تولد
مراقبت از خود
این روز های افراد به دنبال روش ها و تکنیک های موثر برای مراقبت از خود هستند زیرا که از تاثیر آن بر کیفیت زندگی به خوبی آگاه هستند.

تکنیک درمانگران برای مراقبت از خودشان

مراقبت از خود فواید بسیار زیادی دارد و باعث می شود که شما بتوانید روز به روز بیشتر از فواید آن بهره مند شوید. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک به شما توضیح می دهیم که درمانگران برای مراقبت از خودشان چه کارهایی را در پیش می گیرند که شاید ما از آن خبر نداشته باشیم.

 حد و مرز تعیین می کنند

بسیاری از افراد مراقبت از خود را با لیست انجام کار های روزانه پیش می برند. به این صورت که برای هر کاری زمان و مرز تعیین شده دارند تا بتوانند سریع تر استراتژی های خود را به عمل نزدیک کنند.

لیست کار های روزانه

حس تازگی را به وجود می آورند

قطعاً شما در طول روز خسته می شوید. باید کاری کنید که دوباره انرژی بگیرید. معمولاً این افراد همه جا را تمیز نگه می دارند و برای ایجاد حس بهتر و تازگی، دوش می گیرند و یک فنجان قهوه می خورند تا دوباره سرحال شوند.

بیرون می روند

شما می توانید حس بینایی ، شنیداری و بویایی را با بیرون رفتن از خانه در خودتان تقویت کنید . افرادی که از خودشان مراقبت می کنند، معمولاً چند وقت یک بار وسط کار بیرون می روند و در فضای جدید قرار می گیرند تا دوباره انرژی پیدا کنند. 

قدم زدن

غذای سالم را با افکار مثبت همراه میکنند

افرادی که از خودشان مراقبت می کنند ، تکنیک های تغذیه روح با تغذیه جسم را به کار می بندند . هنگام خوردن غذای سالم، افکار مثبتی در ذهن دارند که همین باعث می شود هم از لحاظ روحی و هم جسمی سالم تر باشند.

از حمایت دیگران برخوردار می شوند

همه ما به کمک دیگران نیاز داریم و در نتیجه چه بهتر که بتوانیم از حمایت آن ها برخوردار باشیم . افرادی که از خودشان مراقبت می کنند، از این که حمایت دیگران را داشته باشند خجالت نمی کشند.

مطالبی مطالعه می کنند که به آن ها انگیزه می دهند

افرادی که از خودشان مراقبت می کنند، به دنبال خواندن و مطالعه زندگی افرادی هستند که باعث ایجاد انگیزه در آن ها می شود و آن ها را به تلاش وا می دارد.

مطالعه کردن

افکارشان را می نویسند

این افراد افکار خودشان را روی کاغذ می نویسند و ژورنال نویسی انجام می دهند. انجام این کار باعث می شود که احساس بهتری پیدا کنند و در نتیجه می توانند بیشتر روی خودشان و افکار منفی که دارند کنترل پیدا کنند .

تمرین یوگا انجام می دهند

افرادی که از خودشان مراقبت می کنند، می دانند که یوگا فواید زیادی برای آن ها دارد و می تواند از لحاظ ذهنی، روحی و عاطفی به آن ها کمک کند و در نتیجه تمرین یوگا را جزء اولویت های خود قرار می دهند.

یوگا

وارد کارهای چالش بر انگیز می شوند

افرادی که به خودشان اهمیت می دهند و از خود مراقبت می کنند، می دانند که یکنواختی حال آن ها را خوب نمی کند و در نتیجه به دنبال انجام کار های چالش برانگیز هستند تا بتوانند تنوع حداکثری را در زندگی شان تجربه کنند.

تراپیست ها برای مراقب از خودشون چیکار میکنن؟

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
برچسب : روانشناسی
وبگردی