسبت به دیگران و نارضایتی از برخی مسائل قهر می کنند. 

حل نشدن مشکل 

قهر کردن مانع از رفع مشکلات می شودو مردانی که به احتی قهر می کنند، توانایی حل مسئله به طور مسالمت آمیز را ندارند. 

یادگیری 

مردانی که زیاد قهر می کنند، به طور یقین این رفتار را یاد گرفته اند.بسیار از مواقع، والدین به هنگام دعوا و قهرهای خود، از فرزندانشان غافل می شوند.
در حای که کودکان رفتار آنها را تقلید می کند. والدینی که دائما در حال قهر باشند، کودک روشی دیگر برای حل مشکلات را نمی آموزد و در آینده با همسر خود این رفتار را تکرار می کند. 

تقویت شدن 

مردانی که قهر می کنند، معمولا این رفتار در آنها تقویت می شود زیرا همیشه فردی هست که از آنها دلجویی کرده و در اصطلاح منت کشی کند.
بنابراین با قهر کردن به خواسته خود می رسند و این رفتار خود را ادامه می دهند.
ناراحتی مردان

در روانشناسی قهر مردان دلایل مختلفی برای قهر وجود دارد که عبارتند از: 

برخی از مردان به این خاطر که در کودکی با قهر کردن به نتیجه می رسیدند، قهر می کنند. 

آنها دوست دارند همیشه به آن ها این احساس را بدهید که در زندگیتان جایگاه خاصی دارند. 

مردان می توانند مانند یک کودک فقط عشق و دوست داشته شدن توسط اطرافیان را بخواهند. 

گاه مردان به علت داشتن حس تنهایی، قهر می کنند، چرا که می خواهند شنیده شوند و هنگام بروز مشکل از آنها مراقبت شود. 

راه حل قهر مردان و نحوه رفتار با شوهر قهر قهرو 

زندگی با شوهری قهرقهرو می تواند عذاب آور باشد و نحوه برخورد شما با این دست از مردان بسیار مهم است.

همسرتان را تحقیر نکنید

با اینکه قهر کردن مدام همسرتان شما را عصبانی می کنداما نباید باعث نشان دادن واکنش ناسالمی از جانب شما شده و او را با الفاظی تحقیرآمیز خطاب کنید. این کار علاوه بر دور شدن همسرتان از شما موجب سردی روابطتان خواهد شد.
مثلا بگوئید:
انقدر بدم میاد که مثل بچه ها قهر می کنی و یا خیلی قهر قهرو هستی. این سخنان هرگز به مشکلات شما کمک نخواهد کرد. 

قلق شوهر خود را بدانید

توصیه های کلی درباره روابط خوب برای همه صدق نمی کند. اگر از روشی نتیجه مثبت گرفتید آن را تکرار کنید، در غیر آن صورت روش دیگری را امتحان کنید.
شخصیت برخی از مردان درون گرا است و به هنگام ناراحتی ترجیح می دهند که کمی تنها بوده و از همسرشان فاصله داشته باشند.
اگر همسر این خصوصیت را دارد، او را درک کرده و اجازه دهید تا با روش خود ناراحتی اش را فروکش کند.
مثلا با صراحت بگوئید:
فکر کنم از موضوعی ناراحت هستی، دوست داری با هم در موردش صحبت کنی؟ 
اگر همسرتان گفت که از دست شما ناراحت است حالت دفاعی به خود نگیرید و تلاش کنید تا کل موضوع را بدانید. اما اصرار به انستن موضوع نکنید و به او فرصت دهید تا در فرصت مناسب با شما صحبت کند.
این کار نشان می دهد که به شخصیت او احترام می گذارید، علاوه بر این مسئولی شروع مجدد صحبت را به او واگذار کرده و دیگر نگران منت کشی و نحوه آشتی کردن نیستید. 
دلیل قهر مردان

علت ناراحتی را جویا شوید

همانگونه که در سبک زندگی نمناک میخوانید دراین شرایط بهتر است با همسرتان در آرامش صحبت کنید تا دلیل ناراحتی خود را ابراز کند.
پس از دانستن علت ناراحتی، بهتر می توانید روش کنترل آن را پیدا کنید. روش شما برای رفتار با همسر نارحتتان بسیار مهم است.
به زبان بدن و تن صدای خود توجه کنید، خود را آماده اتهام یا مجادله نشان ندهیدو از در نگرانی و اهمیت وارد شوید. 

به خصوصیات مثبت همسرتان فکر کنید 

هنگامی که همسرتان زود ناراحت شده و زیاد قهر می کند، به طور حتم تصور می کنید که شوهرتان بیش از اندازه حساس است. با اینکه این تصور تا حدی درست می باشد.
اما باید توجه داشت که هیچ انسانی کامل و بدون نقص نیست و همه افراد علاوه بر ویژگی های شخصیتی مثبت، دارای خصوصیات منفی نیز هستند.
بنابراین به جای تمرکز بر صفات حساس و قهرو بودن همسرتان، به ویژگی های مثبت همسرتان بیشتر توجه کرده و از افکار منفی دور بمانید.
در زندگی مشترک مثبت فکر کنید و نقاط مثبت همسرتان را تشویق کنید. این کار موجب گرم شدن زندگی، بهبود رابطه و تقویت شدن رفتارهای مثبت شوهرتان خواهد شد. 

شوهرتان را تشویق به افزایش مهارت های ارتباطی کنید

اگر حال همسرتان به دلیل مشکلات حل نشده در گذشته باشد، مراجعه به مشاور بهترین گزینه برای رفع مشکلات است.
وقتی که شوهرتان حس خوبی به خود داشته باشد، رفتارهای او در برابر شما نیز تغییر می کند.زودرنجی او از بین رفته و خشم و عصبانیت او فروکش خواهد شد.
اما اگر همسرتان تمایلی به مراجعه به مشاور ندارد، با روش های دیگر آگاهی و اطلاعات او را در زمینه مهارت های ارتباط با همسر افزایش دهید.
مثلا با تهیه کتابهای روانشناسی ازدواج موفق و برقراری ارتباط موثر با همسر، او را تشویق به مطالعه کنید.
یا حتی خودتان آن را مطالعه کرده و به طور خلاصه هرشب قبل از خواب برای او بازگو کنید. البته در این موارد نباید زیاده روی کرده و صحبت های شما نباید حالت نصیحت و تذکر داشته باشد. 

شوخ طبع باشید

شاید نتوانید حال شوهرتان را کنترل کنید،اما می توانید شرایط مساعدی به وجود آورید.
شوخ طبعی می تواند برای رفع تنش و کدورت مفید باشداما نباید از شوخی شما برداشت بدی شده و اوضاع بدتر شود. اگر حس می کنید که همسرتان نسبت به جملات و جوک های شما احساس خوبی ندارد از ادامه بیان آنها خودداری کنید. 
شوخی طبعی

حساسیت های شوهرتان را بشناسید

خوب فکر کنید و زمانی که منجر به قهر شوهرتان شدید را مرور کنید تا دلیل ناراحتی او را بدانید.
این موضوع شاید برای شما بی اهمیت باشد اما می تواند نشانه هایی را در اختیار شما بگذارد که با حساسیت های او بیشتر آشنا شوید.
مثلا ممکن است به خاطر شوخی در جمع با شما قهر کرده باشد و یا در مهمانی، اشاره او برای بازگشت به منزل را نادیده گرفته باشید. هرچند ممکن است شما قصد رنجاندن همسرتان را نداشته باشید اما مشخص است که شوهر شما بر اینکه در حضور دیگران او را تایید و تحسین کنید حساس است.
با دانستن این موضوعات ساده می توانید در مهمانی ها رفتاری تحسین آمیز با همسرتان داشته باشیدو رضایت او را پیش از قبل جلب نمائید. 

دلیل قهر مردان و بهترین رفتار با شوهر قهرقهرو !

4.279
این مطلب مفید بود ؟6613
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی