تولد
حرف های پدرانه
پدر در زندگی پسر نقش بسیار مهمی را ایفا می کند بنابراین پدر باید با حرف های پدرانه و رفتارهای مناسب چیزهای زیادی را به فرزندش آموزش دهد.

حرف های پدرانه ای که باید به پسرتان بگویید

اگرچه بعضی از افراد فکر می کنند که فقط مادران هستند که نقش ویژه و قابل توجهی در رشد و تربیت فرزندان در زندگی دارند؛ اما این گونه نیست. پدران در بسیاری از جهات نقش مهمی در تربیت فرزندان دارند، مخصوصاً این که آن ها می توانند تاثیرات مثبت بسیار زیادی روی فرزند پسر خود داشته باشند. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک قصد داریم نکات و حرف های پدرانه که باید به پسران زده شود را به شما معرفی کنیم.

1. درباره ی اهمیت برد و باخت به فرزندتان بگویید

پدر برای یک پسر می تواند یک همراه و دوست باشد، زیرا به خوبی می تواند ویژگی های مردانه را به او آموزش دهد و به او یاد دهد که چگونه در بازی زندگی یک مسیر مستقیم را در پیش بگیرد و همچنین بازی های مختلف زندگی فرصت عالی برای پدران هستند تا به پسرشان یاد دهند که چگونه از خودشان دفاع کنند و تسلیم نشوند.

حرف های پدرانه

2. آموزش چگونگی رفتار با خانم ها

قطعاً که یک مادر می تواند به فرزندش یاد بدهد که در شرایط مختلف چه رفتاری داشته باشد اما در مورد رفتار با خانم ها توسط پسران، فقط پدران هستند که می توانند این آموزش را به آن ها بدهند.

نه اینترنت و نه دوستان در این زمینه کمکی نمی کنند. بلکه پدر باید با علم و آگاهی و تجربه ای که دارد، پسرش را آگاه کند و رفتار صحیح را به او بیاموزد تا حد و مرزها را شناخته و پا را فراتر نگذارد.

3. آموزش چگونگی دفاع از خود

پدر تنها کسی است که می تواند به پسرش یاد دهد که قوی و پابرجا باشد، برای زندگی خود تلاش کند و به دنبال اتفاقات صحیح و درست برود. او می تواند به پسرش یاد بدهد که چه زمانی از خودش دفاع کند و در عین حال آرامش را نیز حفظ کند. او باید به پسر خود اموزش بدهد که مهربانی هیچ ربطی به ضعیف بودن ندارد.

4. گفتگوی مردانه در مورد عشق

پدر باید به پسر اجازه دهد که احساسات مردانه و عاطفی خود را به راحتی بیان کند. این احساسات هدایایی در دوران جوانی هستند. پس پدر می تواند یک گفتگوی کاملا مردانه با پسرش در مورد عشق داشته باشد.

عشق پدر و پسر

5. کمک برای پیدا کردن دیدگاه شخصی در مورد جهان

در این مورد اصلاً لازم نیست که پدران کار خاصی انجام دهند. فقط باید در هر لحظه در کنار فرزند خود باشند و با او صحبت کنند. در نتیجه می توانند نیاز های او را در زندگی بفهمند و به او کمک کنند که انتظاراتشان را مشخص کنند و همین باعث می شود که فرزند پسر یاد بگیرد که دیدگاه خود را نسبت به زندگی بشناسد و یک مسیر مستقیم را با توجه به عقاید خودش دنبال کند.

6. تقویت تجربیات فرزند با در اختیار قرار دادن تجربه های پدر

همه چیز از همان دوران کودکی آغاز می شود. حتی برخورد با کودک در سن 6 ماهگی هم بسیار مهم است. زیرا او می تواند از همان دوران تفاوت رفتار پدران و مادران را متوجه شود. پدر در این دوران می تواند با در اختیار قرار دادن تجربیات خودش به فرزند پسر به او کمک کند و نگاه او را نسبت به زندگی غنی تر سازد.

7. آموزش ترفند های مردانه

بعضی از کارها هستند که خانم ها قادر به انجامش نیستند و فقط مختص مردان است. مثلاً کارهایی شبیه به آتش روشن کردن، چکش کاری و تعمیر ماشین. در چنین حالتی یک پدر می تواند به فرزند پسر خود آموزش دهد که چنین اقدامات پایه و مردانه ای را یاد بگیرد و مهارت های خود را به حد اعلا برساند.

آموزش های فرزند پسر

8. استاد و حرفه ای شدن در انجام وظایف معمول مربوط به مردان

مثلاً کارهایی مثل پنچرگیری، شیو کردن صورت و اتو کردن لباس ها جزء اقداماتی است که هر مرد باید آن را بلد باشد. در نتیجه پدر بهترین فرد برای آموزش دادن این اقدامات به شکلی کاملاً مردانه به فرزند پسر خود می باشد. حتی پدر می تواند در این دوران به فرزند پسر آشپزی هم یاد بدهد تا در اوقات پیری و تنهایی از پس خودش بر بیاید.

9. گفتن جمله من همیشه کنارت هستم

پدر هرگز با یک انسان معمولی یا یک دوست صمیمی قابل مقایسه نیست. پدران باید به فرزندان پسر خود یادآوری کنند که در هر لحظه و تحت هر شرایطی در کنار فرزندشان هستند و فرزند می تواند برای کمک ها، خواسته ها و نیازهای خود روی پدرش حساب باز کند و همیشه از حمایت او برخوردار خواهد بود.

10. دلسوزی و مهربانی

یک قانون طلایی و ساده زندگی این است که یک پدر بتواند دلسوزی، رحم، مروت و مهربانی را به فرزند پسر خود یاد بدهد، به او کمک کند که بتواند با انسان های دیگر مهربانانه رفتار کند و البته این مهربانی را در حد تعادل حفظ کند.

تربیت فرزند پسر

11. گفتن جمله با شکم خالی تصمیم نگیر

قطعاً که هر کس در زندگی بعد از رسیدن به سنین جوانی باید تصمیمات مهمی را اتخاذ کند. این تصمیمات در نهایت زندگی فرد را می سازند. پدران باید به فرزندشان بگویند که هرگز هنگام گرسنگی و شکم خالی تصمیم نگیرند، زیرا این نوع تصمیم از روی عصبانیت، عجله و بی حوصلگی است و قطعا نتیجه خوبی نخواهد داشت.

12. گفتن جمله بسیار خوش شانسم که پدر تو هستم

باید حس با ارزشی به فرزند خود بدهید. اگر پدر همچین جمله ای را به فرزند پسر خود بگوید قطعاً یک حس عالی در او ایجاد می کند و باعث افزایش اعتماد به نفسش می شود و انگیزه او را نسبت به زندگی بالاتر خواهد برد.

13. باختن همیشه بد نیست

قبلا هم در مطالب سبک زندگی نمناک خواندید که یک پدر خوب باید به فرزندش یاد بدهد که بردن همیشه یک اتفاق جالب و هیجان انگیز است اما باختنی که در آن جوانمردی و انسانیت باشد، ارزش بسیار بالاتری دارد. پس باید به او یاد بدهد که هر برد و باختی در زندگی معنا و مفهومی دارد و باید سعی کند همیشه و در همه حال اقدامات انسان دوستانه را در نظر بگیرد.

تاثیر پدر در زندگی

14. اشتباه کردن هیچ اشکالی ندارد

پسران باید بدانند که در زندگی حق اشتباه و یادگیری دارند، زیرا هر انسانی با اشتباه کردن درس زندگی را یاد می گیرد. پس به او آموزش دهید که از اشتباه کردن نترسد و همیشه آن ها را اصلاح کند و از آنها بی تفاوت عبور نکند. به او یادآور شوید که هر اشتباه، درس مهمی برای بهتر شدن در زندگی به او می دهد.

15. اهمیت صداقت

باید بالاترین حد احترام را به فرزند خود نشان دهید. اگر می خواهید که فرزند پسر شما موفقیت واقعی و حقیقی را در زندگی بدست بیاورد، صداقت را به او آموزش دهید. به او یادآور شوید که صداقت همیشه نشان دهنده شجاعت است و او را به یک انسان عالی تبدیل می کند.

حرف پدر پسری

16. انجام دادن کار درست و صحیح حتی در لحظات سخت

پسر شما نیاز دارد بشنود که یک مرد واقعی در زندگی همیشه اقدامات درست را انجام می دهد؛ حتی اگر شرایطش بسیار سخت باشد. به او یادآوری کنید که بهانه جویی نکند و مسئولیت کار هایش را به عهده بگیرد و همیشه به زندگی و خودش ارزش بدهد.

17. اهمیت تلاش و سخت کوشی

سخت کوشی هم برای روح و هم برای جسم مفید است و شخصیت فرد را می سازد. تلاش و سخت کوشی نتیجه ای جز موفقیت ندارد به فرزند پسر خود آموزش دهید که همیشه تلاش کند و احتمال موفقیت خود را افزایش دهد تا بتواند به رویا هایش برسد.

حرف هایی که هر پدر باید به پسرش بگوید

4.820
این مطلب مفید بود ؟191
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی