چیزهایی که نباید داخل خودرو گذاشت
هر وسیله ای برای انجام کار خاصی طراحی شده است؛ مثلا اتومبیل برای حمل و نقل است و مکان مناسبی برای رها کردن یک سری از وسایل نیست.

لوازم و اشیایی که نباید داخل خودرو بمانند

خودرو باید وسیله ای برای حمل و نقل باشد، نه وسیله ای که آن را شبیه به انباری استفاده می کنید. نگه داشتن چیز های مختلف در خودرو قطعاً به سلامت آن وسایل آسیب می زند. در این قسمت از سبک زندگی نمناک مواردی را به شما معرفی می کنیم که تحت هیچ شرایطی نباید آن ها را داخل ماشین نگه دارید.

دارو

دارو ها باید در دمای اتاق نگه داشته شوند اما ماشین معمولاً دمای متعادل ندارد. فقط بیش از حد گرم است که گرما به دارو ها آسیب وارد می کند و تاثیرگذاری آن ها را کاهش می دهد.

لوازم برقی

جدا از اینکه این لوازم گران قیمت هستند، چیز هایی مثل لپ تاپ، گوشی موبایل و دیگر لوازم برقی راحت دزدیده می شوند. از طرفی سلامت آن ها نیز در خطر خواهد بود اما اگر تحت هر شرایطی مجبور شدید آن ها را داخل ماشین نگه دارید، حتماً پسورد و کد های لازم را تنظیم کنید و سعی کنید آن ها را در قسمتی از ماشین قرار دهید که قابل دیدن نباشد.

وسایل برقی

ضد آفتاب

مواد فعال موجود در ضد آفتاب بر اثر گرمای بالا داخل ماشین خاصیت خود را از دست می دهند. قرار دادن ضد آفتاب مخصوصا در روز های گرم داخل خودرو تاثیرگذاری آن را کاهش می دهد و حتی باعث بیرون ریختن مواد داخل تیوب می شود.

بطری آب

مطالعات نشان می دهد که مواد شیمیایی موجود در پلاستیک بطری آب؛ عامل ایجاد سرطان و بیماری قلبی خواهد بود، مخصوصا اگر در دمای بالا قرار بگیرد زیرا مواد شیمیایی را فعال کرده و به آب وارد می کند.

کیف دستی

قرار دادن کیف پول یا کیف دستی داخل ماشین، هدف بسیاری از دزدان خواهد بود، مخصوصا اگر در را قفل کرده باشید که ممکن است به خاطر آن به ماشین شما هم آسیب وارد شود.

کیف

عینک

هرگز عینک آفتابی خود را داخل ماشین نگذارید. گرمای موجود در ماشین فرم پلاستیکی عینک آفتابی را خراب می کند. فلز را نیز دچار مشکل خواهد کرد. نگه داشتن عینک معمولی یا عینک آفتابی داخل داشبورد وضعیت را بدتر می کند و خاصیت عینک را از بین خواهد برد.

اسناد مهم

اگر اسناد مهم شخصی دارید، هرگز آنها را داخل ماشین قرار ندهید زیرا اگر گرم و یا دزدیده شوند، به دردسر خواهید افتاد.

پاسپورت یا شناسنامه

هرگز پاسپورت یا شناسنامه خود را هنگام سفر داخل ماشین نگه ندارید، زیرا اگر پاسپورت نداشته باشید شاید در یک کشور دیگر درگیر شوید و هویتتان دیگر مشخص نخواهد بود. پاسپورت جزء مهم ترین مدارکی است که نباید آن را از خودتان دور کنید.

شناسنامه

کودک

بسیاری از خانم ها و آقایان عادت دارند که فرزند کوچک خود را به بهانه اینکه فقط چند دقیقه کار دارند، داخل ماشین می گزارند اما قرار دادن فرزندتان داخل ماشین به تنهایی، عاملی برای خطر خواهد بود. جالب است بدانید که هر سال؛ 39 کودک به دلیل گرمای داخل ماشین سکته می کنند.

اگر شیشه را پایین هم بدهید باز هوای داخل ماشین کثیف و آلوده است و آسیب جبران ناپذیری به فرزند شما وارد می کند و همچنین خطر دزدیده شدن وجود دارد.

حیوان

بعضی از افراد پرنده نگه می دارند و عادت دارند که در مسیر آن ها را با خودشان همراه کنند اما نگه داشتن هیچ گونه حیوانی داخل ماشین توصیه نمی شود، زیرا گرمای آن نیز باعث آسیب به حیوان خواهد شد و فرقی ندارد که چه حیوانی باشد.

خوراکی

خوراکی مخصوصاً سبزیجات را داخل ماشین نگه ندارید. گرمای هوا باعث پلاسیده شدن آن ها می شود و خاصیتشان را از بین می برد.

خوراکی

گل و گیاه خانگی

گل و گیاه خانگی هرگز نباید داخل ماشین نگه داشته شوند، زیرا اکسیژن در آن فضا کم است. دمای خودرو اصلا برای گیاه مناسب نیست. پس حتما مراقب باشید که بیش از یک ساعت داخل ماشین باقی نماند.

رژ لب

احتمالاً رژ لب مورد علاقه خود را داخل ماشین نگه می دارید تا هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید اما هوای گرم داخل ماشین رژ لب را فاسد می کند و شاید آن را ذوب هم کند.

13 چیزی که نباید داخل خودرو جا گذاشت

57
این مطلب مفید بود ؟70
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ن.ح
وبگردی