قوانین ممنوع
هر کشوری در هر کجای دنیا قوانین خاص و شاید عجیب اما جالبی برای شهروندانش دارد، قوانینی که برای مردم آن کشور مهم و برای بقیه باور نکردنی است.

ممنوعیت های عجیب و جالب چند کشور دنیا

احتمالا تا به حال با رسم های عجیب و غریبی در بعضی از کشور ها آشنا شده اید که باورش برای تان سخت است اما جالب است بدانید بعضی از چیز های ساده و معمولی که در کشور ما رایج است، در بعضی از کشور ها ممنوع شناخته می شود که در این قسمت از نمناک قصد داریم تعدادی از آن ها را به شما معرفی کنیم.

واکر کودک

واکرها در کشور کانادا جزء ابزار ممنوعه هستند علت آن هم حفظ امنیت 100 درصدی کودکان است. این وسایل در سال 2004 ممنوع اعلام شدند. یعنی کودکان تا زمانی که یاد بگیرند روی پای خودشان بایستند، فقط باید چهار دست و پا راه بروند.

مصرف زیاد سس مایونز، کچاپ و سرکه

در فرانسه این سه مورد در مدرسه ها باید به صورت محدود استفاده شود که علت آن هم افزایش کیفیت رژیم بچه های مدرسه است. در این قانون اعلام کردند همه سس ها از جمله سس مایونز، کچاپ و سس سرکه نباید به صورت آزادانه در دسترس بچه ها قرار بگیرد.

سس مایونز و کچاب

چاقی

اگر در ژاپن زندگی کنید و بین سن 40 الی 74 سال باشید، قانونی برایتان وجود دارد که برای بعضی از شغل ها باید دور کمرتان را اندازه بگیرند. اگر سایز دور کمر شما بیش از حد مجاز باشد، به شما رژیم می دهند تا به وزن و لاغری مورد نظر برسید.

جویدن آدامس

جویدن آدامس در سنگاپور در بین عموم کار غیرقانونی است. فقط بعضی از آدامس ها هستند که مجوز استفاده دارند. علت آن هم فقط باید دستور پزشک باشد. در سنگاپور به این موضوع به شدت اهمیت می دهند، در غیر این صورت شما را جریمه می کنند یا حتی ممکن است به زندان هم بیفتید.

سر و صدا

در ویکتوریا، استرالیا نباید در بعضی از زمان های خاص سر و صدای زیادی داشته باشید، مخصوصاً اگر شب باشد و دیگران بخواهند بخوابند. در روز های جمعه نیز سر و صدا در کل روز ممنوع است.

گوش

ماهی قرمز

در رم شما اجازه خریدن ماهی قرمز ندارید و نباید آن را داخل تنگ شیشه ای نگه دارید زیرا این کار را یک اقدام بسیار خشن در برابر ماهی می دانند. به علت اینکه اکسیژن را برایش محدود می کند و حتی باعث کوری اش می شود.

صحبت نکردن با سگ ها هنگام پیاده روی

در کشور رم یک قانون کاملاً جدی در مورد حیوان وجود دارد و آن هم این است هنگامی که صاحبان سگ ها را به پیاده روی می برند، نباید با آن ها صحبت کنند، در غیر این صورت باید 700 دلار جریمه بپردازند.

ماشین سواری بدون بنزین

در آلمان شما هر زمان که بنزین تمام کنید، باید ماشین را متوقف کنید و حق ندارید بدون بنزین (با بنزین کم) ماشین برانید. همچنین هیچ کس حق ندارد در اتوبان پیاده باشد، در غیر این صورت باید باید جریمه پرداخت کند، زیرا جان بقیه را به خطر انداخته است.

ماشین

سر و صدا

در کشور استرالیا شما از ایجاد صداهای بلند منع میشوید، به طور خاص سر و صدا در شب ممنوع است یعنی زمانیکه مردم به احتمال زیاد سعی می کنند بخوابند. همچین ایجاد صداهای بلند و آزاردهنده برای شهروندان، در تمام طول روز نیز در این کشور ممنوع است.

کفش پاشنه بلند

از سال 2009 مردم یونان حق ندارند در هیچ مکان تاریخی کفش پاشنه بلند بپوشند زیرا آن ها عقیده دارند که کفش پاشنه بلند فشار زیادی به زمین وارد می کند و ممکن است که هنرهای معماری و کهن را تخریب کند.

سکه در کانادا

در کانادا، به شما اجازه نمی دهند که بیش از 25 پنی برای هر بار خرید، سکه استفاده کنید. این قانون از سال 2013 اجرا شد.

سکه

لب خوانی در کنسرت

در سال 2005، رئیس جمهور ترکمنستان برای حفظ فرهنگ واقعی موسیقی، لب خوانی را ممنوع کرد. او همچنین اپرا و باله را نیز ممنوع اعلام کرد و گفت که آنها غیر ضروری هستند.

انتشار پست های مختلف

قانون جدیدی برای کپی رایت در استرالیا وجود دارد و در آن غیرقانونی است که پست های مختلف را از قسمت های متفاوت کپی کرده و برای دیگران بفرستید زیرا با انجام این کار متن دیگری را کپی کردید، بدون اینکه حق کپی رایت داشته باشید.

شلوار لی آبی

در کره شمالی به شما اجازه نمی دهند که شلوار لی آبی بپوشید و البته شلوار لی مشکی موردی ندارد. رنگ آبی در شلوار جین نماد کشور آمریکاست و به همین دلیل کره شمالی اجازه نمی دهد که شهروندانش آن ها را بپوشند.

چیزهایی که برای ما آزاد ولی برای خارجی ها ممنوعه

4.761
این مطلب مفید بود ؟574
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ن.ح
وبگردی